Wypożyczeni: Gol Niezgody w młodzieżowej kadrze

Łukasz Pazuła

03.04.2017 07:45

(akt. 21.12.2018 15:17)

Za wypożyczonymi kolejny tydzień zmagań piłkarskich. Gola w ubiegłym tygodniu strzelił Jarosław Niezgoda, który w meczu reprezentacji Polski U-21 pokonał bramkarza Czech. Nie najlepiej ostatnią ligową kolejkę będzie wspominał Konrad Jałocha, który popełnił błąd przy pierwszej bramce Górnika Łęczna, a później jeszcze trzy razy wyjmował futbolówkę z siatki. Jednakże prawdziwego pecha ma Arkadiusz Madeński. Pomocnik Legionovii doznał urazu i czeka go dłuższa przerwa od gry.

Steeven Langil (Waasland-Beveren) – Waasland przegrał na wyjeździe 0:3 z St. Truiden. Langil przebywał na boisku przez 83 minuty.

Konrad Jałocha (Arka Gdynia) – Arka przegrała u siebie 2:4 z Górnikiem Łęczna. Jałocha zagrał całe spotkanie. Bramkarz gdynian przy pierwszej straconej bramce nie porozumiał się z Dawidem Sołdeckim, w wyniku czego Javi Hernandez skierował piłę do siatki. Przy kolejnych golach „Jao” nie miał większych szans na udane interwencje.

Mateusz Szwoch (Arka Gdynia) – Szwoch zagrał 61 minut w meczu z Górnikiem. Zmienił go Josip Barisić. Pomocnik przy wyniku 0:1 dla łęcznian mógł strzelić gola wyrównującego, jednakże piłkę po uderzeniu z woleja z linii bramkowej wybił Gerson.

Michał Masłowski (Piast Gliwice) – Ligowe spotkanie Piasta z Ruchem odbędzie się w poniedziałek o godzinie 18:00. Podczas przerwy na mecze reprezentacji wicemistrzowie Polski zagrali sparing z Pniówkiem Pawłowice Śląskie. Gliwiczanie zremisowali z trzecioligowcem 3:3, chociaż to rywale za każdym razem obejmowali prowadzenie. Masłowski rozpoczął to starcie od drugiej połowy i grał do ostatniego gwizdka.

Jarosław Niezgoda (Ruch Chorzów) – Reprezentacja Polski U-21 przegrała w Kielcach sparing z Czechami 1:2. Niezgoda w 66. minucie zmienił Patryka Lipskiego. Wypożyczony napastnik wprowadził sporo ożywienia do gry Polaków. To właśnie on strzelił honorowego gola dla gospodarzy.

Aleksander Karbowiak (Stomil Olsztyn) – Rezerwy Stomilu przegrały 0:1 z GSZS-em Rybno. Karbowiak zagrał cały mecz.

Miłosz Kozak (Wigry Suwałki) – Wigry wygrały 1:0 z GKS-em Tychy. Kozak cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Adam Ryczkowski (Wigry Suwałki) – Ryczkowski nie znalazł się w kadrze meczowej na spotkanie z GKS-em.

Robert Bartczak (Zagłębie Sosnowiec) – Bartczak zagrał w meczu reprezentacji Polski U-20. Biało-czerwoni pokonali w towarzyskim spotkaniu Grecję 2:1. „Barry” zanotował 63 minut i został zmieniony przez Mateusza Wdowiaka. W weekend zaś Zagłębie Sosnowiec przegrało 0:3 ze Zniczem Pruszków u siebie. Wypożyczony pomocnik zanotował pełny występ.

Arkadiusz Najemski (Zagłębie Sosnowiec) – Najemski całe spotkanie ze Zniczem przesiedział na ławce rezerwowych.

Jakub Szumski (Zagłębie Sosnowiec) – Szumski nie znalazł się w meczowej kadrze na spotkanie ze Zniczem.

Konrad Michalak (Zagłębie Sosnowiec) – Michalak również zagrał w reprezentacji Polski U-20 w meczu z Grecją. Tak samo jak „Barry” po murawie biegał przez 63. minuty i został zastąpiony przez Oktawiana Skrzecza. Pomocnik w weekendowym starciu ze Zniczem na murawę wszedł po przerwie. Zastąpił byłego legionistę – Konrada Budka.

Mateusz Wieteska (Chrobry Głogów) – Wieteska zagrał pierwszą połowę w meczu z Grecją. Po przerwie zmienił go Damian Garbacik. W weekend zaś jego Chrobry przegrał 0:1 z Stalą Mielec. „Wietes” zanotował pełne spotkanie.

Michał Suchanek (Chojniczanka Chojnice) – Chojniczanka bezbramkowo zremisowała u siebie z Miedzią Legnica. Suchanek nie znalazł się w kadrze meczowej na to spotkanie.

Jakub Szrek (Pogoń Siedlce) – Pogoń wygrała na wyjeździe 3:1 z Bytovią Bytów. Szrek cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Arkadiusz Madeński (Legionovia Legionowo) – W zeszłym tygodniu pisaliśmy o tym, iż Madeński doznał urazu podczas spotkania z Polonią Bytom. Pomocnik zerwał więzadło poboczne. Niedługo podda się operacji i czeka go około półroczna przerwa od gry.

Ernest Dzięcioł (Legionovia Legionowo) – Legionovia zremisowała na wyjeździe 1:1 z Odrą Opole. Dzięcioł nie zagrał w tym spotkaniu.

Michał Trąbka (Rozwój Katowice) – Rozwój wygrał 2:0 na wyjeździe z Błękitnymi Stargard. Trąbka na boisku pojawił się w 70. minucie. Zastąpił Bartosza Rutkowskiego.