Wypożyczeni: Gole Kalinkowskiego i Araka

Łukasz Pazuła

24.08.2015 06:16

(akt. 21.12.2018 15:18)

Za wypożyczonymi legionistami kolejny tydzień zmagań. Z dobrej strony znów pokazał się Bartłomiej Kalinkowski, który strzelił gola z rzutu wolnego. Jakub Arak również ma powody do radości, ponieważ pierwszy raz od pięciu spotkań zdobył bramkę. Po drugiej stronie bieguna znajdują się zaś Kamil Kurowski, Mateusz Wieteska, Przemysław Mizgała, Ernest Dzięcioł. Wymieni piłkarze nie zagrali ani minuty w meczach swoich drużyn.

Jakub Kosecki (SV Sandhausen) – Sandhausen zremisował bezbramkowo z Heidenheim. „Kosa” został zmieniony w doliczonym czasie gry, a wcześniej arbiter pokazał mu żółtą kartkę.

Kamil Kurowski (Olimpia Grudziądz) – Olimpia przegrała swój wyjazdowy mecz z Chojniczanką Chojnice 1:2. Kurowski nie znalazł się w kadrze na to spotkanie.

Łukasz Moneta (Wigry Suwałki) – Drużyna z Suwałk zremisowała 2:2 z Bytovią Bytów, mimo że prowadziła już w tym spotkaniu dwoma bramkami. Moneta miał duży udział przy drugim golu dla Wigier, kiedy to dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, a futbolówkę głową uderzał były legionista Tomasz Jarzębowski. „Jarza” trafił w słupek, ale po chwili jego kolega z zespołu trafił już do siatki. Wypożyczony pomocnik „Wojskowych” zagrał 65 minut i został zmieniony przez Bartosza Biela.

Bartłomiej Kalinkowski (Wigry Suwałki) – Kalinkowski zdobył pierwszą bramkę dla swojej drużyny w owym meczu. „Kali” dokładnie przymierzył z rzutu wolnego i pokonał Tomasza Laskowskiego. Pomocnik rozegrał pełne 90 minut.

Michał Bajdur (Dolcan Ząbki) – Dolcan przegrał swoje ligowe, wyjazdowe spotkanie z Sandecją Nowy Sącz 2-3. Bajdur pojawił się na murawie w 72. minucie i zastąpił Pawła Tarnowskiego.

Mateusz Wieteska (Dolcan Ząbki) – „Wietes” cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Jakub Arak (Zagłębie Sosnowiec) – Zagłębie wygrało 4:2 z Arką Gdynia. Pierwszego gola od pięciu spotkań strzelił Jakub Arak. Zauważyli ten fakt jego koledzy z drużyny, którzy cieszą się, że wypożyczony legionista trafił w końcu do siatki. - Chwała Kubie Arakowi za pierwszą bramkę. Znalazł się w sytuacji, strzelił do pustaka, po akcji całego zespołu i świetnym dograniu Dawida Ryndaka. Wyszło nam w tej sytuacji wszystko. Dobrze, że Kuba się przełamał, bo wierzę, że w kolejnych meczach będzie strzelał dla Zagłębia ważne gole – powiedział Łukasz Matusiak zawodnik sosnowiczan. Wypożyczony napastnik zagrał 67 minut i został zmieniony przez Tomasza Margola. Bramki z tego spotkania znajdziecie tutaj.

Przemysław Mizgała (Zagłębie Sosnowiec) – Mizgała nie znalazł się w kadrze meczowej.

Marcel Gąsior (Chrobry Głogów) - Chrobry przegrał ligowy mecz u siebie z GKS-em Bełchatów 1:2. Gąsior rozegrał całe spotkanie.

Ernest Dzięcioł (Pogoń Siedlce) – Pogoń wygrała na wyjeździe 2:0 z Wisłą Płock. Dzięcioł cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Konrad Jałocha (Arka Gdynia) – Jałocha zagrał całe spotkanie przeciwko Zagłębiu Sosnowiec.