Wypożyczeni: Gole i czerwień legionistów

Łukasz Pazuła

18.09.2017 09:20

(akt. 21.12.2018 15:17)

W zeszłym tygodniu nie mieliśmy za co chwalić wypożyczonych legionistów, ale teraz chcemy i musimy. Dwie bramki w meczu ligowym zdobył Sadam Sulley. Gola z rzutu karnego strzelił Vamara Sanogo, a do tego dołożył asystę. Na listę strzelców wpisali się również Rafał Makowski i Miłosz Kozak. Po drugiej stronie medalu znalazł się niestety Sandro Kulenović, który w Młodzieżowej Lidze Mistrzów otrzymał czerwoną kartkę w starciu z FC Barceloną.

Sandro Kulenović (Juventus F.C.) – Kulenović w środku tygodnia zagrał przeciwko FC Barcelonie w UEFA Youth League. Jego zespół przegrał na wyjeździe 0:1. „Kulo” pojawił się na boisku w 59. minucie i nie doczekał się ostatniego gwizdka, ponieważ dostał dwie żółte, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Wypożyczony legionista nie wystąpił w spotkaniu ligowym. „Juve” zremisowało 1:1 z Genoą.

Tin Matić (MFK Zemplin Michalovce) – Zemplin rozegrał dwa spotkania w ubiegłym tygodniu. Najpierw wygrał na wyjeździe 4:0 z Poltarem w Pucharze Słowacji, a następnie w lidze zwyciężyli u siebie z FK Senica 2:1. Obu meczach Matić nie znalazł się w kadrze - leczy uraz.

Sadam Sulley (MFK Zemplin Michalovce) – Sulley nie grał w pierwszym spotkaniu, ale w drugim zaliczył pełne zawody i strzelił dwa gole dla swojej drużyny.

Konrad Michalak (Wisła Płock) – Wisła Płock wygrała u siebie 3:1 z Pogonią Szczecin. Michalak zagrał 75 minut i został zmieniony przez Arkadiusza Recę. Wypożyczony legionista miał jednak okazję, by strzelić gola, lecz jego uderzenie obronił Łukasz Załuska. Pomocnik wiślaków mógł zanotować również asystę, ale jego koledzy nie potrafili wykorzystać dobrego podania.

Mateusz Szwoch (Arka Gdynia) – Arka zremisowała u siebie 1:1 z Zagłębiem Lubin. Szwoch w przerwie meczu zmienił Filipa Jazvicia. Pomocnik był bliski zanotowania asysty, lecz Adam Marciniak chybił po uderzeniu głową po jego dośrodkowaniu.

Jakub Szrek (Pogoń Siedlce) – Pogoń przegrała na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała 0:2. Szrek grał cały mecz.

Adrian Małachowski (Pogoń Siedlce) – Małachowski cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Miłosz Kozak (Podbeskidzie Bielsko-Biała) – Kozak w 90. minucie został zmieniony przez Sebastiana Sobczaka. Wypożyczony legionista strzelił gola w starciu z Pogonią.

Mateusz Hołownia (Ruch Chorzów) – Ruch zremisował u siebie 2:2 z GKS-em Tychy. Hołownia zagrał cały mecz i otrzymał żółtą kartkę.

Tomasz Nawotka (Zagłębie Sosnowiec) – Zagłębie również rozegrało dwa spotkania u siebie. Najpierw wygrało 3:0 z GKS-em Katowice, następnie przegrało z Chojniczanką Chojnice 1:3. Nawotka w obu meczach grał 90 minut.

Rafał Makowski (Zagłębie Sosnowiec) – Makowski również zanotował dwa pełne spotkania. Pomocnik w spotkaniu z GKS-em Katowice strzelił gola.

Vamara Sanogo (Zagłębie Sosnowiec) – Sanogo w spotkaniu z GKS-em Katowice wszedł w 65. minucie – zmienił Szymona Lewickiego – i strzelił gola z rzutu karnego oraz zanotował asystę. W meczu z Chojniczanką grał cały mecz i otrzymał żółtą kartkę.

Radosław Majecki (Stal Mielec) – Stal rozegrała dwa spotkania u siebie w ubiegłym tygodniu. Najpierw zremisowała 1:1 z Puszczą Niepołomice, a następnie wygrała z GKS-em Katowice 3:2. W obu meczach pełne zawody rozegrał Majecki (skrót).

Michał Suchanek (Górnik Łęczna) – Górnik swoje spotkanie rozegra w poniedziałek z Ruchem o godzinie 19:00.

Mateusz Leleno (Puszcza Niepołomice) – Puszcza rozegrała dwa spotkania na wyjeździe w ubiegłym tygodniu. Najpierw zremisowała 1:1 ze Stalą, później przegrała Bytovią Bytów 0:1. Leleno w obu meczach nie znalazł się w kadrze.