Wypożyczeni: Gol Niezgody, świetny występ Kozaka

Łukasz Pazuła

20.11.2016 20:11

(akt. 21.12.2018 15:18)

Kolejny tydzień zmagań za wypożyczonymi legionistami. Po raz kolejny gola strzelił Jarosław Niezgoda. Napastnik skutecznie dobił strzał Łukasza Monety. Świetny występ zaliczył Miłosz Kozak. Skrzydłowy Wigier Suwałki w spotkaniu z GKS-em Katowice zanotował dwie asysty drugiego stopnia. Dużego pecha w sobotę miał natomiast Jakub Szumski. Golkiper Zagłębia Sosnowiec obronił rzut karny i dobitkę w meczu z Chojniczanką Chojnice. Sędzia uznał jednak, iż bramkarz za wcześnie wychodził z bramki i nakazał powtórzyć jedenastkę, choć telewizyjne powtórki udowodniły, że był w błędzie. Przy drugiej próbie „Szumi” niestety skapitulował.

Konrad Jałocha (Arka Gdynia) – Arka przegrała u siebie 1:3 z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. Jałocha zagrał całe spotkanie.

Mateusz Szwoch (Arka Gdynia) – Szwoch zagrał 66 minut z Bruk-Betem. Pomocnik został zmieniony przez Michała Nalepę. „Szwochinho” na początku spotkania wywalczył rzut karny dla swojej drużyny, a jedenastkę skutecznie egzekwował Marcus da Silva.

Michał Masłowski (Piast Gliwice) – Piast zremisował u siebie 2:2 z Cracovią. Masłowski wyszedł na mecz z „Pasami” w pierwszym składzie wicemistrzów Polski, ale został w przerwie został zmieniony przez Sasa Zivca.

Jarosław Niezgoda (Ruch Chorzów) – Ruch wygrał na wyjeździe 4:0 Górnikiem Łęczna. Wypożyczony napastnik Legii po raz kolejny pokonał bramkarza rywali. Snajper dobił strzał byłego legionisty – Łukasza Monety. Wychowanek Wisły Puławy grał 77 minut i został zmieniony przez Jakuba Araka, który po 31 sekundach również trafił do siatki.

Alban Sulejmani (Pogoń Siedlce)
– Pogoń wygrała na własnym stadionie 1:0 z GKS-em Tychy 1:0. Sulejmani cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Rafał Makowski (Pogoń Siedlce)
– Makowski zagrał cały mecz z GKS-em. Pomocnik oddał jeden niecelny strzał na bramkę rywala.

Aleksander Karbowiak (Stomil Olsztyn) – Stomil przegrał na wyjeździe 0:3 z Chrobrym Głogów. Karbowiak nie znalazł się w kadrze na to spotkanie.

Miłosz Kozak (Wigry Suwałki)
– Wigry wygrały u siebie 3:2 z GKS-em Katowice. Kozak zagrał cały mecz i zanotował dwie asysty drugiego stopnia.

Robert Bartczak (Zagłębie Sosnowiec)
– Zagłębie zremisowało u siebie 1:1 z Chojniczanką Chojnice. Bartczak pojawił się na murawie w 76. minucie, zmienił Martina Pribulę. „Barry” w doliczonym czasie gry miał znakomitą okazję do strzelenia gola, ale jego uderzenie obronił były legionista – Łukasz Budziłek.

Arkadiusz Najemski (Zagłębie Sosnowiec) – Najemski zagrał całe spotkanie z Chojniczanką. Obrońca został upomniany przez sędziego żółtą kartką.

Konrad Handzlik (Zagłębie Sosnowiec) – Handzlik nie zagrał w żadnym spotkaniu w ubiegłym tygodniu.

Jakub Szumski (Zagłębie Sosnowiec) – Szumski zanotował pełne 90 minut z Chojniczanką. Golkiper popisał się kilkoma udanymi interwencjami. Wypożyczony bramkarz Legii obronił nawet rzut karny Jakuba Biskupa i dobotkę, lecz arbiter uznał, iż „Szumi” wyszedł z bramki w momencie oddawania strzału. Telewizyjne powtórki udowodniły, że arbiter popełnił błąd. Zawodnik nie mógł pogodzić się z tą decyzją i został upomniany żółtą kartką. Skrót z tego spotkania zobaczycie tutaj.

Tin Matić (Zagłębie Sosnowiec)
– Matić przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych.

Arkadiusz Madeński (Legionovia Legionowo) – Legionovia wygrała swój pierwszy mecz z nowym trenerem – Mirosławem Jabłoński. Legionowska drużyna wygrała na wyjeździe z Rozwojem Katowice 3:2. Madeński wszedł na murawę w 89. minucie. Zmienił Arkadiusza Ciacha.

Ernest Dzięcioł (Legionovia Legionowo) – Dzięcioł nie grał w spotkaniu z Rozwojem.

Skrót meczu: Wigry Suwałki - GKS Katowice