Wypożyczeni: Czyste konto Jałochy, asysty Gąsiora, Monety i Bajdura

Łukasz Pazuła

12.10.2015 12:05

(akt. 21.12.2018 15:18)

Minął kolejny tydzień, w którym piłkarze wypożyczeni z Legii mogli zaprezentować swoje umiejętności w poszczególnych klubach. Tylko dwóch legionistów nie wystąpiło w żadnym spotkaniu. 2. Bundesliga miała zawieszoną kolejkę więc nie zobaczyliśmy Jakuba Koseckiego, a Ernest Dzięcioł pauzował za 4 żółte kartki. Mateusz Wieteska i Jakub Arak wystąpili w reprezentacjach Polski do lat 19 i 20. Konrad Jałocha zachował czyste konto, a Łukasz Moneta, Marcel Gąsior i Michał Bajdur zanotowali po asyście.

Jakub Kosecki (SV Sandhausen) – Drużyna Koseckiego nie rozgrywała w ubiegłym tygodniu meczu.

Kamil Kurowski (Olimpia Grudziądz) – Zespół z Grudziądza przegrał na wyjeździe z MKS-em Kluczbork 0:1. Olimpia większosć spotkania grała w osłabieniu, ponieważ dwie żółte kartki, a w konsewkencji czerwoną, ujrzał Adrian Bielawski. „Kura” grał 63 minuty i został zmieniony przez byłego legionistę Adama Banasiaka.

Łukasz Moneta (Wigry Suwałki) – Wigry przegrały 1:2 z Chrobrym Głogów. Moneta zagrał cały mecz i zanotował asystę. – Szkoda, że Dawid (Makaradze - przyp. red.) nie strzelił gola w pierwszej połowie, gdy wychodził sam na sam z bramkarzem. Takie sytuacje lubią się niestety mścić. Nie wiem dlaczego tracimy tak dużo bramek po stałych fragmentach gry. Na treningach poświęcamy im sporo czasu, a i tak nie potrafimy się przed nimi obronić. W każdym meczu staramy się grać na sto procent, ale to nie przekłada się na wyniki. Kibice nie są zadowoleni z dotychczasowych rezultatów, ale swoimi różnymi okrzykami nie pomagają nam. Brakuje nam skuteczności, dlatego tracimy punkty. Musimy zacząć wygrywać, bo inaczej ciężko nam będzie dogonić drużyny ze środkowej części tabeli – powiedział wypożyczony legionista po spotkaniu.

Bartłomiej Kalinkowski (Wigry Suwałki) – Kalinkowski zagrał 67 minut przeciwko głogowianom. Został zmieniony przez Adriana Karankiewicza. „Kali” wystąpił w tym spotkaniu na środku obrony i był zamieszany przy utracie drugiego gola. Dodatkowo legionista został upomniany przez arbitra jeszcze żółtą kartką.

Michał Bajdur (Dolcan Ząbki) – Ząbkowianie wygrali na wyjeździe z Zawiszą Bydgoszcz 3:0 i wrócili na pierwsze miejsce w tabeli I ligi. Bajdur w 86. minucie meczu zmienił Damiana Świerblewskiego i za chwilę znalazł się w dogodnej sytuacji do strzelenia gola. Uderzenie legionisty zostało jednak sparowane przez bramkarza. Piłka szczęśliwe wpadła jeszcze raz pod jego nogi, ale tym razem podał do Szymona Matuszka, który ustalił końcowy rezultat spotkania.

Mateusz Wieteska (Dolcan Ząbki) – Wieteska w ubiegłym tygodniu rozegrał mecz w reprezentacji Polski do lat 19. Biało-czerwoni zremisowali 2-2 ze Słowenią. „Wietes” przebywał na boisku przez pełne 90 minut.

Jakub Arak (Zagłębie Sosnowiec) – Arak wystąpił w dwóch spotkaniach reprezentacji Polski do lat 20. Najpierw biało-czerwoni zremisowali z Włochami 2:2 na wyjeździe i wypożyczony legionista zagrał w tym spotkaniu pełne 90 minut, a później przegrali u siebie ze Szwajcarią 2:3. Snajper sosnowiczan wszedł na ten mecz z ławki na całą drugą połowę (zmienił Tomasza Zająca) i otrzymał żółtą kartkę.

Przemysław Mizgała (Zagłębie Sosnowiec) – Zagłębie wygrało 2:0 z Bytovią Bytów na własnym stadionie. Mizgała rozegrał 61 minut i został zastąpiony przez Grzegorza Fonfarę.

Marcel Gąsior (Chrobry Głogów) – Gąsior w spotkaniu z Wigrami zaliczył pełne 90 minut gry. Pomocnik zanotował asystę i otrzymał żółtą kartkę.

Ernest Dzięcioł (Pogoń Siedlce) – Pogoń zremisowała u siebie 0:0 z Sandecją Nowy-Sącz. Dzięcioł pauzował w tym spotkaniu za 4 żółte kartki.

Konrad Jałocha (Arka Gdynia) – Arka wygrała 4:0 z Rozwojem Katowice na własnym obiekcie. Jałocha zachował czyste konto i grał od pierwszej do ostatniej minuty.