Wypożyczeni: Gole Ciepieli i Knery, czyste konto Kikolskiego

31.10.2023 09:00

(akt. 30.10.2023 22:55)

Bartłomiej Ciepiela (Resovia) i Kacper Knera (Elana Toruń) strzelili po golu w rozgrywkach ligowych. Maciej Kikolski (GKS Tychy) zachował kolejne czyste konto na zapleczu ekstraklasy. Maddox Sobociński (GKS Wikielec) zagrał z rezerwami "Wojskowych". Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi wypożyczonych zawodników Legii.

Oskar Lachowicz (środkowy pomocnik; rocznik 2005; Spezia Calcio U-19, Primavera 2) – Spezia zremisowała 1:1 z Napoli w Primaverze 2. Lachowicz oglądał spotkanie z ławki, ale wiązało się to też z tym, że miał problem ze stawem skokowym i nie trenował przed meczem.

Jordan Majchrzak (napastnik; rocznik 2004; Puszcza Niepołomice, Ekstraklasa) – Puszcza przegrała 3:5 z Koroną Kielce w lidze. Majchrzak wszedł na boisko w 46. minucie, za Murisa Mesanovicia. Młodzieżowiec miał 10 podań (4 celne) i 4 sprinty, przebiegł 6.28 km.

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; GKS Tychy; I liga) – GKS wygrał na wyjeździe 1:0 z Zagłębiem Sosnowiec w I lidze. Kikolski zagrał cały mecz, zachował 6. czyste konto w sezonie. W 63. minucie wybronił mocny strzał po ziemi (18. metr), na bliższy słupek.

Marcel Krajewski (prawy wahadłowy; rocznik 2004; Znicz Pruszków; I liga) – Znicz zremisował 1:1 w Pruszkowie z Miedzią Legnica w I lidze. Krajewski pojawił się w podstawowej jedenastce, grał na prawym wahadle, w 72. minucie zmienił go Tymon Proczek.

Młodzieżowiec pracował w obronie, w kontakcie, w pojedynkach 1 na 1. W 15. minucie wygrał walkę o piłkę z Kamilem Antonikiem na wysokości koła środkowego, a Znicz otrzymał aut. Przeciął parę podań, dwukrotnie zatrzymał Juricha Carolinę w bocznych sektorach boiska.

Starał się podłączać do ofensywy. Przeprowadził dwa rajdy. Za pierwszym razem przełożył Antonika, ale zatrzymał się na Mehdim Lehaire. Przy drugiej akcji indywidualnej wypuścił piłkę przed siebie, minął Carolinę, lecz ostatecznie nie utrzymał futbolówki w boisku.

Miał trzy dośrodkowania. Dwukrotnie dogrywał z prawej strony boiska na dalszy słupek, ale rywale wybijali piłkę. W 59. minucie pojawił się w bocznym sektorze "szesnastki" i miękko zagrał bez przyjęcia, Carolina podbił futbolówkę, którą na raty złapał Jakub Mądrzyk.

Bartłomiej Ciepiela (środkowy pomocnik/napastnik; rocznik 2001; Resovia; I liga) – Resovia uległa u siebie 1:2 Arce Gdynia w I lidze. Ciepiela znalazł się w wyjściowym składzie (w 63. minucie zmienił go Maciej Górski), grał w ataku i strzelił gola na 1:1. Adrian Łyszczarz dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, do wypożyczonego zawodnika Legii, który dopadł do piłki pod presją dwóch rywali, w pierwszym kontakcie założył siatkę Sebastianowi Milewskiemu, ładnie się obrócił i skutecznie uderzył z prawej nogi w okolice lewego okna.

Jakub Kisiel (środkowy pomocnik; rocznik 2003; Podbeskidzie Bielsko-Biała; I liga) – Podbeskidzie pokonało u siebie 2:1 Wisłę Kraków w I lidze. Kisiel zagrał cały mecz, celnie wycofywał, starał się zagrywać prostopadle, do boku. Walczył w kontakcie, w pojedynkach 1 na 1.

Po pół godzinie gry, po zamieszaniu wynikającym z rzutu rożnego dla gospodarzy, oddał strzał z powietrza (18. metr), który przeleciał nad bramką. Przed przerwą zakotłowało się w polu karnym gości po niewykorzystaniu "jedenastki" przez Jakę Kolenca, było parę prób dobitek, m.in. Kisiela, który strzelił z 9. metra, choć wyszło z tego podanie do Michała Willmanna, którego świetnie zatrzymał bramkarz Wisły.

W 55. minucie Kisiel utrzymał się pod presją w bocznym sektorze boiska, celnie wycofał, po chwili dostał podanie zwrotne i dośrodkował bez przyjęcia z lewej flanki na bliższy słupek, lecz rywale wybili piłkę. Potem, po rozegraniu autu, wypożyczony zawodnik Legii prostopadle zagrał na prawą stronę, do Maksymiliana Banaszewskiego, ten dograł do Bartosza Bidy, który nieczysto główkował. W innej akcji przeprowadził rajd, ale został zatrzymany na wysokości 12. metra.

W 67. minucie otrzymał podanie prostopadłe, podprowadził piłkę i miękko dograł za linię obrony, do Lionela Abate Etoundiego, ale Joseph Colley zdołał przeciąć zagranie. W końcówce wybił piłkę z własnego pola karnego, kasując potencjalne zagrożenie.

Jakub Okusami (stoper; rocznik 2004; Pogoń Siedlce; II liga) – Pogoń uległa na wyjeździe 1:2 GKS-owi Jastrzębie w II lidze. Okusami oglądał mecz z ławki.

Jakub Murawski (bramkarz; rocznik 2005; Wieczysta Kraków; III liga) – Wieczysta pokonała na wyjeździe 4:2 Świdniczankę Świdnik. Murawski nie znalazł się w kadrze meczowej, ale zagrał za to całe spotkanie w V-ligowych rezerwach, które zremisowały 1:1 z Pcimianką.

Maddox Sobociński (skrzydłowy; rocznik 2004; GKS Wikielec; III liga) – GKS zremisował u siebie 1:1 z rezerwami Legii Warszawa w III lidze (grupa I). Sobociński pojawił się w wyjściowym składzie gospodarzy, w 83. minucie zastąpił go Bartosz Dąbrowski.

W 19. minucie, przy wyniku 0:0, otrzymał piłkę w środku pola i precyzyjnie podał prostopadle do Oskara Kordykiewicza, który wbiegł w "szesnastkę" z lewej strony, ale niedokładnie zagrał do Dawida Kalisza (od 5:15 na poniższym wideo).

W końcówce pierwszej połowy, gdy GKS prowadził 1:0, wypożyczony zawodnik Legii mógł mieć asystę. Skrzydłowy sprytnie zagrał bez przyjęcia na 17. metr, do Kordykiewicza, ten pojawił się w "szesnastce", lecz huknął nad poprzeczką (akcja od 7:10).

Na początku drugiej połowy Sobociński wycofał na 9. metr, do niepilnowanego Kordykiewicza, który nieczysto trafił w piłkę (od 8:55 na wideo poniżej).

Kacper Knera (środkowy pomocnik; rocznik 2004; Elana Toruń; III liga) – Elana zwyciężyła 1:0 Pogoń II Szczecin w III lidze (grupa II). Knera znalazł się w wyjściowym składzie, grał na jednej z dwóch "dziesiątek" i na początku meczu strzelił jedynego gola. Paweł Karbowiński dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, Axel Holewiński zbił piłkę przed siebie, a wypożyczony zawodnik Legii zdobył pierwszą bramkę w sezonie, udanie dobijając z najbliższej odległości, z głowy (od 25:32 na poniższym wideo).

Zanim miejscowi objęli powadzenie, to chwilę wcześniej "Kneri" niecelnie główkował z 12. metra. Młodzieżowiec zakładał wysoki pressing, starał się podprowadzać piłkę. Po pół godzinie gry chciał zabrać się do szybkiego ataku, ale został sfaulowany w środku pola przez Kamila Jakubczyka, który obejrzał żółtą kartkę.

Tuż po przerwie otrzymał podanie prostopadłe, przeprowadził akcję indywidualną, został zatrzymany na 17. metrze, ale Kacper Kowalski dopadł jeszcze do piłki w "szesnastce" i uderzył minimalnie niecelnie (od 1:20:39).

Chwilę później 19-latek popisał się indywidualnym rajdem, pokazał sporą dynamikę, zbiegł z prawej flanki do środka, minął trzech przeciwników, lecz jeden z nich (Borys Freilich) zdołał go zastopować na 40. metrze od bramki rezerw Pogoni (od 1:26:31 na wideo poniżej). Po tej akcji Knera położył się na murawie z powodu urazu (stłuczenie kolana). W 55. minucie opuścił boisko, w jego miejsce wszedł Marcin Kościelecki.

Szymon Siodłowski (napastnik; rocznik 2005; MKS Piaseczno; IV liga) – MKS wygrał aż 3:0 z Drogowcem w Jedlińsku w IV lidze (grupa mazowiecka). Siodłowskiego zabrakło w kadrze meczowej, ale zagrał za to całe spotkanie w rezerwach (A klasa), które przegrały 1:2 z Koroną Góra Kalwaria.

Aleksander Iwańczyk (środkowy pomocnik; rocznik 2007; ŁKS III; IV liga) – Trzeci zespół ŁKS-u rozbił Włókniarza Zelów aż 6:0 w IV lidze (grupa łódzka). Iwańczyk pojawił się w wyjściowym składzie, pressował w różnych strefach boiska, dobrze doskakiwał, zbiegał na podania prostopadłe, podprowadzał piłkę, miał kilka odbiorów, większość jego zagrań była celna.

W 9. minucie mógł mieć asystę. Dośrodkował z rzutu wolnego (lewa strona boiska, okolice linii końcowej) na bliższy słupek, gdzie jeden z zawodników ŁKS-u dobrze przedłużył tor lotu piłki, ale nie doszło do skutecznej finalizacji. Potem ładnie podał prostopadle na 16. metr, a akcja, po sporym zamieszaniu, zakończyła się celnym strzałem jednego z piłkarzy gospodarzy (obrona bramkarza).

W końcówce pierwszej połowy mocno uderzył z 25. metra, z prawej nogi, po koźle, bramkarz Włókniarza zbił piłkę do boku, a po chwili uporał się z dobitką innego zawodnika ŁKS-u (od 45:17 na poniższym wideo).

Na początku drugiej połowy Iwańczyk stracił piłkę w środku pola, niedokładnie podając do boku, ale kontra przyjezdnych nie przyniosła im żadnej korzyści. Młodzieżowiec ochoczo naciskał rywali, zabierał się do kontr, nie popełnił większych błędów, a w 64. minucie został zmieniony.