News: Wypożyczeni: Bramki Sulley’a oraz Monety

Wypożyczeni: Gol Sobocińskiego

05.03.2024 10:00

(akt. 05.03.2024 00:27)

Maddox Sobociński (GKS Wikielec) strzelił gola w III lidze. Igor Strzałek (Stal Mielec) zaczął dwa spotkania Ekstraklasy w podstawowym składzie. Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi wypożyczonych zawodników Legii.

Makana Baku (skrzydłowy; rocznik 1998; OFI Kreta; liga grecka) – W minionym tygodniu OFI przegrał 1:3 z Volos NPS i zremisował 2:2 z Panathinaikosem w Super League 1. Baku zaczął oba mecze w wyjściowym składzie – w pierwszym grał do końca, w drugim został zmieniony w 74. minucie.

W pierwszym spotkaniu – wg Sofascore (ocena 6.6) – miał m.in. 28 kontaktów z piłką, 85 proc. dokładnych podań (11/13), kluczowe zagranie, 2 próby dryblingu (1 skuteczna) i 9 pojedynków (6 wygranych).

W drugim meczu – wg Sofascore (ocena 6.2) – miał m.in. 15 kontaktów z piłką, 78 proc. dokładnych podań (7/9), kluczowe zagranie i 8 pojedynków (1 wygrany).

Cezary Miszta (bramkarz; rocznik 2002; Rio Ave; liga portugalska) – Rio Ave bezbramkowo zremisowało na wyjeździe z Moreirense FC w najwyższej klasie rozgrywkowej w Portugalii. Miszty zabrakło w kadrze meczowej gości.

Gabriel Kobylak (bramkarz; rocznik 2002; Radomiak Radom; Ekstraklasa) – Radomiak wygrał u siebie 2:1 ze Stalą Mielec w 23. kolejce ligowej. Kobylak nie wystąpił w poniedziałkowym meczu – tak, jak w Grodzisku Wielkopolskim – gdyż Komisja Ligi postanowiła ukarać go dwoma spotkaniami zawieszenia w związku z czerwoną kartką otrzymaną przez 20-latka w rywalizacji z Pogonią Szczecin.

Igor Strzałek (Ekstraklasa; ofensywny pomocnik; rocznik 2004; Ekstraklasa) – Stal pokonała 1:0 ŁKS w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. "Strzała" wystąpił w podstawowej jedenastce miejscowych, a w 62. minucie zmienił go Krzysztof Wołkowicz.

Młodzieżowiec uczestniczył w pressingu, walczył w pojedynkach, podprowadzał piłkę i zabierał się z nią poprzez przyjęcie w przód, zablokował strzał z 16. metra, pokazywał się do gry w ofensywie, prezentował technikę, potrafił utrzymać się przy futbolówce, znaczna większość jego podań okazała się celna. Raz przewinił, był dwukrotnie faulowany, miał 3 przechwyty w środku pola, 2 odbiory i 3 straty, zatrzymano go przy próbie kontry.

W 8. minucie chwilowo cieszył się z asysty, gdyż dośrodkował z prawej strony na dalszy słupek, do Ilji Szkurina, który zamknął akcję na 5. metrze, ale gola nie uznano z powodu spalonego. Tuż przed przerwą dostał prostopadłe podanie w bocznym sektorze "szesnastki"  i płasko wycofał na jej środek do wspomnianego napastnika z Białorusi, który nieczysto uderzył.

W poniedziałek, 4 marca, Strzałek znowu pojawił się w wyjściowym składzie Stali, tym razem na wyjazdowy mecz z Radomiakiem Radom (1:2). Grał na jednej z dwóch "dziesiątek" (3-4-3), miał 2 podania (oba celne) i stratę na 16. metrze od bramki rywali. W jednej z akcji został sfaulowany na połowie miejscowych przez Jana Grzesika, który obejrzał żółtą kartkę.

Jordan Majchrzak (napastnik; rocznik 2004; Puszcza Niepołomice; Ekstraklasa) – Puszcza przegrała 2:3 z ŁKS-em w Łodzi w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Majchrzak wszedł na boisko w 78. minucie, był zaangażowany, biegał i pracował w różnych sektorach boiska, zakładał pressing.

W 87. minucie celnie główkował z 7. metra, po wcześniejszym dośrodkowaniu z rzutu rożnego na bliższy słupek, lecz Aleksander Bobek udanie interweniował. W doliczonym czasie młodzieżowiec dwa razy zgrywał piłkę w polu karnym, a także faulował w środkowej strefie boiska.

Oskar Lachowicz (środkowy pomocnik; rocznik 2005; Spezia Calcio U-19; Primavera 2) – Spezia przegrała na wyjeździe 2:4 z Virtusem Entella w lidze. Lachowicz, który wrócił do zdrowia po urazie stopy, pojawił się w wyjściowej jedenastce, ale opuścił boisko już w 38. minucie. Była to zmiana taktyczna, spowodowana czerwoną kartką bramkarza gości.

Marcel Krajewski (prawy wahadłowy; rocznik 2004; Znicz Pruszków; I liga) – Znicz przegrał na wyjeździe 1:3 z GKS-em Katowice w lidze. Krajewski wszedł na boisko w 58. minucie, tym razem grał za napastnikami (system 3-5-2), aczkolwiek czasami był też ustawiony na wysokości Pawła Moskwika (wówczas Radosław Majewski zbiegał niżej).

Młodzieżowiec zakładał wysoki pressing, naciskał rywali, walczył w powietrzu, pracował w różnych sektorach boiska. W jednej z akcji dostał podanie prostopadłe, ale potem przegrał pojedynek 1 na 1 w ofensywie. Innym razem miał niezłe zagranie wycofujące na boku, które przełożyło się na groźną sytuację w polu karnym.

Potem ruszył do górnego podania z głębi pola, przypressował Arkadiusza Jędrycha i wywalczył korner. W 85. minucie podprowadził piłkę środkiem boiska i podał na prawe skrzydło do Mateusza Grudzińskiego, który niecelnie uderzył z dystansu. Później Krajewski stracił futbolówkę pod presją Antoniego Kozubala na połowie miejscowych.

W końcówce dopadł do futbolówki po zgraniu głową, wszedł w pojedynek 1 na 1 z Martenem Kuuskiem i za mocno wypuścił sobie piłkę, która opuściła murawę. Ostatnie trzy minuty spędził na prawym wahadle. W pierwszej akcji na nominalnej pozycji udanie zszedł do środka i celnie odegrał.

Bartłomiej Ciepiela (środkowy pomocnik/napastnik; rocznik 2001; Resovia; I liga) – Resovia przegrała aż 0:4 z Lechią w Gdańsku w rozgrywkach ligowych. Ciepiela wszedł na boisko tuż po przerwie. Grał za napastnikiem, choć schodził też niżej, by pokazać się do gry. Zakładał pressing, został dwa razy sfaulowany w środku pola. Znaczna większość jego podań była celna. Dwukrotnie odebrał piłkę, raz ją stracił (w środkowej strefie).

Dwa razy sprytnie odgrywał piętą na jeden kontakt – w drugiej sytuacji podał do Adriana Łyszczarza, którego strzał został wybroniony. W 52. minucie wykonał rzut rożny – jego niezłe dośrodkowanie na bliższy słupek zakończyło się niecelnym główkowaniem. Po godzinie gry podprowadził piłkę środkiem, napędził kontrę, lecz niedokładnie zagrał prostopadle.

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; GKS Tychy; I liga) – Tyszanie przegrali u siebie 0:1 z Arką Gdynia na zapleczu Ekstraklasy. "Kikol" zagrał cały mecz i znowu pokazał się z dobrej strony poprzez świetne interwencje. Potrafił też wyłapać parę dalszych podań z głębi pola, uprzedzając rywali.

Już w 4. minucie kapitalnie wybronił (nogą) płaski strzał Kacpra Skóry z 11. metra. Wyłapał główkowanie Janusza Gola po dośrodkowaniu z rzutu wolnego na 12. metr. W 37. minucie nie zdołał złapać wycofania sprzed linii końcowej, ale obyło się bez konsekwencji.

Wygrał dwa pojedynki sam na sam, broniąc uderzenia Karola Czubaka i Tornike Gaprindaszwilego. Jeśli chodzi o drugą akcję, to młodzieżowiec uporał się ze strzałem Gruzina (6. metr), a ostatecznie Marko Dijaković wybił piłkę z linii bramkowej.

W 51. minucie Kikolski stracił gola po krótkim rozegraniu Arki z rzutu rożnego i dośrodkowaniu z lewej flanki na bliższy słupek, do Czubaka, który mocno główkował z 7. metra.

Jakub Kisiel (środkowy pomocnik; rocznik 2003; Podbeskidzie Bielsko-Biała; I liga) – Podbeskidzie przegrało u siebie 1:2 z Motorem Lublin i bezbramkowo zremisowało na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec na zapleczu Ekstraklasy.

Jeśli chodzi o pierwsze spotkanie, to Kisiel pojawił się w wyjściowym składzie gospodarzy, a w 83. minucie został zmieniony. Młodzieżowiec pomagał w pressingu, walczył w kontakcie, przeciął 2 górne zagrania w środku pola, wybił piłkę na aut z własnego pola karnego, oddał strzał z 18. metra (zablokowany), wygrał 3 pojedynki 1 na 1 w defensywie. Miał 4 odbiory (w tym 3 na połowie rywali), 2 prostopadłe podania, 2 celne zgrania głową, 2 straty bliżej bramki Motoru i 1 faul.

Kisiel zaczął mecz z Zagłębiem w podstawowym składzie, a w 70. minucie zmienił go Marcel Misztal. Wypożyczony zawodnik Legii walczył w kontakcie, pressował, zablokował dośrodkowanie, zatrzymał przeciwnika blisko bramki Podbeskidzia, został sfaulowany, miał 8 odbiorów (w tym 6 na połowie rywali), 3 górne zagrania (2 dokładne), więcej celnych podań. W jednej z akcji oddał mocny, ale niecelny strzał (obok bramki) z 19. metra, z prawej nogi.

Aleksander Iwańczyk (środkowy pomocnik; rocznik 2007; ŁKS II; II liga) – Rezerwy ŁKS-u pokonały 2:0 Stomil Olsztyn w II lidze. Iwańczyk pojawił się na murawie w 62. minucie. Był aktywny, oddał trzy strzały (dwa celne, jeden obok bramki), miał kilka odbiorów i akcję kombinacyjną, która zakończyła się golem.

Jakub Okusami (stoper; rocznik 2004; Pogoń Siedlce; II liga) – Pogoń zremisowała u siebie 1:1 z Hutnikiem Kraków w lidze. Okusamiego zabrakło w kadrze meczowej. Dzień później, czyli w sobotę, 2 marca, stoper zagrał 90 minut w sparingu z juniorami starszymi Legii (0:2).

Jakub Murawski (bramkarz; rocznik 2005; Wieczysta Kraków; III liga) – Wieczysta wygrała na wyjeździe 1:0 z Wiślanami Jaśkowice w III lidze (grupa IV). "Murasia" zabrakło w kadrze meczowej gości.

Maddox Sobociński (skrzydłowy; rocznik 2004; GKS Wikielec; III liga) – GKS wygrał aż 4:1 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki w 19. kolejce III ligi (grupa I). Sobociński, który grał do 83. minuty (wówczas został zmieniony), strzelił gola na 1:1.

W 13. minucie wypożyczony zawodnik Legii otrzymał płaskie podanie na 8. metrze i trafił do pustej siatki z lewej nogi, z tzw. pierwszej piłki (od 4:26 na poniższym wideo).

Młodzieżowiec posłał też dwa bardzo dobre podania prostopadłe, dzięki którym mógł mieć asystę i asystę drugiego stopnia, ale wspomniane szanse nie przełożyły się na bramki. Poza tym, nieczysto uderzył z półobrotu, a także został zablokowany po strzale z ostrego kąta.

Kacper Knera (ofensywny pomocnik; rocznik 2004; Elana Toruń; III liga) – Elana pokonała 1:0 Zawiszę Bydgoszcz na początku drugiej części sezonu (19. kolejka III ligi, grupa II). Knera pojawił się w podstawowym składzie, zagrał na jednej z dwóch "dziesiątek" (system 3-4-3), został zmieniony w 83. minucie.

Fryderyk Misztal (środkowy pomocnik; rocznik 2006; Stolem Gniewino; III liga) – Stolem wygrał na wyjeździe 1:0 z Flotą Świnoujście w pierwszym meczu o stawkę w 2024 roku (19. kolejka III ligi, grupa II). Misztal zadebiutował w nowym zespole, wystąpił od początku do końca spotkania, był ustawiony na "szóstce", rozgrywał.

Legia w 2023 roku

radość Puchar Polski
1/11 W 2023 roku Legia Warszawa zwyciężyła Raków Częstochowa w rzutach karnych i po 5 latach zdobyła Puchar Polski. Który był to triumf dla "Wojskowych" we wspomnianych rozgrywkach?