Wypożyczeni: Debiut Niskiego, Lisowski z asystą drugiego stopnia

15.03.2021 08:30

(akt. 15.03.2021 09:24)

W poprzednim tygodniu w barwach Chrobrego Głogów zadebiutował Nikodem Niski. Poza tym, Mateusz Lisowski miał asystę drugiego stopnia przy jedynym golu dla Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Maciej Rosołek (Arka Gdynia, I liga, rocznik 2001) – Arka przegrała u siebie 0:2 z Górnikiem Łęczna. Rosołek grał od pierwszej do ostatniej minuty. Po pierwszym kwadransie napastnik ruszył do prostopadłego podania od Christiana Alemena. Młodego snajpera chciał zastopować Leandro – jego interwencja mogła się okazać golem samobójczym, bo piłka trafiła w słupek.

Gabriel Kobylak (Puszcza Niepołomice, I liga, ’02) – Puszcza przegrała 0:1 z Koroną w Kielcach. Kobylak nie został powołany na sobotnią grę, ze względu na kontuzję (przeciążenie pleców). Golkiper nie pomoże drużynie także w kolejnym spotkaniu, z Radomiakiem Radom (19.03).

Nikodem Niski (Chrobry Głogów, I liga, ’02) – Chrobry przegrał na wyjeździe 0:1 z Widzewem Łódź. Niski zadebiutował w tym spotkaniu w barwach klubu z Głogowa. Pojawił się na boisku w 76. minucie.

Mateusz Kochalski (Radomiak Radom, I liga, ’00) – Radomiak pokonał 2:0 GKS Jastrzębie. Kochalski bronił dostępu do bramki klubu z Radomia przez cały mecz.

Konrad Matuszewski (Odra Opole, I liga, ’01) - Odra wygrała 2:0 z Zagłębiem w Sosnowcu. Matuszewski oglądał rywalizację z ławki rezerwowych.

Tomasz Nawotka (ŁKS, I liga, ’97) – ŁKS pokonał na wyjeździe 2:0 Stomil Olsztyn. Nawotka obserwował spotkanie z ławki rezerwowych.

Aleksander Waniek (Olimpia Elbląg, II liga, ’98), Filip Sobiecki (Olimpia Elbląg, II liga, ’02) – Olimpia przegrała 0:1 z Motorem w Lublinie. Sobiecki oglądał mecz z ławki, a Waniek wbiegł na murawę w 89. minucie.

Mateusz Grudziński (Znicz Pruszków, II liga, ‘00) – Znicz zremisował na wyjeździe 2:2 z Bytovią. Grudziński wystąpił od pierwszej do ostatniej minuty, grał na lewej obronie.

Mateusz Lisowski (Pogoń Grodzisk Mazowiecki, III liga, ’01) – Pogoń zwyciężyła u siebie 1:0 Polonię Warszawa. Lisowski rozegrał cały mecz i miał asystę drugiego stopnia przy jedynej bramce. Skrzydłowy pojawił się po lewej stronie boiska, tuż przed polem karnym, i dośrodkował na prawą stronę "szesnastki". Tam znalazł się inny zawodnik Pogoni, który wycofał piłkę (głową) do nadbiegającego Jakuba Kołaczka, który oddał skuteczny strzał z 7. metra (akcja bramkowa od 1:38:44 na poniższym filmie).

Przemysław Czado (Wólczanka Wólka Pełkińska, III liga, ’01) - Wólczanka wygrała 2:1 z Orlętami Radzyń Podlaski. Czady zabrakło w kadrze na sobotni mecz.