News: Wypożyczeni: Bramki Sulley’a oraz Monety

Wypożyczeni: Gol Langila

Łukasz Pazuła

15.05.2017 09:32

(akt. 21.12.2018 15:17)

Tylko Steeven Langil wpisał się na listę strzelców w ubiegłym tygodniu z wypożyczonych legionistów. Reprezentant Martyniki wszedł na boisko w drugiej połowie i przesądził o losach spotkania, ponieważ zdobył bramkę na 3:2. Zapraszamy na nasz cotygodniowy raport.

Steeven Langil (Waasland-Beveren) – Waasland wygrał u siebie 3:2 z Lierse SK. Langil na boisko wszedł w 57. minucie i niedługo potem przesądził o losach spotkania, ponieważ strzelił trzeciego gola dla swojej drużyny w tym meczu.

Konrad Jałocha (Arka Gdynia) – Arka w ubiegłym tygodniu rozegrała dwa spotkania. Najpierw przegrała na wyjeździe 0:2 z Cracovią, później zwyciężyła u siebie 1:0 z Górnikiem Łęczna. Jałocha w pierwszej konfrontacji nie znalazł się w kadrze meczowej. Drugie starcie zaś przesiedział całe na ławce rezerwowych.

Mateusz Szwoch (Arka Gdynia) – Szwoch zagrał pełne dwa spotkania w ubiegłym tygodniu. W meczu z Cracovią otrzymał żółtą kartkę. W starciu z Górnikiem Łęczna oddał groźny strzał na bramkę, ale sparował go Wojciech Małecki.

Michał Masłowski (Piast Gliwice) – Piast przegrał na wyjeździe 1:3 z Zagłębiem Lubin. Masłowski wszedł na boisko w 60. minucie, zmienił Urosa Koruna.

Jarosław Niezgoda (Ruch Chorzów) – Ruch przegrał na wyjeździe 0:6 z Śląskiem Wrocław. Niezgoda pojawił się na murawie w drugiej połowie. Z szatni nie wyszedł już Maciej Urbańczyk. Wypożyczony legionista mógł zanotować asystę przy golu Jakuba Araka, lecz strzał napastnika z linii bramkowej wybił Piotr Celeban.

Aleksander Karbowiak (Stomil Olsztyn) – Stomil przegrał u siebie 2:4 z Górnikiem Zabrze. Karbowiak nie znalazł się w kadrze meczowej.

Miłosz Kozak (Wigry Suwałki) – Wigry wygrały u siebie 3:2 z Drutexem-Bytovią Bytów. Kozak na murawie pojawił się w 69. minucie. Wypożyczony legionista zmienił Kamila Adamka.

Adam Ryczkowski (Wigry Suwałki) – Ryczkowski w 81. minucie zmienił Łukasz Wrońskiego.

Robert Bartczak (Zagłębie Sosnowiec) – Zagłębie przegrało 1:2 z Miedzią Legnica na wyjeździe. Bartczak zagrał cały mecz. Skrót zobaczycie tutaj.

Arkadiusz Najemski (Zagłębie Sosnowiec) – Najemski cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Jakub Szumski (Zagłębie Sosnowiec) – Szumski nie znalazł się w kadrze meczowej.

Konrad Michalak (Zagłębie Sosnowiec) – Michalak w 83. minucie został zmieniony przez Żarko Udovicicia.

Mateusz Wieteska (Chrobry Głogów) – Chrobry przegrał u siebie 1:3 z Olimpią Grudziądz. Wieteska zagrał cały mecz. - Cieszymy się, że tak wartościowy zawodnik przyszedł do nas. Swoją postawą szybko wywalczył sobie miejsce w składzie. Pokazał też, że potrafi strzelać gole. W jednym meczu przesunąłem go do ataku, bo goniliśmy wynik, a on zdobył bramkę głową. To zawodnik, który w przyszłości będzie występował w Ekstraklasie. Przyszłość Mateusza zależy od niego. Nie wiadomo jakie plany w stosunku do niego ma też Legia. My na pewno dalej bylibyśmy zainteresowani jego usługami – powiedział o wypożyczonym legioniście naszemu serwisowi trener głogowian, Ireneusz Mamrot.

- Dobrze, że poszedłem na wypożyczenie do Chrobrego. Szybko się zaaklimatyzowałem. Zdobyłem zaufanie trenera i gram! To dla mnie najważniejsze. Chcę zdobywać doświadczenie. Mam nadzieję, iż to zaprocentuję w przyszłości – powiedział Wieteska serwisowi Legia.Net. Więcej o wypożyczonym legioniści przeczytacie tutaj.

Michał Suchanek (Chojniczanka Chojnice) – Chojniczanka zremisowała u siebie 1:1 z MKS-em Kluczbork. Suchanek nie znalazł się w kadrze, ponieważ jest kontuzjowany.

Jakub Szrek (Pogoń Siedlce) – Pogoń przegrała na wyjeździe 1:2 ze Zniczem Pruszków. Szrek całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Arkadiusz Madeński (Legionovia Legionowo) – Legionovia zremisowała na wyjeździe 1:1 ze Stalą Stalowa Wola. Madeński leczy kontuzję.

Ernest Dzięcioł (Legionovia Legionowo) – Dzięcioł cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Michał Trąbka (Rozwój Katowice) – Rozwój zremisował na wyjeździe 1:1 z Polonią Warszawa. Trąbka został zmieniony 72. minucie przez Bartosza Marchewkę.