Wypożyczeni: Gol Najemskiego, asysta Maticia

Łukasz Pazuła

28.11.2016 08:54

(akt. 21.12.2018 15:18)

I i II liga w miniony weekend rozegrała swoje ostatnie mecze w 2016 roku. W grudniu więc będziemy obserwować jedynie zawodników grających w Lotto Ekstraklasie. Piłkarze Zagłębia Sosnowiec spędzą przerwę zimową w dobrych humorach, ponieważ w niedzielę wygrali 2:0 z Pogonią Siedlce. Gola w tym spotkaniu strzelił Arkadiusz Najemski. Tin Matić natomiast zanotował asystę. Zapraszamy na nasz cotygodniowy raport.

Konrad Jałocha (Arka Gdynia) – Arka przegrała na wyjeździe 1:5 z Wisłą Kraków. Jałocha zagrał cały mecz. Wypożyczony bramkarz nie miał szans na udaną interwencje przy żadnym golu rywali. „Jao” jednak uratował swoich kolegów przed większą porażką. Golkiper sparował dwa strzały Pawła Brożka i uderzenia Arkadiusza Głowackiego oraz Petera Brleka. Skrót zobaczycie tutaj.

Mateusz Szwoch (Arka Gdynia) – Szwoch na boisku pojawił się w 67. minucie. Pomocnik zmienił Yanicka Kakoko.

Michał Masłowski (Piast Gliwice) – Piast zremisował na wyjeździe bezbramkowo z Wisłą Płock. Masłowski na boisku pojawił się w 83. minucie. Pomocnik zastąpił Gerarda Badię.

Jarosław Niezgoda (Ruch Chorzów) – Ruch przegrał u siebie 1:2 z Jagiellonią Białystok. Niezgoda zagrał całą pierwszą połowę, a po przerwie został zmieniony przez Jakuba Araka.

Alban Sulejmani (Pogoń Siedlce) – Pogoń rozegrała dwa spotkania u siebie w ubiegłym tygodniu. Siedlczanie najpierw wygrali 1:0 ze Stalą Mielec, później przegrali z Zagłębiem Sosnowiec 0:2. Sulejmani nie znalazł się w kadrze meczowej na te starcia.

Rafał Makowski (Pogoń Siedlce) – Makowski zanotował pełny występ ze Stalą. Z Zagłębiem zaś zagrał 70 minut. Został zmieniony przez Marcina Paczkowskiego. „Makos” źle wybił piłkę po rzucie wolnym w pierwszej odsłonie i chwilę potem jego drużyna przegrywała ze sosnowiczanami 0:1.

Aleksander Karbowiak (Stomil Olsztyn) – Stomil zremisował u siebie 1:1 z Chojniczanką Chojnice. Karbowiak cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Miłosz Kozak (Wigry Suwałki)
– Wigry wygrały na wyjeździe 5:4 ze Zniczem Pruszków. Kozak zagrał cały mecz, ale ani nie strzelił żadnego gola, ani nie asystował swoim kolegom przy bramkach. Pomocnika uderzenia zazwyczaj były blokowane bądź sparowane przez bramkarza rywali.

Robert Bartczak (Zagłębie Sosnowiec) – Zagłębie rozegrało dwa spotkania na wyjeździe w ubiegłym tygodniu. Najpierw sosnowiczanie przegrali z GKS-em Tychy 0:3, następnie zwyciężyli z Pogonią Siedlce 2:0. Bartczak w pierwszym starciu zanotował pełny występ i otrzymał żółtą kartkę. Z siedlczanami zaś „Barry” zanotował jedynie 20 minut, został zmieniony przez Dawida Ryndaka. Wszystko z powodu urazu barku, którego zawodnik nabawił się w trakcie spotkania.

Arkadiusz Najemski (Zagłębie Sosnowiec) – Najemski zagrał dwa całe mecze z GKS-em i Pogonią. Obrońca w pierwszym spotkaniu otrzymał żółtą kartkę, natomiast w starciu z siedlczanami stoper wpisał się na listę strzelców po złym wybiciu piłki przez Makowskiego. Skrót z niedzielnego pojedynku zobaczycie tutaj.

Konrad Handzlik (Zagłębie Sosnowiec) – Handzlik nie znalazł się w kadrze Zagłębia na ubiegłotygodniowe spotkania. W rezerwach również nie wystąpił.

Jakub Szumski (Zagłębie Sosnowiec) – Szumski zaliczył pełne dwa spotkania w ubiegłym tygodniu. Golkiper w drugim spotkaniu zachował czyste konto. Kilka razy uratował swoich kolegów przed utratą bramki.

Tin Matić (Zagłębie Sosnowiec) – Matić z GKS-em grał w pierwszej połowie. Po przerwie został zmieniony przez Vamarę Sanogo. Natomiast w spotkaniu z Pogonią zaliczył pełny występ, zanotował asystę przy drugiej bramce Zagłębia i otrzymał żółtą kartkę od arbitra.

Arkadiusz Madeński (Legionovia Legionowo) – Legionovia zremisowała u siebie 1:1 z Błękitnym Stargard. Madeński pojawił się na murawie w 65. minucie. Pomocnik zmienił Krystiana Wójcika.

Ernest Dzięcioł (Legionovia Legionowo) – Dzięcioł wszedł na boisko w 81. minucie. Zastąpił Sebastiana Milewskiego.