Wypożyczeni: Gole Bajdura i Dzięcioła

Łukasz Pazuła

02.11.2015 12:11

(akt. 21.12.2018 15:18)

Za wypożyczonymi legionistami kolejny tydzień piłkarskich zmagań. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Michał Bajdur, który strzelił gola i zanotował asystę w starciu z Zagłębiem Sosnowiec. Pomocnik Dolcanu po tym spotkaniu trafił do jedenastki kolejki I ligi w tygodniku „Piłka nożna”. Swoją debiutancką bramkę w dorosłej karierze zdobył Ernest Dzięcioł. Słabo za to spisuje się Olimpia Grudziądz, gdzie występuje Kamil Kurowski. Drużyna Artura Skowronka przegrała piąty mecz z rzędu i spadła na ostatnie miejsce w tabeli.

Jakub Kosecki (SV Sandhausen) – Sandhausen rozegrało dwa spotkania w ubiegłym tygodniu. Obydwa mecze drużyna Koseckiego przegrała. Najpierw w Pucharze Niemiec lepszy okazał się być 1. FC Heindeheim, który wygrał 1:0. A później zespół legionisty został pokonany przez RB Lipsk 1:2 w niemieckiej 2. Bundeslidze. „Kosa” nie wystąpił w tych starciach.

Kamil Kurowski (Olimpia Grudziądz) – Olimpia przegrała piąty mecz z rzędu (1:3 z GKS-em Bełchatów) i spadła na ostatnie miejsce w tabeli I ligi. Artur Skowronek, trener drużyny z Grudziądza, po tym spotkaniu oddał się do dyspozycji zarządu. Kurowski w rywalizacji z „Brunatnymi” na boisku przebywał przez pełne 90 minut.

Łukasz Moneta (Wigry Suwałki) – Wigry przegrały na wyjeździe 0:1 z Sandencją Nowy-Sącz. Moneta w tym spotkaniu zaliczył 60 minut i został zmieniony przez Mateusza Żebrowskiego.

Bartłomiej Kalinkowski (Wigry Suwałki) – „Kali” w starciu z Sandencją zagrał cały mecz i otrzymał żółtą kartkę.

Michał Bajdur (Dolcan Ząbki) – Dolcan wygrał na własnym obiekcie 4:1 z dotychczasowym liderem I ligi - Zagłębiem Sosnowiec. Bajdur w tym spotkaniu zagrał 76 minut. Wypożyczony legionista strzelił gola i zaliczył asystę. Piłkarz mógł mieć na koncie dwie bramki, ale sędzia odgwizdał spalonego przy jednym jego trafieniu. - Dawno nie grałem w pierwszym składzie, dlatego cieszę się, że dostałem teraz szansę. Pokonaliśmy Zagłębie 4:1, zagraliśmy dobre spotkanie, myślę, iż przyzwoicie zaprezentowałem się na boisku. Jestem jeszcze stosunkowo młody i chciałbym występować w każdym spotkaniu. Wcześniej nie mogłem pomóc kolegom na murawie, ale musiałem uszanować decyzję trenera. Gdybyśmy przegrali teraz z drużyną z Sosnowca, moglibyśmy mówić o małym kryzysie – mówił zawodnik „Ząbkovi”.

- Jestem zadowolony, że w drugiej połowie udało mi się strzelić gola i asystować przy bramce Marcina Krzywickiego. Kilka razy trener jednak mnie zrugał za ustawienie, ale cieszę się, że mnie poprawia, ponieważ momentalnie pojawia się większa motywacja. Na koniec spotkania potrzebowałem butli z tlenem. Po takiej przerwie byłem już trochę zmęczony, nasz szkoleniowiec szybko to zauważył i zdjął mnie z boiska – powiedział nam Bajdur. Pomocnik został wybrany do jedenastki kolejki I ligi w tygodniu „Piłka nożna”.

Mateusz Wieteska (Dolcan Ząbki) – Wieteska cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Jakub Arak (Zagłębie Sosnowiec) – Zagłębie w ubiegłym tygodniu rozegrało dwa spotkania. Drużyna z Sosnowca przegrała z Cracovią w Pucharze Polski 1:2 i została także pokonana przez Dolcan (1:4) w ligowej potyczce. Arak w starciu z „Pasami” zaliczył 90 minut, a w pojedynku z „Ząbkovią” zszedł z murawy w 62. minucie. Na placu gry zastąpił go były legionista Adrian Paluchowski. – Być może odczuwaliśmy jeszcze pucharowe starcie z Cracovią w spotkaniu z Dolcanem. „Pasy” swoje spotkanie w Ekstraklasie również przegrały. Nie chcę się jednak w ten sposób tłumaczyć, ponieważ ja czułem się dobrze przygotowany. Zagraliśmy otwarty futbol tutaj w Ząbkach. Za łatwo straciliśmy bramki między 20 a 25 minutą i to jest klucz do naszej porażki. Po tych golach musieliśmy się otworzyć i rywale to wykorzystali. Nie ma co ukrywać 1:4 to wysoki wynik, ale my staraliśmy się walczyć do ostatniego gwizdka. Dostaliśmy lekcję pokory, lecz nie załamujemy się tylko dalej zamierzamy ciężko pracować – powiedział nam napastnik sosnowiczan.

- Dolcan dobrze odrobił pracę domową i zneutralizował nasze atuty. Czeka nas analiza z tego spotkania. Trener na pewno wyciągnie z tego meczu wnioski i w przyszłym tygodniu na pewno będziemy pracowali nad elementami gry, które zaszwankowały w tej rywalizacji. Sztab medyczny po meczu z Chojniczanką szybko postawił mnie na nogi. Nie czuję już żadnego dyskomfortu - mówił Arak po spotkaniu z Dolcanem.

Przemysław Mizgała (Zagłębie Sosnowiec) – Mizgała w spotkaniu z Cracovią nie znalazł się w kadrze meczowej, a w starciu z Dolcanem całe 90 minut przesiedział na ławce rezerwowych (tutaj znajdziecie wywiad wypożyczonym piłkarzem Legii).

Marcel Gąsior (Chrobry Głogów) – Drużyna z Głogowa zremisowała u siebie 0:0 z GKS-em Katowice. Gąsior na murawie był obecny przez 89 minut, a później został zastąpiony przez Mateusza Hałambieca.

Ernest Dzięcioł (Pogoń Siedlce) – Pogoń przegrała na wyjeździe 1:3 z Bytovią Bytów. Dzięcioł zagrał całe spotkanie i strzelił honorowego gola dla swojej drużyny. To pierwsza bramka wypożyczonego legionisty w dorosłej piłce.

Konrad Jałocha (Arka Gdynia) – Arka swój mecz rozgrywa w poniedziałek na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice.