Wypożyczeni: Debiut Bondarenki, kontuzja Nagya

15.06.2020 11:30

(akt. 15.06.2020 18:46)

W poprzednim tygodniu Kacper Kostorz wywalczył rzut karny dla Miedzi. Co więcej, Mateusz Bondarenko zadebiutował na zapleczu ekstraklasy w barwach Stomilu Olsztyn. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Dominik Nagy (Panathinaikos Ateny, ‘95) – Panathinaikos bezbramkowo zremisował w lidze z PAOK-iem. Węgier tuż przed meczem doznał kontuzji. Grecki klub poinformował, że skrzydłowy nabawił się problemów zdrowotnych z łydką w trakcie rozgrzewki. Nagy pierwotnie był przeznaczony do gry w pierwszym składzie.

Mikołaj Kwietniewski (Wisła Płock, ‘99) – Wisła przegrała 1:2 ze Śląskiem Wrocław i zremisowali 1:1 z Cracovią. Kwietniewski zagrał w tym drugim spotkaniu. Skrzydłowy wszedł na murawę w 85. minucie.

Mateusz Hołownia (Wisła Kraków, ‘98) – Krakowianie wygrali 3:2 z Rakowem Częstochowa bezbramkowo zremisowali z Arką Gdynia. Hołownia w obu meczach rywalizował od pierwszych do ostatnich minut.

Obrońca został ukarany żółtą kartą przeciwko Rakowowi. W 8. minucie rywalizacji z klubem z Częstochowy, „Hołek” zagrał w pole karne do Rafała Boguskiego, który chciał szybko dośrodkować. Piłka trafiła w jednego z graczy rywali, a wiślacy sugerowali, że nastąpiło zagranie ręką. Chwilę wcześniej wypożyczony legionista skutecznie powstrzymał wślizgiem Frana Tudora.

Tomasz Nawotka (Zagłębie Sosnowiec, ‘97) – Zagłębie poniosło porażkę na wyjeździe z GKS-em Bełchatów. Sosnowiczanie przegrali 1:2, a drugiego gola dla GKS-u – z rzutu karnego – strzelił były piłkarz Legii, Adrian Małachowski. Nawotka wszedł na boisko w 79. minucie i zmienił innego zawodnika z przeszłością przy Łazienkowskiej, Mateusza Szweda.

Maksymilian Sitek (Puszcza Niepołomice, ‘00), Konrad Matuszewski (Wigry Suwałki, ‘01), Michał Król (Wigry Suwałki, ‘00) – Puszcza zwyciężyła u siebie 2:1 z Wigrami Suwałki w 25. kolejce I ligi. Sitek, Król oraz Matuszewski oglądali spotkanie z ławki rezerwowych.  W dwóch poprzednich meczach (z Miedzą Legnica i Termaliką) Króla brakowało w kadrze ze względu na naderwanie mięśnia czworogłowego. Prawy obrońca 13 czerwca wrócił do treningów z drużyną.

Kacper Kostorz (Miedź Legnica, ’99) – Miedź zremisowała na własnym terenie 2:2 z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Kostorz zagrał od początku do końca meczu. Napastnik wywalczył rzut karny dla klubu z Legnicy, którego na gola zamienił Marquitos. W drugiej połowie Kostorz zwiódł Martina Polacka i miał przed sobą praktycznie pustą bramkę. Akcja została przerwana, ponieważ golkiper musnął futbolówkę rękawicami, będąc poza polem karnym, i został ukarany czerwoną kartką. W doliczonym czasie gry Miedź mogła objąć prowadzenie. Rafał Leszczyński, który stanął w bramce Podbeskidzia, "wypluł" przed siebie piłkę po uderzeniu Joana Romana. Do dobitki złożył się jeszcze „Kosti”, lecz 20-latek trafił wprost w golkipera gości.

Mateusz Żyro (Stal Mielec, ‘98) – Stal zwyciężyła na wyjeździe 4:2 z GKS-em Tychy. Żyro nie zagrał w tym spotkaniu, ponieważ pauzował za nadmiar żółtych kartek. W ostatnim meczu ligowym z Puszczą Niepołomice środkowy obrońca obejrzał czwarty żółty kartonik w obecnym sezonie ligowym.

Kacper Pietrzyk (Radomiak Radom, 99’), Cezary Miszta (Radomiak Radom ‘01) - Radomianie pokonali 2:0 Chrobrego Głogów na własnym boisku. Miszta strzegł dostępu do bramki Radomiaka przez 90 minut. Golkiper stanął na wysokości zadania i był pewnym punktem zespołu. Na początku rywalizacji wygrał pojedynek z Adrianem Benedyczakiem, a w końcówce uprzedził napastnika Chrobrego, który starał się dobiec do piłki. W doliczonym czasie wyprzedził natomiast Damiana Piotrowskiego. Pietrzyk obserwował poczynania kolegów z ławki rezerwowych.

Mateusz Bondarenko (Stomil Olsztyn, ‘99) – Stomil wygrał w Olsztynie z Chojniczanką Chojnice (1:0). Bondarenko pojawił się na placu gry w 85. minucie, zastępując Juricha Carolinę z Curacao. Dla stopera to debiut w I lidze. - Od momentu startu ligi byłem gotowy, bo czułem się dobrze w treningach jak i sparingach. Niestety w pierwszych meczach nie dostałem szansy, już od byłego naszego szkoleniowca. Były to dla mnie ciężkie, nie zawsze zrozumiałe decyzje, lecz nie mam na to wpływu. Mogę tylko udowadniać z dnia na dzień na treningu, że jestem cały czas gotowy. Sportowa złość to normalna sprawa dla zawodników, którzy mają ambicje i określone cele. I tak było w ostatnim meczu. Myślę, że kilka minut, które dostałem od trenera w meczu, wykorzystałem. Pokazałem, iż pewności siebie nie straciłem a zadania jakie dostałem od nowego szkoleniowca - wykonałem. Wiadomo, że okazał się to dość krótki czas na boisku. Ale moja pozycja jest specyficzna, ponieważ w każdym momencie drobny błąd może skutkować stratą bramki. Cały czas trzeba być czujnym – skomentował Bondarenko.

Bartłomiej Ciepiela (Stal Stalowa Wola, ‘01) – "Stalówka" przegrała w Stalowej Woli 1:2 ze Skrą Częstochowa. Ciepiela grał do 60. minuty, a wcześniej otrzymał żółtą kartkę.

Mateusz Misiak (Sokół Aleksandrów Łódzki, ‘01) – W środę III-ligowy Sokół rozegrał dwa sparingi. Najpierw wygrał z Victorią Częstochowa (5:4), a później rozprawił się z LKS-em Kwiatkowice (4:0). Misiak nie wystąpił w tych spotkaniach, ponieważ pisał maturę z języka angielskiego.

Michał Gładysz (Pogoń Grodzisk Mazowiecki, ‘01) – Pogoń wygrała 2:1 z Polonią Warszawa w spotkaniu towarzyskim. Gładysz grał w pierwszej połowie. Do przerwy drużyna z Grodziska Mazowieckiego prowadziła 2:0.

Bartosz Rymek (Motor Lublin, 99’) - Motor zwyciężył w sparingu 4:0 z Unią Tarnów. Rymek pojawił się na murawie na ostatnie 30 minut i strzelił dwa gole. Warto dodać, że lublinianie w przyszłym sezonie będą rywalizowali na szczeblu centralnym, czyli w II lidze.

Mateusz Lisowski (Lechia Zielona Góra, ’01), Dawid Olejarka (Wólczanka Wólka Pełkińska, ‘01), Dawid Wach (Wólczanka Wólka Pełkińska, ‘00), Paweł Łakota (Concordia Elbląg, ‘01) – Rozgrywki III-ligowe w Polsce w sezonie 2019/2020 zostały niedawno zakończone.