Wypożyczeni: Gol Szwocha, asysta Bajdura

Łukasz Pazuła

18.04.2016 11:21

(akt. 21.12.2018 15:18)

Minął kolejny tydzień zmagań wypożyczonych legionistów. Mateusz Szwoch strzelił swojego pierwszego gola w Arce, Michał Bajdur zanotował asystę w starciu z Sandecją Nowy Sącz, a Konrad Jałocha zakończył serię bez straconej bramki. Zapraszamy do zapoznania się z naszym cotygodniowym raportem.

Jakub Kosecki (SV Sandhausen) – Sandhausen wygrało na wyjeździe 1:0 z RB Lipsk. Kosecki cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych. „Kosa” w ostatnim tygodniu udzielił krótkiego wywiadu na stronie internetowej magazynu 11freude.de. W owej rozmowie powiedział między innymi takie słowa: - Mój ostatni sezon w Legii był dla mnie rozczarowujący. Przez kontuzje straciłem miejsce w zespole. Chciałem odzyskać rytm meczowy i pójść na wypożyczenie do Lechii Gdańsk, gdzie już wcześniej grałem w 2012 roku, ale moi menedżerowie Cezary Kucharski i Maik Barthel oznajmili, że mają lepszą opcję. Chodziło o Sandhausen, gdzie pojechałem i spotkałem się z trenerem. Powstała między nami „chemia”. I teraz nie żałuję decyzji, chociaż muszę przyznać, iż na początku sezonu miałem problemy z grą. Musiałem się przystosować, potrzebowałem trochę czasu.

Arkadiusz Piech (AEL Limassol) – AEL przegrało na wyjeździe 0:2 z Ethnikosem Achna. Piech grał cały mecz i został upomniany żółtą kartkę.

Bartłomiej Kalinkowski (Wigry Suwałki) – Wigry pokonały u siebie 3:1 Pogoń Siedlce. Cały mecz zagrał Kalinkowski. Pomocnik otrzymał żółtą kartkę.

Miłosz Kozak (Wigry Suwałki) – Kozak w spotkaniu z Pogonią wszedł na boisko w 60. minucie. Wypożyczony legionista zmienił Damiana Gąskę.

Michał Bajdur (Zagłębie Sosnowiec) – Zagłębie wygrało na własnym obiekcie 2:0 z Sandecją Nowy Sącz. Bajdur zagrał całe spotkanie i zanotował asystę przy bramce Adriana Paluchowskiego. Skrót meczu zobaczycie tutaj.

Jakub Arak (Zagłębie Sosnowiec) – Arak w meczu z Sandecją na murawie pojawił się w 89. minucie. Napastnik zmienił Paluchowskiego.

Robert Bartczak (Zagłębie Sosnowiec) – Bartczak zagrał cały mecz z Sandecją. Pomocnik został ukarany żółtą kartką.

Marcel Gąsior (Chrobry Głogów) – Chrobry wygrał u siebie 3:0 ze Stomilem Olsztyn. Gąsior na boisko wszedł w 73. minucie spotkania. Legionista zastąpił Mateusza Machaja.

Ernest Dzięcioł (Pogoń Siedlce) – Dzięcioł nie znalazł się w kadrze na mecz z Wigrami Suwałki.

Konrad Jałocha (Arka Gdynia) –  Arka wygrała 2:1 z GKS-em Bełchatów na własnym stadionie. Jałocha zagrał cały mecz i został pokonany po rzucie karnym. Skrót z tego spotkania zobaczycie tutaj.

Mateusz Szwoch (Arka Gdynia) – Szwoch z GKS-em rozegrał pełne spotkanie. Pomocnik strzelił w tym meczu gola - To moje pierwsze trafienie po powrocie, wiadomo gol zawsze bardzo cieszy. Jeszcze bardziej zadowolony jestem ze zwycięstwa. W drugiej połowiestraciliśmy bramkę, ale dowieźliśmy ten wynik do końca i mamy trzy punkty - powiedział po starciu z bełchatowianiami wypożyczony legionista.