Wypożyczeni: Gole Kisiela i Sobocińskiego, czyste konto Kikolskiego

26.02.2024 16:30

(akt. 26.02.2024 16:43)

Jakub Kisiel (Podbeskidzie Bielsko-Biała) strzelił gola w I lidze. Maciej Kikolski (GKS Tychy) zachował kolejne czyste konto na zapleczu Ekstraklasy. Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi wypożyczonych zawodników Legii.

Makana Baku (skrzydłowy; rocznik 1998; OFI Kreta; liga grecka) – OFI zremisował na wyjeździe 2:2 z PAS Giannina w 24. kolejce najwyższej klasy rozgrywkowej w Grecji. Baku zagrał całe spotkanie. Miał dwa niezłe podania prostopadłe w pole karne. W 7. minucie mógł zdobyć bramkę, ale niecelnie uderzył z 16. metra, będąc praktycznie w sytuacji sam na sam z bramkarzem (ustawiony na 10. metrze), choć naciskał go jeszcze zawodnik z pola.

Wg Sofascore (ocena 6.1) miał m.in. 46 kontaktów z piłką, 65 proc. dokładnych podań (17/26), 7 prób dryblingu (2 skuteczne), 14 pojedynków na ziemi (5 wygranych) i 1 przechwyt.

Cezary Miszta (bramkarz; rocznik 2002; Rio Ave; liga portugalska) – Rio Ave zremisowało 3:3 ze Sportingiem CP w najwyższej klasie rozgrywkowej w Portugalii. Miszty zabrakło w kadrze meczowej.

Gabriel Kobylak (bramkarz; rocznik 2002; Radomiak Radom; Ekstraklasa) – W poniedziałek, 26 lutego (godz. 19:00), Radomiak zagra na wyjeździe z Wartą Poznań. Kobylak nie wystąpi w Grodzisku Wielkopolskim, a także w spotkaniu ze Stalą Mielec (4.03, godz. 19:00), gdyż Komisja Ligi postanowiła ukarać go dwoma meczami zawieszenia w związku z czerwoną kartką otrzymaną przez 20-latka w rywalizacji z Pogonią Szczecin.

Igor Strzałek (Ekstraklasa; ofensywny pomocnik; rocznik 2004; Ekstraklasa) – Stal bezbramkowo zremisowała u siebie z Rakowem Częstochowa w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. "Strzała" wszedł na boisko w 64. minucie, pracował w pressingu, uczestniczył w kontrach, miał 6 podań (4 celne), 4 sprinty, przebiegł 4.18 km.

W 70. minucie otrzymał płaskie podanie prostopadłe, przyjął piłkę pod presją dwóch rywali, wbiegł przed Bogdana Racovitana, który zdołał go jednak trochę wytrącić z równowagi, a Gustav Berggren definitywnie zatrzymał Strzałka na 16. metrze.

W innej akcji przedryblował Stratosa Svarnasa, zbiegł do prawej strony i zostawił futbolówkę nadbiegającemu Alvisowi Jaunzemsowi, który za mocno ją wypuścił i miał stratę. Chwilę później zapoczątkował kontrę z własnej połowy, podprowadził piłkę środkiem boiska, ale jego prostopadłe podanie do Ilji Szkurina zostało przecięte.

Oskar Lachowicz (środkowy pomocnik; rocznik 2005; Spezia Calcio U-19; Primavera 2) – Spezia przegrała 0:2 z Napoli w lidze. Lachowicz nie wystąpił w sobotnim spotkaniu z powodu urazu stopy, ale na kolejny mecz powinien być gotowy.

Jordan Majchrzak (napastnik; rocznik 2004; Puszcza Niepołomice; Ekstraklasa) – Puszcza zremisowała 2:2 z Zagłębiem Lubin w lidze. Majchrzaka zabrakło w kadrze meczowej beniaminka.

Marcel Krajewski (prawy wahadłowy; rocznik 2004; Znicz Pruszków; I liga) – Znicz uległ 0:2 Lechii Gdańsk w I lidze. Krajewski pojawił się na murawie w 46. minucie, zmieniając Tymona Proczka. Doskakiwał do przeciwników, walczył w kontakcie. Zablokował dośrodkowanie Miłosza Kałahura z lewego skrzydła, a także strzał Tomasa Bobceka z 18. metra. Asekurował zespół przy ofensywnych stałych fragmentach. Przeciął dalsze podanie, miał 3 wybicia, 2 straty (po 1 na połowie gospodarzy i gości).

Wygrał 8 pojedynków 1 na 1 (6 defensywnych, 2 ofensywne), miał 4 odbiory (w tym 3 na połowie Lechii). Oddał też strzał z prawej nogi, z 18. metra, który został zablokowany.

W 53. minucie przeprowadził akcję prawą stroną. Wyprzedził jednego rywala, minął drugiego, ale jego płaskie zagranie na bliższy słupek zostało przecięte. Posłał także 3 inne dośrodkowania (2 zablokowane, 1 niecelne).

Bartłomiej Ciepiela (środkowy pomocnik/napastnik; rocznik 2001; Resovia; I liga) – Resovia zwyciężyła 1:0 Zagłębie Sosnowiec na zapleczu Ekstraklasy. Ciepiela wszedł na boisko w 58. minucie, za Radosława Kanacha. Pracował w pressingu, doskakiwał do rywali, celnie wycofywał, 2-krotnie dośrodkował z rzutu wolnego, wygrał pojedynek 1 na 1 w defensywie, miał 1 odbiór, parę miękkich podań w "szesnastkę" gości, 2 straty na połowie przeciwników i 1 wybicie z okolic własnej bramki. W jednej z akcji oddał mocny strzał z 17. metra, z prawej nogi, lecz piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; GKS Tychy; I liga) – Tyszanie wygrali na wyjeździe 1:0 z Wisłą Kraków w I lidze. "Kikol" zagrał cały mecz, zachował 10. czyste konto w sezonie, pokazał się z dobrej strony, popisał się podwójną interwencją. Miał trochę gry nogami, posyłał dalsze podania. Złapał jedno dośrodkowanie, a przy dwóch piąstkował. W doliczonym czasie obejrzał żółtą kartkę za opóźnianie gry.

Obronił:

• strzał Mikiego Villara z 8. metra, w sytuacji sam na sam
  • dwa uderzenia Angela Rodado z pola karnego w ciągu paru sekund (podwójna interwencja – pierwsza rękami, druga nogami)
  • główkowanie Alana Urygi z 12. metra (wyłapane)
  • strzał Bartosza Jarocha z ostrego kąta
  • uderzenie z tzw. pierwszej piłki z 8. metra

Jakub Kisiel (środkowy pomocnik; rocznik 2003; Podbeskidzie Bielsko-Biała; I liga) – Podbeskidzie przegrało u siebie 1:2 z Odrą Opole na zapleczu Ekstraklasy. Kisiel wszedł na boisko tuż po przerwie i dał dobrą zmianę, o czym może świadczyć fakt, że strzelił gola na 1:1. W 69. minucie otrzymał płaskie podanie prostopadłe w polu karnym, przyjął piłkę prawą nogą, zbiegł do lewej strony i precyzyjnie uderzył z lewej nogi (10. metr) na dalszy słupek.

Młodzieżowiec był aktywny, miał dwa odbiory w środku pola, jedną stratę pod presją trzech rywali (na połowie Odry), pokazywał się do gry, zbiegał na podania prostopadłe, pojawiał się po prawej stronie (i boiska, i pola karnego), z której posłał parę dośrodkowań (na ogół przecinanych).

W 66. minucie główkował po centrze z prawej flanki w pole karne, ale piłkę złapał Artur Haluch. W końcówce meczu dopadł do centry w bocznym sektorze "szesnastki", kapitalnie przyjął futbolówkę, czym zmylił dwóch rywali, a następnie oddał strzał z ostrego kąta, lecz bramkarz Odry udanie interweniował.

W doliczonym czasie Kisiel mógł zdobyć drugą bramkę. Środkowy pomocnik, który był ustawiony na 6. metrze od bramki gości, znalazł się na linii strzału (z dystansu), dostawił prawą nogę, zmienił kierunek uderzenia, ale piłka przeleciała nieznacznie obok bramki. Po chwili 21-latek główkował (po koźle) po dośrodkowaniu z rożnego na dalszy słupek, lecz Haluch złapał futbolówkę.

Aleksander Iwańczyk (środkowy pomocnik; rocznik 2007; ŁKS II; II liga) – Rezerwy ŁKS-u przegrały na wyjeździe 0:1 ze Stalą Stalowa Wola w II lidze. Iwańczyk pojawił się na murawie w 81. minucie. Miał 1 odbiór, próbę gry kombinacyjnej i strzał z dystansu (zablokowany).

Jakub Okusami (stoper; rocznik 2004; Pogoń Siedlce; II liga) – Pogoń została rozbita przez KKS w Kaliszu (5:1) w rozgrywkach ligowych. Okusamiego zabrakło w kadrze meczowej.

Jakub Murawski (bramkarz; rocznik 2005; Wieczysta Kraków; III liga) – Wieczysta wygrała 2:0 z Rekordem Bielsko-Biała. Murawski nie wystąpił w ostatnim sparingu przed startem rundy wiosennej.

Maddox Sobociński (skrzydłowy; rocznik 2004; GKS Wikielec; III liga) – GKS pokonał 2:0 DKS Dobre Miasto w ostatnim sparingu przed rozpoczęciem drugiej części sezonu. Sobociński zagrał cały mecz, a w 5. minucie zdobył bramkę na 1:0 po strzale z lewej nogi w lewy dolny róg, po wycofaniu z ok. 14. metra. Miał też asystę po dośrodkowaniu z prawej nogi.

Potem mógł znowu trafić do siatki, ale trochę niecelnie uderzył z powietrza, z 8. metra.

Kacper Knera (środkowy pomocnik; rocznik 2004; Elana Toruń; III liga) – Elana wygrała 2:1 z Pelikanem Łowicz (grano 45 + 45 + 30). Knera wystąpił w drugich 45 minutach sparingu.

Fryderyk Misztal (środkowy pomocnik; rocznik 2006; Stolem Gniewino; III liga) – Stolem przegrał 1:2 z Gedanią Gdańsk na koniec zimowego okresu przygotowawczego. Misztal nie zagrał w sparingu, gdyż miał wolny weekend.