Wypożyczeni: Gol Szwocha, kłopoty Makowskiego

Łukasz Pazuła

16.10.2017 13:17

(akt. 21.12.2018 15:17)

Wypożyczeni piłkarze Legii tym razem nie mieli wielu powodów do radości. Konrad Michalak zdobył bramkę dla reprezentacji Polski, ale nie powtórzył tego wyczynu w spotkaniu ligowym. Mateusz Szwoch strzelił gola z rzutu karnego, mógł zostać bohaterem i zaliczyć zwycięskie trafienie, ale w decydującym momencie zabrakło precyzji. Z kolei Rafał Makowski zszedł z boiska z powodu incydentu kardiologicznego.

Sandro Kulenović (Juventus FC) – Juventus przegrał 0:2 z Torino. Kulenović grał 83 minuty.

Tin Matić (MFK Zemplin Michalovce) – Zemplin przegrał 0:3 ze Spartakiem Trnawa. Matić nie wziął udziału w tym spotkaniu.

Sadam Sulley (MFK Zemplin Michalovce) – Na murawie był przez 90 minut w przegranym meczu ze Spartakiem Trnava 0:3.

Konrad Michalak (Wisła Płock) – Michalak rozegrał dwa spotkania w ubiegłym tygodniu. Pomocnik najpierw reprezentował młodzieżową kadrę Polski. Biało-czerwoni pokonali Litwę na wyjeździe 2:0, a jednego gola strzelił właśnie wypożyczony legionista, który kilka chwil wcześniej pojawił się na murawie zastępując Bartosza Kapustkę. W lidze zaś „Kondziu” również mógł zdobyć bramkę. Jego Wisła Płock jednak przegrała 0:2 z Koroną Kielce. Skrzydłowy został zmieniony w 69. minucie przez Semira Stilicia.

Mateusz Szwoch (Arka Gdynia) – Arka zremisowała na wyjeździe 1:1 z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. Szwoch zagrał cały mecz i strzelił gola z rzutu karnego. Pomocnik mógł przesądzić o zwycięstwie „Arkowców”, lecz jego uderzenie z woleja sprzed pola karnego nie było precyzyjne.

Jakub Szrek (Pogoń Siedlce) – Pogoń zremisowała na wyjeździe 1:1 z Górnikiem Łęczna. Szrek grał całe spotkanie i dostał żółtą kartkę.

Adrian Małachowski (Pogoń Siedlce) – Małachowski nie grał z Górnikiem.

Miłosz Kozak (Podbeskidzie Bielsko-Biała) – Podbeskidzie przegrało u siebie z GKS-em Katowice 1:2. Kozak grał do 83. minut. Zastąpił go Szymon Sobczak - skrót meczu w tym miejscu.

Mateusz Hołownia (Ruch Chorzów) – Hołownia rozegrał dwa spotkania w ubiegłym tygodniu. Polska u-20 pokonała rówieśników z Holandii 1:0. Obrońca na boisko wszedł w 79. minucie i zastąpił byłego legionistę – Adama Ryczkowskiego. W weekend zaś „Hołek” wystąpił w spotkaniu Ruchu Chorzów z Rakowem Częstochowa. Grał od początku do końca.

Tomasz Nawotka (Zagłębie Sosnowiec) – Zagłębie zremisowała 2:2 z Bytovią Bytów. Nawotka zagrał cały mecz.

Rafał Makowski (Zagłębie Sosnowiec) – W 37. minucie Makowski został zmieniony przez Sebastiana Milewskiego. Wbrew medialnym doniesieniom "Makos" nie opuścił murawy z powodu kontuzji. - W pierwszej połowie spotkania zawodnik poczuł kłucie w okolicy serca i zaczęło brakować mu tchu. Zakwalifikowano to jako incydent kardiologiczny. Jeszcze w trakcie meczu 21-latka przetransportowano do miejscowego szpitala. Drużyna wróciła do Sosnowca bez niego - czytamy w relacji "Sportu". Dziś zawodnik przechodzi szczegółowe badania w szpitalu.  Trzymamy kciuki i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Vamara Sanogo (Zagłębie Sosnowiec) – Sanogo zagrał cały mecz, ale był to wsytęp bezbarwny.

Radosław Majecki (Stal Mielec) – Stal przegrała u siebie 1:2 z Chojniczanką Chojnice. Majecki zagrał cały mecz - skrót meżna obejrzeć w tym miejscu.

Michał Suchanek (Górnik Łęczna) – Suchanek nie grał z Pogonią.

Mateusz Leleno (Puszcza Niepołomice) – Puszcza zremisowała 1:1 na wyjeździe z GKS-em Tychy. Leleno nie grał w tym spotkaniu.