Wypożyczeni: Gole Araka i Monety

Łukasz Pazuła

31.08.2015 11:21

(akt. 21.12.2018 15:18)

Piłkarze pierwszej ligi w ubiegłym tygodniu rozegrali dwie kolejki. Gole dla swoich drużyn strzelali Jakub Arak i Łukasz Moneta. Mateusz Wieteska i Ernest Dzięcioł zaliczyli swoje pierwsze spotkania w podstawowym składzie. Jakub Kosecki nie znalazł się w kadrze zespołu SV Sandhausen w ostatniej potyczce ligowej. Taki sam problem miał również Przemysław Mizgała.

Jakub Kosecki (SV Sandhausen) – Sandhausen przegrał wyjazdowe starcie 1:4 z Freiburgiem. Kosecki nie znalazł się w kadrze meczowej na to spotkanie.

Kamil Kurowski (Olimpia Grudziądz) – W ubiegłym tygodniu Olimpia zaliczyła dwa spotkania w I lidze. Najpierw zremisowała u siebie z Dolcanem Ząbki 1:1, a następnie przegrała z Chrobrym Głogów 1:2. Kurowski wystąpił w obydwu starciach. W pierwszym pojedynku na murawie pojawił się w drugiej połowie, zastąpił byłego legionistę Marcina Smolińskiego. W meczu z podopiecznymi Irenusza Mamrota zagrał pełne 90 minut.

Łukasz Moneta (Wigry Suwałki) – Wigry mierzyły się z Arką Gdynia i ze Stomilem Olsztyn. Pierwszy mecz biało-niebiescy wygrali na wyjeździe 2:0, a drugi przegrali 1:2. Moneta w spotkaniu z „Arkowcami” zagrał 79 minut. W jego miejsce wbiegł Bartosz Biel.  W pojedynku z „Dumą Warmii” wypożyczony legionista strzelił gola i zszedł z boiska w 65. minucie. Jego miejsce zajął ten sam zawodnik co poprzednio.

Bartłomiej Kalinkowski (Wigry Suwałki) – Kalinkowski w obydwu wymienionych spotkaniach grał po 90 minut.

Michał Bajdur (Dolcan Ząbki) – Dolcan zremisował 1:1 z Olimpią Grudziądz i wygrał 1:0 na własnym obiekcie z Rozwojem Katowice. W pierwszym spotkaniu Bajdur nie wystąpił, a w drugim rozegrał pełne 90 minut.

Mateusz Wieteska (Dolcan Ząbki) – Wieteska w obydwu meczach zagrał pełne 90 minut. W spotkaniu z Olimpią pierwszy raz wyszedł na murawę w podstawowym składzie.

Jakub Arak (Zagłębie Sosnowiec) – Zagłębie zremisowało na wyjeździe 1:1 z MKS-em Kluczbork i wygrało 2:1 z Pogonią Siedlce. Arak w pierwszym meczu strzelił gola, zobaczył żółtą kartkę i grał przez 68 minut. W miejsce wypożyczonego legionisty wszedł Tomasz Margol. W spotkaniu z podopiecznymi Marcina Sasala napastnik zszedł z murawy w 85. minucie. Tym razem zastąpił go Łukasz Tumicz.

Przemysław Mizgała (Zagłębie Sosnowiec) – Mizgała ani w jednym, ani w drugim spotkaniu nie znalazł się w kadrze meczowej.

Marcel Gąsior (Chrobry Głogów) - Chrobry zremisował na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz 1:1 i wygrał z Olimpią Grudziądz 2:1. W pierwszym meczu Gąsior grał przez 69 minut, zmienił go Mateusza Hałambiec. W drugim spotkaniu na boisku nie pojawił się już w drugiej połowie. Zastąpił go ten sam zawodnik co poprzednio.

Ernest Dzięcioł (Pogoń Siedlce) – Pogoń wygrała u siebie 2:0 z GKS-em Katowice i przegrała na wyjeździe 1:2 z Zagłębiem Sosnowiec. Pierwszy mecz Dzięcioł oglądał z ławki rezerwowych, a w drugim grał całe spotkanie. W pojedynku z „Zagłębiakami” zobaczył żółtą kartkę. To był jego debiutancki występ w podstawowym składzie drużyny Sasala.

Konrad Jałocha (Arka Gdynia) – Arka przegrała 0:2 z Wigrami Suwałki i zremisowała 1:1 z MKS-em Kluczbork. Jałocha w obydwu spotkaniach zagrał po 90 minut.