Wypożyczeni: Debiut Majchrzaka, czyste konto Kikolskiego

11.10.2022 11:00

(akt. 11.10.2022 02:53)

W poprzednim tygodniu pierwsze czyste konto w tym sezonie zachował Maciej Kikolski (Pogoń Siedlce), Jordan Majchrzak (AS Roma U-19) zadebiutował w rozgrywkach Primavery, a Joel Abu Hanna zagrał cały mecz w barwach Lechii Gdańsk, która zwyciężyła Cracovię. Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Jordan Majchrzak (napastnik; rocznik 2004; AS Roma U-19; Primavera) – Zespół z Rzymu wygrał u siebie 3:1 z Interem Mediolan w rozgrywkach Primavery, a Majchrzak pojawił się na boisku w 80. minucie, dzięki czemu zadebiutował w oficjalnym meczu. Napastnik miał odbiór, kilka dobrych podań i wygranych pojedynków (m.in. jeden główkowy). Występ na plus.

Joel Abu Hanna (stoper; rocznik 1998; Lechia Gdańsk; Ekstraklasa) – Lechia wygrała na wyjeździe 1:0 z Cracovią. Abu Hanna wskoczył do wyjściowego składu i zagrał cały mecz. Już w 2. minucie popisał się dobrą, ważną interwencją, gdy znalazł się przed linią bramkową i odbił piłkę do boku po strzale Jakuba Myszora (z 12. metra na dalszy słupek).

Kilka chwil po przerwie postanowił zagrać na wyprzedzenie, ale nie zdołał zatrzymać Benjamina Kallmana (25. metr), który prostopadle podał w pole karne do Floriana Loshaja, lecz z jego uderzeniem uporał się Dusan Kuciak. Ogólnie 24-latek miał 40 podań (36 celnych).

Bartłomiej Ciepiela (środkowy pomocnik; rocznik 2001; Stal Mielec; Ekstraklasa) – Stal zwyciężyła u siebie 4:2 Pogoń Szczecin. Ciepiela znalazł się poza kadrą meczową, ponieważ w trakcie spotkania z Lechem Poznań (1. kolejka) złamał piątą kość śródstopia. Zawodnik wraca do zdrowia, zbliża się do powrotu do gry.

Gabriel Kobylak (bramkarz; rocznik 2002; Radomiak Radom; Ekstraklasa) – Radomiak przegrał 0:1 z Lechem w Poznaniu, a Kobylak wystąpił od początku do końca rywalizacji. Młodzieżowiec ma za sobą udany występ – obronił 8 strzałów, w tym bardzo groźne uderzenie Afonso Sousy (z dystansu) i sytuację sam na sam z Filipem Marchwińskim. W 77. minucie 20-latek został napomniany żółtą kartką.

Wypożyczony bramkarz Legii był praktycznie bezradny przy golu Heorhija Citaiszwilego. Zawodnik Lecha miał sporo miejsca w momencie przyjęcia piłki po prawej stronie pola karnego, a następnie oddał sprytny, skuteczny strzał między nogami Mateusza Cichockiego, w kierunku bliższego słupka.

Ramil Mustafajew (skrzydłowy; rocznik 2003; Stal Rzeszów; I liga) – Stal zremisowała na wyjeździe 2:2 z Arką Gdynia. Mustafajew wbiegł na murawę w końcówce (89. minuta), zmieniając Andreję Prokicia.

Patryk Pierzak (środkowy pomocnik; rocznik 2003; Górnik Łęczna, I liga) – Górnik przegrał na wyjeździe 0:1 z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Pierzak wszedł na boisko w 61. minucie, zastąpił Dawida Tkacza.

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; Pogoń Siedlce; II liga) – Pogoń bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z Hutnikiem Kraków. Kikolski zagrał cały mecz, zachował czyste konto (1. w tym sezonie).

Kacper Imiołek (lewy wahadłowy; rocznik 2003; Pogoń Grodzisk Mazowiecki; III liga) – Pogoń przegrała u siebie 1:2 z Pelikanem Łowicz. Imiołek wystąpił od początku do końca spotkania.

Lewy wahadłowy pokazał się z dobrej strony. Miał parę przechwytów i wygranych pojedynków główkowych. W jednej z akcji stracił piłkę przed własną "szesnastką", ale szybko doskoczył do rywala, zrobił wślizg, wybił go z rytmu i akcja Pelikana zakończyła się ostatecznie bardzo niecelnym strzałem. W 75. minucie został sfaulowany przez Jakuba Garnysza, który obejrzał żółtą kartkę.

Jeśli chodzi o ofensywę, to "Imioł" kilka razy nieźle podłączał się do przodu, ruszał na prostopadłe zagrania, miał podania, które napędzały akcje. W 17. minucie przyjął piłkę na klatkę piersiową, efektownie minął jednego rywala, potem drugiego, przez co zbiegł do środka boiska. Z kolei w drugiej połowie zwiódł przeciwnika i miękko dośrodkował na dalszy słupek do Dawida Kellera, który upadł w polu karnym (po kontakcie), ale sędzia nie podyktował "jedenastki".