Wypożyczeni: Gol Lachowicza

26.09.2023 09:00

(akt. 26.09.2023 14:57)

Oskar Lachowicz (Spezia Calcio U-19) strzelił gola w Primaverze. Jordan Majchrzak (Puszcza Niepołomice) zagrał kolejny raz w PKO Ekstraklasie. Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi wypożyczonych zawodników Legii.

Oskar Lachowicz (środkowy pomocnik; rocznik 2005; Spezia Calcio U-19, Primavera 2) – Spezia przegrała na wyjeździe 1:3 z Ceseną w rozgrywkach Primavery 2. Oskar Lachowicz wszedł na boisko w 61. minucie, często miał piłkę, a 7 minut po zmianie otrzymał podanie, przełożył przeciwnika poprzez podbicie futbolówki i skutecznie uderzył z 18. metra, z lewej nogi. Dla środkowego pomocnika to 1. gol w nowych barwach.

Jordan Majchrzak (napastnik; rocznik 2004; Puszcza Niepołomice, Ekstraklasa) – Puszcza zremisowała na wyjeździe 1:1 z Radomiakiem Radom w 9. kolejce PKO Ekstraklasy. Majchrzak wszedł na boisko w 65. minucie, zastępując Murisa Mesanovicia. Młodzieżowiec miał 10 podań (8 celnych), 5 sprintów, przebiegł 3.84 km i został napomniany żółtą kartką.

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; GKS Tychy; I liga) – GKS przegrał na wyjeździe 1:4 z Wisłą Płock w I lidze. Kikolski wystąpił od początku do końca. Na ogół budował grę od tyłu, na krótko, poprzez płaskie podania. W 7. minucie wybronił główkowanie Łukasza Sekulskiego z 10. metra, po koźle. Wyłapał też parę dośrodkowań, zarówno z akcji, jak i po stałych fragmentach.

"Kikol" stracił pierwszego gola po karnym, sprokurowanym przez Jakuba Bierońskiego. Druga bramka Wisły padła po mocnym strzale (bez przyjęcia) niepilnowanego Sekulskiego z 11. metra. Przy trzecim trafieniu, czyli po zamieszaniu wynikającym z rzutu wolnego i precyzyjnym główkowaniu Adama Chrzanowskiego w lewy dolny róg, wypożyczony zawodnik Legii też nie miał większych szans. W 87. minucie miejscowi wywalczyli korner, Daniel Rumin wybił piłkę z bliższego słupka na 16. metr, Jakub Gric dopadł do futbolówki na linii "szesnastki" i pokonał Kikolskiego po skutecznym "szczupaku" (po koźle).

Marcel Krajewski (prawy wahadłowy; rocznik 2004; Znicz Pruszków; I liga) – Znicz uległ u siebie 1:2 Stali Rzeszów w I lidze. Krajewski wszedł na boisko w 58. minucie, zmieniając Tymona Proczka.

Prawy wahadłowy podłączał się do ataku, starał się dawać opcje z przodu, parę razy zbiegał z bocznego sektora do środka boiska, przeciął nieco podań, w jednej z akcji zatrzymał Jesusa Diaza na połowie Znicza. Miał 3 straty w pojedynkach 1 na 1 w ofensywie.

W 70. minucie płasko zagrał (bez przyjęcia) z prawej strony na 12. metr, Adrian Bukowski wybił futbolówkę, do której dopadł jeszcze Krystian Pomorski, ale niecelnie uderzył z 14. metra. Chwilę później Krajewski został zablokowany po płaskim strzale z tzw. pierwszej piłki, zza pola karnego.

W innej akcji 18-latek czyhał na dośrodkowanie z lewej flanki na dalszy słupek, uczestniczył w pojedynku główkowym, a następnie – będąc pod presją – złożył się do dobitki, ale jego strzał z 5. metra świetnie wybronił Jakub Wrąbel.

W końcówce Krajewski zgrał piłkę głową na dalszym słupku po dośrodkowaniu z lewego skrzydła, lecz po chwili faul w ataku popełnił Szymon Krocz.

Bartłomiej Ciepiela (środkowy pomocnik/napastnik; rocznik 2001; Resovia; I liga) – Resovia zremisowała 1:1 z Polonią Warszawa w I lidze. Ciepiela wystąpił od początku do końca meczu, w ataku. Był aktywny, pomagał w pressingu, pokazywał się do gry, nieźle radził sobie pod naciskami, celnie zgrywał tyłem do bramki, miał dobre podania.

W 11. minucie dopadł do piłki w polu karnym po dośrodkowaniu, podał bez przyjęcia do Adriana Łyszczarza, który niecelnie uderzył z ostrego kąta na dalszy słupek. W końcówce pierwszej połowy "Ciepki" sprytnie zostawił futbolówkę Rafałowi Mikulcowi, potem wypożyczony zawodnik Legii wycofał do wspomnianego piłkarza, który został zablokowany po strzale z 15. metra.

Po chwili Ciepiela, będąc na 20. metrze, podniósł piłkę, miękko zagrał w pole karne do Marcina Urynowicza, który został sfaulowany, a "jedenastkę" wykorzystał Mikulec. Po godzinie meczu podał za linię obrony, do Bartłomieja Eizencharta, ale ten nieczysto uderzył z 8. metra.

Oddał dwa strzały z prawej strony "szesnastki" – pierwszy (płaski) został wyłapany przez bramkarza Polonii, a drugi (8. metr, bez przyjęcia) przeleciał nad poprzeczką.

Jakub Kisiel (środkowy pomocnik; rocznik 2003; Podbeskidzie Bielsko-Biała; I liga) – Podbeskidzie zremisowało u siebie 1:1 z Górnikiem Łęczna w I lidze. Kisiel rywalizował do 63. minuty, wówczas zmienił go Jaka Kolenc. Po pół godzinie gry posłał krótkie podanie prostopadłe do Maksymiliana Sitka, ten został zablokowany po strzale z 17. metra, do piłki dopadł jeszcze Bartosz Bida, który trafił w poprzeczkę.

Jakub Okusami (stoper; rocznik 2004; Pogoń Siedlce; II liga) – Pogoń zremisowała 3:3 z Kotwicą Kołobrzeg w 10. kolejce II ligi. Okusami oglądał spotkanie z ławki.

Jakub Murawski (bramkarz; rocznik 2005; Wieczysta Kraków; III liga) – Wieczysta zwyciężyła 1:0 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski w III lidze (grupa IV). Murawskiego zabrakło w kadrze meczowej.

Maddox Sobociński (skrzydłowy; rocznik 2004; GKS Wikielec; III liga) – GKS zremisował u siebie 1:1 z Lechią Tomaszów Mazowiecki, czyli liderem III ligi (grupa I). Sobociński grał do 81. minuty, zmienił go Bartosz Dąbrowski.

Młodzieżowiec został napomniany żółtą kartką. W pierwszej połowie mógł się przyczynić do zdobycia bramki. Dobrze utrzymał się pod presją i miękko podał na 17. metr, gdzie doszło do zgrania, ale ostatecznie jeden z zawodników GKS-u nie wykorzystał sytuacji sam na sam (od 5:11 na poniższym wideo).

W innej akcji Sobociński dobrze podprowadził piłkę na prawym skrzydle, prostopadle podał do Patryka Rosolińskiego, ten dośrodkował na dalszy słupek, miejscowi oddali dwa strzały, ale oba zostały zablokowane.

W drugiej połowie wypożyczony zawodnik Legii był blisko asysty. Dośrodkował z prawej flanki na dalszy słupek, do Tomasza Wacławskiego, który główkował z bliska (po koźle), lecz Mateusz Awdziewicz popisał się kapitalnym refleksem i świetnie interweniował na linii (od 7:09 na filmie).

Kacper Knera (środkowy pomocnik; rocznik 2004; Elana Toruń; III liga) – Elana wygrała 1:0 z Sokołem Kleczew w III lidze (grupa II) i odniosła 4. zwycięstwo z rzędu. Knera pojawił się na boisku w 56. minucie, zmieniając Marcina Kościeleckiego.

Szymon Siodłowski (napastnik; rocznik 2005; MKS Piaseczno; IV liga) – MKS przegrał na wyjeździe 2:5 z KS CK Troszyn w IV lidze (grupa mazowiecka). Siodłowski wszedł na murawę na końcówkę, na ostatnie 7 minut.

Aleksander Iwańczyk (środkowy pomocnik; rocznik 2007; ŁKS III; IV liga) – Trzeci zespół ŁKS-u zremisował 1:1 z rezerwami Widzewa w 9. kolejce IV ligi (grupa łódzka). Iwańczyk, który w poprzednim meczu (4:2 z Borutą Zgierz) strzelił gola, wszedł na boisko w 46. minucie (zastąpił Hugo Istę), gdyż w minionym tygodniu był przeziębiony i opuścił niektóre jednostki treningowe.

Wypożyczony zawodnik Legii (nr 16) pracował w pressingu, naciskał rywali, miał parę przechwytów i dobrych podań prostopadłych. Dało się zauważyć, że naprawdę mocno walczył w kontakcie, w odbiorze, co było widać choćby tuż po wejściu na boisko. W 46. minucie przejął piłkę w środku pola, niedokładnie wycofał, ale błyskawicznie naprawił pomyłkę, zatrzymując przeciwnika udanym wślizgiem.

W 51. minucie Iwańczyk dośrodkował z prawej flanki w pole karne, ale obrońca Widzewa zdołał zgrać piłkę klatką do własnego bramkarza. Kwadrans później środkowy pomocnik został zablokowany po strzale z 18. metra.