Wypożyczeni: Debiutanckie mecze Niezgody

Łukasz Pazuła

Źródło:

26.09.2016 07:21

(akt. 21.12.2018 15:18)

Jarosław Niezgoda zaliczył dwa debiutanckie mecze w Ruchu. Wypożyczony napastnik dwukrotnie próbował pokonać Jasmina Buricia w pucharowej potyczce, lecz raz bramkarz obronił jego strzał, a później został zablokowany. Konrad Jałocha wystąpił w ubiegłym tygodniu w dwóch spotkaniach i ani razu nie wyciągał piłki z siatki. Minionego weekendu dobrze wspominać nie będą legioniści grający w Zagłębiu Sosnowiec, ponieważ ponieśli pierwszą ligową porażkę.

Konrad Jałocha (Arka Gdynia) – Arka w ubiegłym tygodniu rozegrała trzy mecze. W poniedziałek gdynianie wygrali u siebie 1:0 z Cracovią. Następnie beniaminek Lotto Ekstraklasy w czwartek na wyjeździe zwyciężył 2:1 z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski w Pucharze Polski, a w niedzielę bezbramkowo zremisował w Poznaniu z Lechem. Jałocha zaliczył 180 minut w spotkaniach ligowych. „Jao” kilka razy musiał swój zespół ratować w starciu z „Pasami”, lecz finalnie w obu potyczkach zachował czyste konto.

Mateusz Szwoch (Arka Gdynia) – Szwoch zagrał w trzech ubiegłotygodniowych spotkaniach. Zaliczył dwa pełne występy ligowe. W pucharowej rywalizacji na plac gry wszedł w 72. minucie, zastąpił Pawła Abbotta. „Szwochinho” dwukrotnie próbował zaskoczyć z rzutu wolnego Grzegorza Sandomierskiego w meczu z krakowianami, lecz finalnie nie strzelił gola.

Michał Masłowski (Piast Gliwice) – Piast w ubiegłym tygodniu nie rozegrał żadnego spotkania. Gliwiczanie w poniedziałek o godzinie 18:00 zmierzą się u siebie ze Śląskiem Wrocław.

Jarosław Niezgoda (Ruch Chorzów) – Ruch w ubiegłym tygodniu rozegrał dwa spotkania. Najpierw przegrał w Pucharze Polski z Lechem Poznań 0:3,a później w lidze odniósł porażkę 1:2 z Lechią Gdańsk. Niezgoda zanotował dwa pierwsze występy w drużynie z Chorzowa. Napastnik w obydwu konfrontacjach na boisku pojawiał się tuż po przerwie. Z „Kolejorzem” zmienił - byłego legionistę - Jakuba Araka, a z gdańszczanami zastąpił Eduardsa Visnakovsa. Wypożyczony snajper w meczu z poznaniakami doszedł do dwóch strzałów, lecz nie pokonał Jasmina Buricia. W pojedynku z lechistami natomiast był przewrócony w polu karnym, ale arbiter nie wskazał na „wapno” po faulu na legioniście.

Alban Sulejmani (Pogoń Siedlce) – Pogoń przegrała z Chojniczanką Chojnice 1:2. Sulejmani zastąpił w 79. minucie na boisku – byłego legionistę – Michała Bajdura, który później siedząc na ławce rezerwowych otrzymał czerwoną kartkę.

Rafał Makowski (Pogoń Siedlce) – „Makos” w spotkaniu z Chojniczanką zanotował 69 minut. Został zastąpiony przez Piotra Kurbiela.

Aleksander Karbowiak (Stomil Olsztyn) – Karbowiak w ubiegłym tygodniu nie zagrał w żadnym spotkaniu.

Miłosz Kozak (Wigry Suwałki) – Wigry w ubiegłym tygodniu rozegrały dwa mecze. Najpierw w Pucharze Polski pokonały Górnik Zabrze na wyjeździe 2:0. Później w lidze z tym samym rywalem zremisowały u siebie 0:0. W pucharowej potyczce Kozak na murawie pojawił się w 69. minucie, zastąpił Łukasza Wrońskiego. Natomiast w ligowym spotkaniu wypożyczony legionista zaliczył pełny występ. Skrzydłowy raz próbował pokonać Grzegorza Kasprzika, lecz bramkarz zabrzan obronił jego uderzenie.

Robert Bartczak (Zagłębie Sosnowiec) – Zagłębie przegrało swój pierwszy ligowy mecz w tym sezonie. Sosnowiczanie zostali pokonani u siebie 5:3 przez Olimpię Grudziądz. Jacka Magierę na ławce trenerskiej zastąpił Jarosław Araszkiewicz. Bartczak zanotował pełny występ. „Barry” próbował oddać jeden strzał, ale został zablokowany. Pomocnik kilka razy dogrywał piłkę w pole karne, najbliżej strzelenia gola po jego zagraniu był Sebastian Dudek, lecz finalnie przestrzelił z główki.

Arkadiusz Najemski (Zagłębie Sosnowiec) – Najemski również zaliczył pełne 90 minut. Defensorowi przy drugim golu uciekł Karol Angielski.

Konrad Handzlik (Zagłębie Sosnowiec) – Handzlik nie znalazł się w kadrze Zagłębia na spotkanie z Olimpią.

Jakub Szumski (Zagłębie Sosnowiec) – Szumski zanotował pełny występ z Olimpią. Przy żadnym golu wypożyczony bramkarz nie zawinił.

Tin Matić (Zagłębie Sosnowiec) – Matić nie znalazł się w kadrze Zagłębia na spotkanie z Olimpią.

Arkadiusz Madeński (Legionovia Legionowo) – Legionovia pokonała 2:0 na wyjeździe Wartę Poznań. Madeński wszedł na murawę w 85. minucie. Pomocnik zastąpił Pawła Garygę.

Ernest Dzięcioł (Legionovia Legionowo) – Dzięcioł nie wystąpił w spotkaniu z Wartą.