News: Wypożyczeni: Bramki Sulley’a oraz Monety

Wypożyczeni: Gole Kalinkowskiego i Koseckiego

Łukasz Pazuła

16.08.2015 20:35

(akt. 21.12.2018 15:18)

Za nami pierwszy pracowity tydzień wypożyczonych legionistów. Większość z nich rozegrała po dwa mecze. Z dobrej strony pokazał się Bartłomiej Kalinkowski, który strzelił gola w spotkaniu przeciwko beniaminkowi I ligi. Bramkę dla swojej drużyny zdobył również Jakub Kosecki. Martwić może za to sytuacja Mateusza Wieteski i Ernesta Dzięcioła, ponieważ znów nie zagrali ani jednej minuty.

Jakub Kosecki (SV Sandhausen) – Sandhausen wygrał na wyjeździe z Padebornem 6:0. „Kosa” strzelił swojego debiutanckiego gola w tym meczu. Na boisku był obecny przez 69 minut.

Kamil Kurowski (Olimpia Grudziądz) – Olimpia w poprzednim tygodniu rozegrała dwa spotkania. Najpierw przegrała z Lechem Poznań (0:2) w Pucharze Polski, a później zwyciężyła w ligowej potyczce ze Stomilem Olsztyn (2:0). „Kura” pierwszy mecz oglądał z ławki rezerwowych, a w drugim wszedł na plac gry w 80. minucie, zastąpił byłego legionistę Marcina Smolińskiego.

Łukasz Moneta (Wigry Suwałki) – Wigry również rozegrały dwa pojedynki w poprzednim tygodniu. Najpierw w 1/16 finału Pucharu Polski drużyna z Suwałk przegrała z GKS-em Katowice 0:2, a później w lidze okazała się lepsza od Zagłębia Sosnowiec, zwyciężając 3:2 na wyjeździe. Moneta wystąpił w obydwu starciach. W pierwszym zagrał przez 65 minut i został zmieniony przez Kamila Adamka. W drugim meczu wypożyczony pomocnik na boisku przebywał przez 77 minut, a w jego miejsce pojawił się Bartosz Biel. Legionista miał duży udział przy pierwszym golu w tym spotkaniu, ponieważ jego uderzenie dobijał wspomniany Adamek i tak wpadła pierwsza bramka dla gości.

Bartłomiej Kalinkowski (Wigry Suwałki) – Kalinkowski zagrał dwa pełne mecze. W spotkaniu z Zagłębiem Sosnowiec był wyróżniającą się postacią, zaliczył asystę i wpisał się na listę strzelców.

Michał Bajdur (Dolcan Ząbki) – Dolcan w ubiegłym tygodniu przegrał z Cracovią w Pucharze Polski 2:3. Później zaś w lidze zremisował z GKS-em Bełchatów 1:1. Bajdur spotkanie z „Pasami” zaczął na ławce rezerwowych. Na boisko wszedł w 53. minucie zastępując Damiana Świerblewskiego. Z „Brunatnymi” wypożyczony legionista zagrał już cały mecz.

Mateusz Wieteska (Dolcan Ząbki) – Wieteska nie pojawił się na boisku w żadnym z tych dwóch spotkan.

Jakub Arak (Zagłębie Sosnowiec) – Zagłębie w przeciwieństwie do poprzednich drużyn zwyciężyło w spotkaniu pucharowym, a punkty stracił w lidze. Sosnowiczanie wyeliminowali Górnika Zabrze pokonując ich 3:1 na własnym stadionie. Następnie u siebie też podejmowali Wigry Suwałki i przegrali 2:3. Arak w spotkaniu z zabrzanami zagrał 77 minut, zmienił go Tomasz Margol. Kolejny mecz wypożyczony napastnik rozpoczął na ławce rezerwowych. Po przerwie wszedł na boisko za Przemysława Mizgałę.

Przemysław Mizgała (Zagłębie Sosnowiec) – Mizgała zagrał po 45 minut w spotkaniach z Górnikiem i Wigrami. W pierwszym meczu został zmieniony przez Michała Fidziukiewicza, a w drugim przez Araka.

Marcel Gąsior (Chrobry Głogów) - Chrobry przegrał swoje pucharowe starcie z Zawiszą Bydgoszcz 1:4. W lidze zaś zwyciężył na wyjeździe z Miedzią Legnica 2:0. Gąsior obydwa spotkania rozpoczął od pierwszej minuty. W meczu z „Rycerzami Pomorza” był obecny na boisku przez 66 minuty. Zmienił go Patryk Malinowski. W drugim pojedynku wypożyczony legionista zagrał 71 minut i tym razem zastąpił go Mateusza Hałambiec.

Ernest Dzięcioł (Pogoń Siedlce) – Pogoń przegrała z Zawiszą Bydgoszcz w lidze 0:3. Dzięcioł całe spotkanie obejrzał z ławki rezerwowych.

Konrad Jałocha (Arka Gdynia) – Arka przegrała swoje pucharowe spotkanie z Chojniczanką Chojnice po rzutach karnych. Jałocha nie bronił w tym spotkaniu. Wypożyczony bramkarz zaliczył zaś 90 minut w ligowym meczu przeciwko GKS-owi Katowice, które gdyńska drużyna wygrała 1:0.