Wypożyczeni: Czyste konto Kikolskiego

28.08.2023 10:00

(akt. 05.09.2023 19:35)

Maciej Kikolski (GKS Tychy) zachował czyste konto, Jordan Majchrzak (Puszcza Niepołomice) zagrał kolejny raz w ekstraklasie. Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi wypożyczonych piłkarzy Legii.

Jordan Majchrzak (napastnik; rocznik 2004; Puszcza Niepołomice, Ekstraklasa) – Puszcza wygrała w Krakowie 2:1 z ŁKS-em w 6. kolejce ligowej. Majchrzak wszedł na boisko w 64. minucie, zmieniając Jakuba Bartosza. Oddał 1 strzał, miał 5 podań (4 celne), 3 dryblingi (1 udany), 6 sprintów, przebiegł 4.83 km.

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; GKS Tychy; I liga) – GKS bezbramkowo zremisował u siebie z Miedzią Legnica w 6. kolejce I ligi. Kikolski zagrał cały mecz i zachował 3. czyste konto w sezonie. W 32. minucie pewnie wyłapał główkowanie Kamila Drygasa z 11. metra, po wcześniejszym dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Marcel Krajewski (prawy wahadłowy; rocznik 2004; Znicz Pruszków; I liga) – Znicz przegrał w Niecieczy 0:1 z Bruk-Betem Termaliką. Krajewski wszedł na boisko w 53. minucie, na prawe wahadło, zastępując Tymona Proczka. Wypożyczony zawodnik Legii dał dobrą zmianę, celnie podawał, potrafił przeciąć zagranie, doskoczyć do przeciwnika.

Tuż po tym, jak pojawił się na murawie, podłączył się do ofensywy. Dynamicznie ruszył środkiem, minął Macieja Wolskiego, podprowadził piłkę, dopiero na 18. metrze został podwojony, co sprawiło, że rywale odzyskali futbolówkę.

W 70. minucie znowu błysnął, przeprowadzając kapitalną akcję. Próbował się zastawić w bocznym sektorze pod presją, po czym świetnie ograł Kacpra Karaska i Damiana Hilbrychta, któremu założył siatkę, a następnie płasko wycofał na 10. metr do Krystiana Pomorskiego, ale ten nieczysto trafił w piłkę. Krajewski bardzo dobrze zareagował, błyskawicznie zatrzymując Karaska przed polem karnym Bruk-Betu. Futbolówkę dostał Krystian Tabara, który został zablokowany (rykoszet).

Chwilę później młodzieżowiec Znicza wygrał pojedynek główkowy z Karaskiem we własnej "szesnastce". W 77. minucie, przy rzucie rożnym dla gości, przejął piłkę, a następnie dokładnie dośrodkował z ok. 30. metra na dalszy słupek, do Dmytro Juchymowycza, który zgrywał głową do Filipa Kendzi, ale ten nie sięgnął futbolówki.

Bartłomiej Ciepiela (środkowy pomocnik/napastnik; rocznik 2001; Resovia; I liga) – Resovia przegrała na wyjeździe 0:3 z GKS-em Katowice w 6. kolejce I ligi. Ciepiela wszedł na boisko w 46. minucie, zastępując Adriana Łyszczarza.

Jakub Kisiel (środkowy pomocnik; rocznik 2003; Podbeskidzie Bielsko-Biała; I liga) – Podbeskidzie uległo 0:3 Lechii Gdańsk w 6. kolejce I ligi. Kisiel oglądał spotkanie z ławki.

Jakub Okusami (stoper; rocznik 2004; Pogoń Siedlce; II liga) – Pogoń zwyciężyła w Siedlcach 3:0 Sandecję Nowy Sącz. Okusamiego zabrakło w kadrze meczowej.

Jakub Murawski (bramkarz; rocznik 2005; Wieczysta Kraków; III liga) – Wieczysta przegrała na wyjeździe 1:3 z Avią Świdnik w 5. kolejce III ligi (grupa IV). Murawski obserwował rywalizację z ławki.

Maddox Sobociński (skrzydłowy; rocznik 2004; GKS Wikielec; III liga) – GKS przegrał 0:2 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki w 5. kolejce III ligi. Sobociński znalazł się w wyjściowym składzie, grał do 62. minuty, wówczas został zmieniony.

Sobociński miał też asystę (na 1:0) w wyjazdowym meczu z Unią Skierniewice (2:2). Wygrał przebitkę w polu karnym rywali, co przełożyło się na dokładne podanie do Oskara Kordykiewicza, który trafił do siatki. Wypożyczony zawodnik Legii został zmieniony w 55. minucie.

Kacper Knera (środkowy pomocnik; rocznik 2004; Elana Toruń; III liga) – Elana bezbramkowo zremisowała u siebie ze Świtem Skolwin w 5. kolejce III ligi (grupa II). Knera oglądał spotkanie z ławki.

Szymon Siodłowski (napastnik; rocznik 2005; MKS Piaseczno; IV liga) – MKS zremisował u siebie 2:2 z Mszczonowianką Mszczonów w 4. kolejce IV ligi. Siodłowski spoglądał na mecz z ławki.