Wypożyczeni: Dwa gole Szerszenia, czerwona kartka dla Stromeckiego

Łukasz Pazuła

16.03.2015 12:09

(akt. 21.12.2018 15:18)

Dwóch wypożyczonych legionistów miało w tym tygodniu sporego pecha. Michałowi Bajdurowi arbiter nie uznał gola, a Marcin Stromecki po 11 minutach gry został ukarany czerwoną kartką. Najlepiej poradzili sobie Jakub Arak i Sebastian Szerszeń. Pierwszy rozegrał dwa mecze. W towarzyskim spotkaniu strzelił gola, a w ligowym asystował. Szerszeń zaś zdobył dwie bramki dla swojej drużyny.

Henrik Ojamaa (Sarpsborg 08) – Sarpsborg 08 wygrał w towarzyskim spotkaniu 1:0 z Fredrikstad. Estończyk przebywał na boisku przez 71 minut i asystował przy jedynej bramce.

Arkadiusz Piech (GKS Bełchatów) – GKS Bełchatów dopiero dzisiaj podejmuje na swoim stadionie Ruch Chorzów.

Kamil Kurowski (Olimpia Grudziądz) – Kurowski wszedł w 71. minucie spotkania za Roka Elsnera. Jego drużyna zremisowała bezbramkowo z Chojniczanką Chojnice.

Michał Kopczyński (Wigry Suwałki) – Kopczyński za ubiegłotygodniowe spotkanie zebrał same dobre recenzje. Został wybrany graczem meczu. Tym razem nie może liczyć na podobne wyróżnienie. Jego zespół odniósł sromotną porażkę. Zagłębie Lubin wygrało 3:0 z Wigrami Suwałki. „Kopa” przebywał na boisko pełne 90 minut.

Łukasz Moneta (Wigry Suwałki) – Moneta grał od pierwszej minuty przeciwko „Miedziowym”. Został zmieniony w 71. minucie spotkania przez Kamila Zapolnika.

Mateusz Cichocki (Dolcan Ząbki) – Kolejny wygrany mecz Dolcanu. Tym razem drużyna z Ząbek wygrała 3:1 z Termalicą Bruk-Bet Niecieczą. Młody obrońca przebywał na boisku całe spotkanie.

Mateusz Długołęcki (Dolcan Ząbki) – Mateusz tak samo jak jego imiennik grał cały mecz przeciwko Termalice.

Michał Bajdur (Dolcan Ząbki) – Bajdur wszedł na boisko za Sebastiana Bartlewskiego w 63. minucie spotkania. Pomocnik wypożyczony z Legii strzelił ostatniego gola dla gospodarzy, jednakże arbiter zapisał bramkę samobójczą.

Patryk Mikita (Dolcan Ząbki) – Rezerwy Dolcanu Ząbki wygrały 5:1 z Victorią II Sulejówek. Jedną bramkę zdobył Mikita.

Marcel Gąsior (Chrobry Głogów) – Chrobry Głogów przegrał na swoim stadionie z Wisłą Płock 2:3. Gąsior rozegrał całe spotkanie i został upomniany przez sędziego żółtą kartką.

Bartosz Żurek (Znicz Pruszków) – Znicz rozegrał fascynujący mecz w Mielcu przeciwko miejscowej Stali. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:3. Bartosz Żurek asystował przy trafieniu Jakuba Żubrowskiego.

Jan Grzesik (Pogoń Siedlce) – Zespół z Siedlec zremisował bezbramkowo na swoim stadionie z Bytovią Bytów. Grzesik rozegrał całe spotkanie. Piłkarz dzień wcześniej oglądał starcie między rezerwami Pogoni a drugim składem Legii Warszawa. Zawodnik jest zadowolony z przenosin do nowego klubu - W Siedlcach są naprawdę dobre warunki do rozwoju i chcę grać jak najwięcej. Cieszę się, że trafiłem na wypożyczenie do Pogoni – powiedział nam obrońca.

Konrad Budek (Zagłębie Sosnowiec) – Zagłębie Sosnowiec wygrało 3:1 z Błękitnymi Stargard Szczeciński. Pełne 90 minut rozegrał Konrad Budek. Oprócz tego spotkania, w ubiegłą środę śląska drużyna rozgrywała mecz sparingowy z LZS Piotrówką (5:1). Piłkarz wypożyczony z Legii grał całą drugą połowę.

Jakub Arak (Zagłębie Sosnowiec) – Młody napastnik zszedł w 84. minucie w spotkania z Błękitnymi. Jego miejsce zajął Łukasz Tumicz. Arak asystował przy bramce Łukasza Matusiaka. W meczu przeciwko LZS Piotrówce grał całą drugą połowę i strzelił trzeciego gola dla swojego zespołu.

Przemysław Mizgała (Zagłębie Sosnowiec) - Mizgała zagrał jedynie w pierwszej połowie przeciwko LZS Piotrówce.

Rafał Parobczyk (Siarka Tarnobrzeg) - Pomocnik nie wystąpił w żadnym meczu.

Mikołaj Smyłek (Legionovia Legionowo) – Drużyna Smyłka zremisowała na wyjeździe 2:2 z Puszczą Niepołomice. W pierwszej połowie bezwzględnie dominowali goście i do szatni schodzili prowadząc 2:0. Po przerwie sytuacja się zmieniła i gospodarze doprowadzili do wyrównania. Wypożyczony legionista grał cały mecz.

Kamil Dankowski (Legionovia Legionowo) - Dankowski zagrał przez 90 minut. Został upomniany przez sędziego żółtą kartką.

Marcin Stromecki (Legionovia Legionowo) – Stromecki nie będzie dobrze wspominał meczu z Puszczą Niepołomice. Wypożyczony legionista pojawił się na murawie w 67. minucie spotkania za Daniela Ziąbskiego. W 78. minucie zagrał ręką w polu karnym i sędzia ukarał go drugą żółtą kartką, w konsekwencji czerwoną. Arbiter podyktował rzut karny przeciwko Legionovii i gospodarze doprowadzili do remisu.

Sebastian Szerszeń (OKS Start Otwock) – Drużyna Szerszenia mimo że prowadziła w Grodzisku Mazowieckim z miejscową Pogonią 4:1, finalnie przegrała 6:4! Młody napastnik strzelił dwie bramki dla zespołu z Otwocka i zagrał pełne 90 minut.