Wypożyczeni: Gol Niezgody, powrót Jałochy

Łukasz Pazuła

20.12.2016 00:34

(akt. 21.12.2018 15:18)

Jarosław Niezgoda strzelił swojego siódmego gola dla Ruchu. Tym razem wypożyczony legionista pokonał Łukasza Załuskę i chorzowianie zwyciężyli 1:0 z Wisłą Kraków. Do podstawowego składu Arki Gdynia wrócił Konrad Jałocha. Golkiper zachował ósme czyste konto w sezonie. To była ostatnia kolejka Lotto Ekstraklasy. Rozgrywki na nowo rozpoczną się w lutym.

Konrad Jałocha (Arka Gdynia) – Arka rozegrała dwa spotkania w ubiegłym tygodniu. Najpierw gdynianie przegrali u siebie 2:3 z Jagiellonią Białystok, a następnie pokonali na wyjeździe Śląsk Wrocław 2:0. Jałocha wystąpił w spotkaniu z wrocławianami. „Jao” obronił strzał Alvarinho na początku meczu. Wypożyczony legionista zachował ósme czyste konto w sezonie. Tylko Matus Putnocky może pochwalić się takim wynikiem w rundzie jesiennej.

Mateusz Szwoch (Arka Gdynia) – Szwoch w obydwa spotkania rozpoczynał na ławce rezerwowych. Pomocnik w starciu z Jagiellonią na murawie zmienił Rafała Siemaszkę w 64. minucie, a w pojedynku ze Śląskiem na plac gry wszedł w 79. minucie. Zastąpił Dominika Hofbauera.

Michał Masłowski (Piast Gliwice) – Piast przegrał na wyjeździe 1:2 z Zagłębiem Lubin. Masłowski zagrał 77 minut. Pomocnik został zmieniony przez Sasę Zivca.

Jarosław Niezgoda (Ruch Chorzów) – Ruch wygrał u siebie 1:0 z Wisłą Kraków. Niezgoda strzelił jedynego gola w tym spotkaniu. Napastnik mógł się jeszcze raz wpisać w tym spotkaniu na listę strzelców, lecz jego wcześniejsze uderzenie obronił były legionista – Łukasz Załuska. Snajpera w 84. minucie zmienił Jakub Arak.

Alban Sulejmani, Rafał Makowski (Pogoń Siedlce), Aleksander Karbowiak (Stomil Olsztyn), Miłosz Kozak (Wigry Suwałki), Robert Bartczak, Konrad Handzlik, Jakub Szumski, Arkadiusz Najemski, Tin Matić (Zagłębie Sosnowiec), Arkadiusz Madeński, Ernest Dzięcioł (Legionovia Legionowo) - Piłkarze I i II ligi mają przerwe w rozgrywkach. Zawodnicy wrócą do gry w marcu.