Wypożyczeni: Dwa gole Rosołka

08.02.2021 11:00

(akt. 08.02.2021 10:44)

W poprzednim tygodniu dwie bramki dla Arki, w sparingu z Chojniczanką Chojnice, zdobył Maciej Rosołek. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Maciej Rosołek (Arka Gdynia, I liga, rocznik 2001) – Arka zwyciężyła 4:0 z Chojniczanką Chojnice. Rosołek zdobył dwie pierwsze bramki. Jak padło pierwsze trafienie? Luis Valcarce dośrodkował z lewego skrzydła na dalszy słupek, a "Rosi" zamknął akcję po uderzeniu z głowy, z 3. metra (26:07 na poniższym filmie). W 14. minucie Valcarce ponownie zacentrował z lewej flanki, a wypożyczony legionista skutecznie główkował z 7. metra - skierował piłkę do siatki przy dalszym słupku (33:07). Napastnik rywalizował do 72. minuty.

Nikodem Niski (Chrobry Głogów, I liga, ’02) - Chrobry przegrał 0:1 w sparingu z Miedzią Legnica. Niski pojawił się na murawie w 46. minucie.

Mateusz Kochalski (Radomiak Radom, I liga, ’00) – Radomiak zremisował 1:1 ze Stalą Mielec i wygrał 4:1 z III-ligową Lechią Tomaszów Mazowiecki. Kochalski rozegrał 90 minut przeciwko drużynie z Mielca.

Konrad Matuszewski (Odra Opole, I liga, ‘01) - Odra zwyciężyła w Opolu 3:2 z GKS-em Katowice. Matuszewski grał do 67. minuty.

Gabriel Kobylak (Puszcza Niepołomice, I liga, ’02) – Puszcza przegrała w Mielcu 0:2 z Termaliką Nieciecza w grze kontrolnej. Kobylak rozegrał cały mecz.

Tomasz Nawotka (ŁKS, I liga, ’97) – ŁKS przegrał 0:5 z dziewiąta drużyną II ligi rosyjskiej, Bałtiką Kaliningrad, na obozie w Turcji. Nawotka wszedł na boisko w 46. minucie.

Filip Sobiecki (Olimpia Elbląg II liga, ’02) – W ostatnich dniach Olimpia rozegrała dwa sparingi: z Bałtykiem Gdynia (0:1) i Huraganem Morąg (2:0). W pierwszej grze kontrolnej Sobiecki pojawił się na murawie w 61. minucie. W spotkaniu z Huraganem również wbiegł na boisko w drugiej połowie.

Mateusz Grudziński (Znicz Pruszków, II liga, ‘00) – Znicz zwyciężył 2:0 z IV-ligowym Drukarzem Warszawa. Grudziński grał w pierwszej połowie. W przerwie został zmieniony, lecz w trakcie drugiej połowy ponownie pojawił się na murawie.

Mateusz Lisowski (Pogoń Grodzisk Mazowiecki, ’01) – Pogoń przegrała 0:2 w sparingu z Sokołem Aleksandrów Łódzki. Lisowski wystąpił w drugiej połowie.

Czy pamiętasz tych piłkarzy. Cz. 1.

1/15 Zagrał 14 razy w reprezentacji Polski, obrońca, ale w Legii spędził tylko pół roku, nie zagrał w oficjalnym meczu, a w sparingu dostał czerwoną kartkę chwilę po wejściu na boisko.