News: Wypożyczeni: Bramki Sulley’a oraz Monety

Wypożyczeni: Gole Bartczaka i Kozaka. Czerwień Masłowskiego

Łukasz Pazuła

12.09.2016 07:50

(akt. 21.12.2018 15:18)

Kolejny ciekawy tydzień za nami. Kilku legionistów wystąpiło w reprezentacji Polski do lat 20. Biało-czerwoni pokonali 3:0 Niemców, a jednego gola strzelił Miłosz Kozak. W tym spotkaniu zagrał również Robert Bartczak, który kilka dni później poprowadził swój klub do zwycięstwa z MKS-em Kluczbork. „Barry” zdobył bramkę i asystował przy dwóch kolejnych trafieniach. Minionego weekendu nie będzie natomiast dobrze wspominał Michał Masłowski. Pomocnik został wykluczony z boiska za dwa faule w krótkim odstępie czasowym.

Konrad Jałocha (Arka Gdynia) – Arka przegrała na wyjeździe z Koroną Kielce 0:1. Jałocha zagrał cały mecz. Wypożyczony golkiper wybronił kilka strzałów kielczan, ale podczas akcji bramkowej nie mógł wiele zdziałać. Powstrzymał Miguela Palancę, ale był bezradny przy dobitce Łukasza Sekulskiego.

Mateusz Szwoch (Arka Gdynia) – Szwoch zagrał cały mecz z Koroną. Pomocnik oddał pod koniec meczu groźny strzał na bramkę kielczan, ale nie zdołał pokonać byłego legionisty – Macieja Gostomskiego.

Michał Masłowski (Piast Gliwice) – Piast zremisował na swoim boisku 3:3 z Górnikiem Łęczna. Po zagraniu Masłowskiego w pierwszej połowie sędzia powinien podyktować rzut karny dla wicemistrzów Polski, ponieważ rywal blokował centrę w „szesnastce” ręką. W 82. minucie „Masło” został wykluczony z boiska. Wypożyczony pomocnik w krótkim czasie otrzymał dwie żółte kartki od arbitra.

Jarosław Niezgoda (Ruch Chorzów) – Spotkanie Ruchu Chorzów odbędzie się w poniedziałek o godzinie 18:00. Chorzowianie zmierzą się na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław.

Alban Sulejmani (Pogoń Siedlce) – Pogoń rozegrała dwa spotkania w poprzednim tygodniu. Najpierw wygrała u siebie 1:0 z Bytovią Bytów, a następnie pokonała na wyjeździe Wigry Suwałki 4:1. Sulejmani obydwa mecze przesiedział na ławce rezerwowych.

Rafał Makowski (Pogoń Siedlce) – Makowski w ubiegłym tygodniu przebywał na zgrupowaniu reprezentacji Polski do lat 20. Biało-czerwoni pokonali 3:0 Niemców w Turnieju Czterech Narodów. „Makos” wszedł w 72. minucie zastępując Filipa Jagiełło. W weekend zaś wypożyczony pomocnik wystąpił w starciu z Wigrami Suwałki. Na murawie pojawił się w 56. minucie. Zmienił byłego legionistę – Marcina Burkhardta.

Aleksander Karbowiak (Stomil Olsztyn) – Rezerwy Stomilu rozegrały dwa mecze w ubiegłym tygodniu. Karbowiak wystąpił tylko w starciu z Tęczą Biskup. Pomocnik zanotował pełne 90 minut, a jego drużyna wygrała 1:0.

Miłosz Kozak (Wigry Suwałki) – W ubiegłym tygodniu Kozak wystąpił w meczu reprezentacji Polski do lat 20. Pomocnik spotkanie z Niemcami rozpoczął na ławce rezerwowych, ale pojawił się na murawie po przerwie zastępując Mateusza Wdowiaka. Skrzydłowy w doliczonym czasie gry strzelił fenomenalnego gola z rzutu wolnego. W weekend natomiast wypożyczony legionista zanotował pełne 90 minut w konfrontacji z Pogonią Siedlce.

Robert Bartczak (Zagłębie Sosnowiec) – Bartczak również zanotował pełny występ w reprezentacji Polski do lat 20. Ponadto „Barry” zagrał również w meczu z MKS-em Kluczbork. Na murawie pojawił się w 56. minucie. Zmienił Dawida Ryndaka. Zagłębie wygrało 4:0, a wypożyczony legionista strzelił gola i zaliczył dwie asysty. Skrót z tego spotkania zobaczysz tutaj.

Arkadiusz Najemski (Zagłębie Sosnowiec) – Najemski zaliczył pełne 90 minut w spotkaniu z MKS-em.

Konrad Handzlik (Zagłębie Sosnowiec) – Handzlik nie znalazł się w kadrze na mecz z MKS-em.

Jakub Szumski (Zagłębie Sosnowiec) – Szumski zagrał tylko jedną połowę w spotkaniu z MKS-em. Po przerwie został zmieniony przez Wojciecha Fabisiaka. Bramkarz ma problemy z kolanem, w poniedziałek przejdzie badanie USG.

Tin Matić (Zagłębie Sosnowiec) – Matić również nie znalazł się w kadrze na spotkanie z MKS-em.

Arkadiusz Madeński (Legionovia Legionowo) – Legionovia zremisowała na wyjeździe 2:2 z Polonią Warszawa. Madeński wszedł na boisko w doliczonym czasie gry. Zawodnik zmienił Marcina Wodeckiego.

Ernest Dzięcioł (Legionovia Legionowo) – Dzięcioł również na murawie pojawił się w doliczonym czasie gry. Obrońca zmienił Michała Płonkę.