News: Wypożyczeni: Bramki Sulley’a oraz Monety

Wypożyczeni: Czyste konto Szumskiego, asysta Maticia

Łukasz Pazuła

08.08.2016 00:38

(akt. 21.12.2018 15:18)

Kolejny tydzień za wypożyczonymi legionistami. Bardzo dobre zawody rozegrał Jakub Szumski, który w spotkaniu z Pogonią Siedlce zanotował kilka udanych interwencji. Tim Matić natomiast w starciu z siedlczanami zaliczył asystę, ale zmarnował trzy sytuacje sam na sam z bramkarzem. Ponadto Arkadiusz Najemski zadebiutował w Zagłębiu Sosnowiec.

Konrad Jałocha (Arka Gdynia) – Arka przegrała 1:4 z Jagiellonią Białystok. Jałocha przy trzecim trafieniu dla „Jagi” nie porozumiał się z Dawidem Sołdeckim i Fedor Cernych zdobył bramkę. Przy kolejnych trafieniach wypożyczony legionista nie miał żadnych szans na udaną interwencję. Golkiper rozegrał 90 minut.

Mateusz Szwoch (Arka Gdynia) – Szwoch zagrał cały mecz przeciwko Jagiellonii. Dwa razy był bliski strzelenia gola. Za pierwszym razem jednak Marian Keleman fenomenalnie wybronił jego strzał z rzutu wolnego, a za drugim pomocnik trafił prosto w golkipera „Jagi”. - Nie załamujemy się, ale z tej lekcji trzeba wyciągnąć wnioski. Przecież nie jesteśmy, aż tak słabym zespołem, żeby tak wysoko przegrywać - powiedział „Szwochinho”.

Michał Masłowski (Piast Gliwice) – Piast zremisował bezbramkowo na wyjeździe z Legią Warszawa. Masłowski zagrał cały mecz, oddał trzy strzały na bramkę „Wojskowych”. Po jednym uderzeniu był bliski strzelenia gola, lecz świetnie spisał się Arkadiusz Malarz. Ponadto „Masło” już w 5. minucie mógł zanotować asystę, ale jego podania nie wykorzystał Bartosz Szeliga. -  W szatni trener miał do nas, zawodników ofensywnych, kilka uwag. Ja też wysłuchałem słów szkoleniowca. W drugiej połowie inaczej się trochę poruszaliśmy i było widać tego efekty. Pod koniec opadliśmy trochę z sił i Legia miała wtedy przewagę, ale mieliśmy trochę szczęścia i zremisowaliśmy. Ja też w końcówce nie mogłem z siebie już więcej wydusić. Poszedłem do Piasta, żeby się odbudować. Zagrałem pierwszy cały mecz, pierwsze koty za płoty. Trochę za mało utrzymywaliśmy się przy piłce, a jak my jej nie mieliśmy, to musieliśmy za nią biegać – powiedział po spotkaniu wypożyczony legionista.

- Byłem bliski pokonania Malarza. Niewiele brakowało po moim strzale z główki. Muszę mu chyba wypłacić pstryczka w nos. Żartuję oczywiście. Arek jest w super formie i bardzo w porządku z niego facet – dodał Masłowski.

Alban Sulejmani (Pogoń Siedlce) – Pogoń przegrała na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec 0:1. Sulejmani nie znalazł się w kadrze meczowej na to spotkanie.

Aleksander Karbowiak (Stomil Olsztyn) – Stomil przegrał na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice 4:5. Karbowiak nie znalazł się w kadrze meczowej na to spotkanie.

Miłosz Kozak (Wigry Suwałki) – Wigry wygrały u siebie 2:1 ze Zniczem Pruszków. Kozak wszedł na murawę po przerwie na drugą połowę. Pomocnik zmienił Mateusza Radeckiego. Wypożyczony legionista otrzymał od sędziego żółtą kartkę.

Robert Bartczak (Zagłębie Sosnowiec) – Bartczak zagrał cały mecz z Pogonią Siedlce. Pomocnik mógł zanotować asystę, lecz jego kolega z drużyny nie wykorzystał podania wypożyczonego legionisty. Ponadto oddał jeden niecelny strzał na bramkę.

Arkadiusz Najemski (Zagłębie Sosnowiec) – Najemski zadebiutował w Zagłębiu w spotkaniu z Pogonią Siedlce. Obrońca wszedł na murawę w 90. minucie, zmienił Maticia.

Konrad Handzlik (Zagłębie Sosnowiec) – Handzlik nie znalazł się w kadrze meczowej na spotkanie z Pogonią Siedlce. Zawodnik przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski do lat 19.

Jakub Szumski (Zagłębie Sosnowiec) – Szumski zaliczył pełny występ z Pogonią Siedlce. Bramkarz zanotował bardzo dobre zawody. Wybronił osiem strzałów i zachował czyste konto.

Tim Matić (Zagłębie Sosnowiec) – Matić zagrał 90 minut z Pogonią Siedlce. Napastnik Zagłębia zanotował asystę, ale zmarnował trzy sytuacje sam na sam z bramkarzem. Ponadto mógł mieć na koncie jeszcze jedno ostatnie podanie. W całym spotkaniu oddał cztery strzały. Snajper został zmieniony przez Najemskiego.

Arkadiusz Madeński (Legionovia Legionowo) - Legionovia zremisowała 1:1 na wyjeździe z Błękitnymi Stargard Szczeciński. Pomocnik wszedł na boisko w 85. minucie. Zastąpił na murawie strzelca gola dla jego drużyny – Krystiana Wójcika.