Wypożyczeni: Gol i asysta Michalaka

Łukasz Pazuła

20.11.2017 10:44

(akt. 21.12.2018 15:17)

W ubiegłym tygodniu najlepiej z wypożyczonych legionistów zaprezentował się Konrad Michalak. Skrzydłowy zagrał w meczu reprezentacji Polski do lat 21 i strzelił gola Duńczykom. Do swojej bramki pomocnik dołożył jeszcze asystę i Polacy zwyciężyli z Duńczykami 3:1. Blisko zdobycia bramki był również Mateusz Szwoch, lecz rozgrywający Arki nie wykorzystał dogodnej sytuacji strzeleckiej. Zapraszamy na nasz raport.

Sandro Kulenović (Juventus FC) – Juventus wygrał na wyjeździe z Milanem 1:0. Kulenović pauzował za czerwoną kartkę.

Tin Matić (MFK Zemplin Michalovce) – Zemplin najbliższe spotkanie rozegra 25 listopada.

Sadam Sulley (MFK Zemplin Michalovce) – Jak wyżej.

Konrad Michalak (Wisła Płock) – Michalak rozegrał dwa spotkania w ubiegłym tygodniu. Najpierw wypożyczony legionista wystąpił w młodzieżowej reprezentacji Polski. Biało-czerwoni pokonali Danię 3:1, a pomocnik strzelił gola i asystował przy ostatniej bramce. W weekend zaś skrzydłowy zagrał dla Wisły Płock, która przegrała na wyjeździe 0:3 z Lechią Gdańsk. W pierwszym starciu „Kondziu” na boisku przebywał od początku do końca, w drugim zaś pojawił się w przerwie. Zmienił w szatni Giorgiego Merebaszwiliego.

Mateusz Szwoch (Arka Gdynia) – Arka Gdynia wygrała na wyjeździe 2:1 ze Śląskiem Wrocław. Szwoch zagrał cały mecz. Wypożyczony legionista w pierwszej połowie mógł strzelić gola, lecz pomocnik w dogodnej sytuacji, przestrzelił. Rozgrywający Arki w drugiej odsłonie był bliski zanotowania asysty, ale Rafał Siemiaszko zmarnował sytuację bramkową.

Jakub Szrek (Pogoń Siedlce) – Pogoń zremisowała u siebie 1:1 z GKS-em Katowice. Szrek wszedł na boisko w 82. minucie. Zastąpił Damiana Świerblewskiego.

Adrian Małachowski (Pogoń Siedlce) – Małachowski nie znalazł się w kadrze meczowej na spotkanie z GKS-em.

Miłosz Kozak (Podbeskidzie Bielsko-Biała) – Podbeskidzie wygrało 1:0 u siebie z Chrobrym Głogów. Kozak grał przez 82. minuty, zastąpił go Tomasz Podgórski.

Mateusz Hołownia (Ruch Chorzów) – Ruch przegrał u siebie 1:2 ze Stalą Mielec. Hołownia zagrał cały mecz.

Tomasz Nawotka (Zagłębie Sosnowiec) – Zagłębie wygrało 1:0 z Olimpią Grudziądz na wyjeździe. Nawotka grał do 85. minuty. Otrzymał też żółtą kartkę. Zmienił go Patryk Mularczyk.

Rafał Makowski (Zagłębie Sosnowiec) – Makowski cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Vamara Sanogo (Zagłębie Sosnowiec) – Sanogo zagrał cały mecz z Olimpią. Wypożyczony napastnik miał udział przy strzelonym golu Zagłębia. Snajper oddał strzał głową w doliczonym czasie gry. Jego uderzenie sparował golkiper Olimpii, a piłkę do siatki z najbliższej odległości wpakował Arkadiusz Jędrych.

Radosław Majecki (Stal Mielec) – Majecki zagrał cały mecz z Ruchem. Popisał się kilkoma dobrymi interwencjami, ale był też winny za straconą bramkę. Golkiper źle się ustawił przy rzucie wolnych drużyny gości (skrót).

Michał Suchanek (Górnik Łęczna) – Górnik przegrał u siebie 0:3 z Odrą Opole. Suchanek poza kadrą meczową.

Mateusz Leleno (Puszcza Niepołomice) – Puszcza zremisowała na wyjeździe 1:1 z Chojniczanką Chojnice. Leleno nie znalazł się w kadrze meczowej.

Skrót meczu Polska u-21 : Dania u-21: