Wypożyczeni: Gole Gładysza i Skibickiego, uraz Zjawińskiego

04.11.2019 13:00

(akt. 04.11.2019 14:36)

W ubiegłym tygodniu bramki dla Pogoni Siedlce oraz Pogoni Grodzisk Mazowiecki zdobyli odpowiednio Kacper Skibicki i Michał Gładysz. Co więcej, z kontuzją mięśnia dwugłowego zmaga się Łukasz Zjawiński, napastnik Stali Stalowa Wola. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi wiadomości na temat każdego piłkarza wypożyczonego przez stołeczny klub.

Mikołaj Kwietniewski (Wisła Płock) – Płocczanie przegrali w 1/16 finału Pucharu Polski ze Stomilem Olsztyn po rzutach karnych. Po 90 minutach oraz dogrywce utrzymywał się bezbramkowy remis. Skrzydłowy, na samym początku, oddał strzał, który obronił jednak Rafał Leszczyński. W 13. minucie, po faulu na nim, żółtą kartkę obejrzał gracz rywali. W pewnej akcji, „Kwiatek” zagrał do Patryka Stępińskiego. Boczny defensor dośrodkował w pole karne, jednak Oskar Zawada minął się z futbolówką. Kwietniewski biegał po murawie do 78. minuty i został zmieniony przez Suada Sahitiego. W poniedziałek, "Nafciarze" zagrają ze Śląskiem.

Mateusz Hołownia (Śląsk Wrocław) – Wrocławian czeka ligowe starcie z Wisłą Płock, które odbędzie się w poniedziałkowy wieczór.

Wiktor Preuss (Piast Gliwice) – Rezerwy „Piastunek” zwyciężyły u siebie 4:1 z Przyszłością Ciochowice.

Konrad Matuszewski (Wigry Suwałki), Michał Król (Wigry Suwałki) – Suwałczanie zremisowali 1:1 z Chrobrym Głogów. Matuszewski i Król spędzili na murawie po 90 minut. "Mata" wywalczył rzut karny dla Wigier, którego na gola przed przerwą zamienił Joel Huertas. Co więcej, lewy defensor został w innej akcji ukarany żółtą kartą za faul na Miłoszu Kozaku, byłym piłkarzu Legii. W 11. minucie po podaniu od Roberta Bartczaka, także byłego zawodnika "Wojskowych", boczny obrońca nieźle dośrodkował w pole karne do Huertasa, jednak ten oddał niecelny strzał.

Kacper Pietrzyk (Radomiak Radom), Mateusz Kochalski (Radomiak Radom) – Triumfator II ligi musiał uznać wyższość GKS-u Tychy w 1/16 finału Pucharu Polski (1:2). Pietrzyk spędził na placu gry 90 minut. W drugiej części gry, środkowy obrońca został ukarany żółtą kartką. Kochalski nie pojawił się na boisku. Klub z Radomia przegrał u siebie 1:3 z Miedzią Legnica w lidze. Pietrzyka zabrakło w kadrze, natomiast Kochalski stał między słupkami przez 90 minut. „Pietrzu” wystąpił z kolei w pełnym wymiarze czasowym w rezerwach klubu z KS-em Raszyn (0:0).

Tomasz Nawotka (Zagłębie Sosnowiec) – Sosnowiczanie zremisowali 1:1 z Mielcu ze Stalą. Nawotka pojawił się w podstawowej „jedenastce”, na pozycji prawego obrońcy, i zszedł z murawy po końcowym gwizdku arbitra. W 82. minucie, został sfaulowany przez byłego piłkarza Legii, Grzegorza Tomasiewicza, który został ukarany żółtym kartonikiem.

Maksymilian Sitek (Puszcza Niepołomice) - Ekipa z Niepołomic przegrała u siebie 1:4 z GKS-em Bełchatów. „Sito” oglądał spotkanie z ławki rezerwowych.

Mateusz Żyro (Stal Mielec) – Stal pokonała 2:0 Pogoń Szczecin i uzyskała promocję do 1/8 finału Pucharu Polski. „Żyrko” walczył od pierwszej do ostatniej sekundy, podobnie jak w niedzielnym starciu ligowym z Zagłębiem Sosnowiec (1:1).

Łukasz Zjawiński (Stal Stalowa Wola), Bartłomiej Ciepiela (Stal Stalowa Wola) – „Stalówka” awansowała do 1/8 finału krajowego pucharu. Drużyna ze Stalowej Woli zwyciężyła 4:3 po serii „jedenastek” z GKS-em. Trzy dni później zielono-czarni znowu rywalizowali z ekipą z Katowic, tym razem w lidze (1:2). Ciepiela nie wystąpił w pierwszym meczu, z kolei w drugim zastąpił Michała Fidziukiewicza w 66. minucie. Zjawiński wyszedł w podstawowym składzie na pucharowe starcie i został zmieniony w przerwie z powodu urazu. W ligowym spotkaniu znalazł się pierwotnie w wyjściowej „jedenastce”. Wypożyczony legionista poczuł jednak ból i po konsultacji z trenerem uznał, iż nie ma sensu ryzykować, dlatego nie pojawił się na placu gry. Rosły napastnik ma problem z mięśniem dwugłowym.

Mateusz Bondarenko (Skra Częstochowa) – Ekipa spod Jasnej Góry przegrała na wyjeździe z Pogonią Siedlce (0:2). „Bondi” zagrał od początku do końca.

Kacper Skibicki (Pogoń Siedlce) –  Niebiesko-biali przegrali u siebie 0:4 z Piastem. Skibicki oglądał poczynania kolegów z ławki rezerwowych. Zawodnik wszedł za to na boisko w 73. minucie w lidze przeciwko Skrze Częstochowa (2:0). Kilka chwil później pomocnik zagrał do Mateusza Kluzka, który przegrał pojedynek sam na sam z Mikołajem Biegańskim. W końcówce spotkania Skibicki umieścił futbolówkę w siatce. 18-latek minął golkipera gości, następnie uciekł jednemu z rywali i skierował piłkę do pustej bramki.

Dawid Olejarka (Wólczanka Wólka Pełkińska) – Wólczanka wygrała na wyjeździe 1:0 z Wisłą Puławy po bramce w drugiej połowie. Olejarka zameldował się w wyjściowym składzie i przebywał na murawie przez 62 minuty.

Bartosz Rymek (Motor Lublin) – Motor zwyciężył na własnym stadionie 1:0 z Wisłoką Dębica. „Rymo” został desygnowany przez trenera na plac gry w 69. minucie. Pomocnik wykreował dwie okazje, poza tym zanotował kilka odbiorów.

Mateusz Misiak (Sokół Aleksandrów Łódzki) – Klub z Aleksandrowa Łódzkiego wygrał 5:2 z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Napastnik wszedł na murawę w 88. minucie, czyli w momencie, gdzie jego zespół się bronił, a piłka często była w powietrzu. Snajper zdołał parokrotnie zgrać piłkę głową do kolegów z drużyny.

Michał Gładysz (Pogoń Grodzisk Mazowiecki) – Pogoń przegrała 1:2 z Unią Skierniewice. „Gładi” strzelił jedynego gola dla miejscowych. Stoper skutecznie główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w 22. minucie spotkania. Środkowy obrońca grał od początku do końca.

Mateusz Lisowski (Lechia Zielona Góra) – Zielonogórzanie przegrali u siebie 0:3 z Ruchem Chorzów. Lisowskiego zabrakło w kadrze z powodu kontuzji kostki, której doznał na rozgrzewce przed meczem z rezerwami Śląska.

Paweł Łakota (Concordia Elbląg) – Zespół z Elbląga okazał się lepszy od Ursusa Warszawa (1:0). Łakota nie pojawił się między słupkami. Golkiper naciągnął niedawno mięsień dwugłowy, przez co opuścił drugi mecz z rzędu. Bramkarz powoli wraca do treningów i zobaczy jak będzie reagował na ewentualny ból.

Mateusz Leszczuk (KS Łomianki) – Żółto-czarni  wygrali na wyjeździe 4:2 z Ożarowianką Ożarów Mazowiecki. "Lesiu" wystąpił w pierwszym składzie. W pewnym momencie, skrzydłowy otrzymał podanie w okolicach pola karnego, dwukrotnie podbił sobie piłkę i oddał strzał z lewej nogi w kierunku dalszego słupka, który był minimalnie niecelny. Pomocnik został zastąpiony w doliczonym czasie gry.