Wypożyczeni: Gol Bartczaka w nieoficjalnym debiucie (akt.)

Łukasz Pazuła

08.02.2016 15:02

(akt. 21.12.2018 15:18)

Legia wypożyczyła w ostatnim tygodniu Roberta Bartczaka do Zagłebia Sosnowiec i Mateusza Szwocha do Arki Gdynia. Pierwszy z nich w swoim nieoficjalnym debiucie zdołał zdobyć bramkę. Ponadto w Dolcanie Ząbki testowani byli dwaj piłkarze rezerw stołecznego klubu: Branimir Galić oraz Wiktor Wiszorowski.

Jakub Kosecki (SV Sandhausen) – 2. Bundesliga wznowiła rozgrywki w ostatni weekend. Sandhausen wygrało u siebie 1:0 z SC Padeborn 07. „Kosa” nie znalazł się w kadrze meczowej, pechowo skręcił nogę w stawie skokowym trzy dni wcześniej.

Arkadiusz Piech (AEL Limassol) - Drużyna Piecha rozegrała w ubiegłym tygodniu dwa mecze. Najpierw na wyjeździe wygrała z Aris Limassol 1:0, a później u siebie przegrała 0:2 z EN Paralimni FC. Wypożyczony napastnik w pierwszym spotkaniu nie znalazł się w kadrze zespołu, a w drugim starciu wszedł na boisko w 64. minucie.

Bartłomiej Kalinkowski (Wigry Suwałki) – Wigry rozegrały sparing na Litwie ze Stumbrasem Kowno. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Kalinkowski w przerwie zmienił byłego legionistę – Tomasza Jarzębowskiego.

Miłosz Kozak (Wigry Suwałki) – Kozak nie zagrał w wyżej wymienionym sparingu.

Mateusz Wieteska (Dolcan Ząbki) – Dolcan zagrał w mini-turnieju z Victorią Sulejówek i Bronią Radom.  Wszystkie sparingi trwały po 45 minut.  Z gospodarzami (Victoria) „Ząbkovia” przegrała 1:2. Następne starcie zaś wygrała 1:0. „Wietes” wystąpił w obydwu meczach. Tak samo zresztą jak testowany Branimir Galić. Wiktor Wiszorowski zmierzył się tylko radomianami.

Michał Bajdur (Zagłębie Sosnowiec) – Zagłębie rozegrało w ubiegłym tygodniu dwa sparingi. Najpierw zremisowali u siebie 1:1 ze Stalą Mielec, a później przegrali 0:2 na wyjeździe z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza. Bajdur zagrał jedną połowę z drugoligowcem.

Jakub Arak (Zagłębie Sosnowiec) – Arak wystąpił w obydwu sparingach. W pierwszym meczu ze Stalą na boisko wszedł po przerwie, a w starciu z Termaliką zagrał pełne 90 minut.

Robert Bartczak (Zagłębie Sosnowiec) – Bartczak w swoim nieoficjalnym debiucie strzelił gola w spotkaniu ze Stalą. Tak samo jak Bajdur w starciu z drugoligowcem zagrał 45 minut. Wypożyczony skrzydłowy zaliczył jednak pełny mecz z Termaliką.

Marcel Gąsior (Chrobry Głogów) – Chrobry rozegrał dwa sparingi w ubiegłym tygodniu. Obydwa mecze głogowianie przegrali. Najpierw we Wrocławiu wygrał z nimi Śląsk 2:1, a później w Wałbrzychu lepszy okazał się Raków Częstochowa (1:3). Gąsior w pierwszym starciu zagrał 45 minut, a w drugim rozegrał całe spotkanie.

Ernest Dzięcioł (Pogoń Siedlce) – Pogoń rozegrała również dwa sparingi. Najpierw przegrała 0:2 u siebie z Radomiakiem Radom, a później została pokonana przez Polonią Warszawa 0:1. Dzięcioł w pierwszym meczu nie wystąpił, a w drugim zaliczył 77 minut.

Konrad Jałocha (Arka Gdynia) – Arka przegrała 1:2 ze Zniczem Pruszków u siebie.  Jałocha nie wystąpił w tym spotkaniu.

Mateusz Szwoch (Arka Gdynia) – Szwoch zagrał drugą połowę w spotkaniu ze Zniczem.