News: Wypożyczeni: Kontuzja Sanogo

Wypożyczeni: Gole Kostorza i Skibickiego

21.01.2019 17:10

(akt. 21.01.2019 17:14)

W poprzednim tygodniu bramki w sparingach swoich drużyn zdobyli Kacper Kostorz oraz Kacper Skibicki. Rzut karny w grze kontrolnej z Interem Zapresić wywalczył z kolei Tomasz Nawotka. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat każdego wypożyczonego legionisty.

Sadam Sulley, Brian Iloski (MFK Zemplin Michalovce) – Zemplin zagrał ostatnio w dwóch sparingach – ze Slavoj Trebisov (2:3) oraz Vranov nad Topl’ou (2:0). Sulley pojawił się na boisku w 46. minucie drugiego spotkania. Amerykanina w obu grach kontrolnych nie było na murawie choćby przez sekundę.

Vamara Sanogo, Tomasz Nawotka (Zagłębie Sosnowiec) –  Sosnowiczanie udali się na zgrupowanie do Chorwacji, gdzie aktualnie biorą udział w turnieju Arena Cup Medulin. Beniaminek Ekstraklasy zdołał do tej pory zwyciężyć z Interem Zapresić (4:2) oraz przegrać z Istrą Pula (0:2). Nawotka zagrał odpowiednio po 46 i 90 minut, natomiast Francuz w pierwszym meczu spędził na boisku 26 minut, a w drugim – 65 minut. Warto podkreślić, iż w wygranym sparingu „Nawot” wywalczył rzut karny.

Tomasz Jodłowiec (Piast Gliwice) – Gliwiczanie ponownie wypożyczyli „Jodłę”, który będzie bronił barw „Piastunek” do końca sezonu. Pomocnik w niedzielę poleciał z całym zespołem na zgrupowanie do Antalayi.

Mateusz Żyro (Miedź Legnica) – zawodnicy prowadzeni przez Dominika Nowaka wygrali 2:1 ze Slavią Sofia podczas obozu przygotowawczego w Turcji. Rosły stoper treningi z zespołem wznowi natomiast w połowie lutego.

Mateusz Kochalski (Radomiak Radom) –  Dotychczasowy lider tabeli II ligi nie rozegrał jeszcze żadnego meczu towarzyskiego. Kochalski i spółka walczyli ostatnio na treningu w gierce wewnętrznej.

Michał Kopczyński (Wellington Phoenix) –  Ekipa „Kopy” zremisowała na wyjeździe 3:3 z Melbourne Victory. Michał pojawił się na placu na ostatnie pięć minut zastępując Mandiego.

Michał Góral (Stomil Olsztyn) –  Olsztynianie w sobotę mieli sparingowo zmierzyć się z Huraganem Morąg. Spotkanie zostało jednak odwołane.

Michał Mydlarz, Mateusz Grudziński (Victoria Sulejówek) – Pierwszy sparing Victorii z Pogonią zaplanowano na 26 stycznia w Siedlcach. Cztery dni później zespół Krzysztofa Dębka podejmie u  siebie Huragan Wołomin. Niestety, „Mydli” złamał rękę i do zajęć wróci najprawdopodobniej w okolicach marca.

Tin Matić (NK Zadar) – Chorwacki zespół do ligowych rozgrywek wróci na początku. Pierwszym rywalem Maticia będzie wówczas Hrvatski Dragovoljac.

Michał Król (Wisła Puławy) – Puławian czeka towarzyski mecz ze Stalą Stalowa Wola, który odbędzie się 26 stycznia.

Kacper Kostorz (Podbeskidzie Bielsko Biała) – „Górale” pewnie wygrali 3:0 z ROW-em Rybnik. Pomocnik biegał po boisku w pierwszej połowie i zdołał strzelić pięknego gola głową na samym początku meczu. - Kontrolowaliśmy wydarzenia na murawie, w pierwszej odsłonie nie oddawaliśmy za bardzo rywalowi miejsca do gry, atakowaliśmy wysokim pressingiem. Popełniliśmy trochę błędów, ale myślę, że było to bardzo dobre spotkanie w naszym wykonaniu – mówił Kostorz po końcowym gwizdku arbitra.

Kacper Skibicki (Olimpia Grudziądz) – Ekipa z Grudziądza pokonała na wyjeździe 3:1 Chemika Bydgoszcz. 17-latek wystąpił po przerwie i zdobył bramkę dla przyjezdnych. (akcja bramkowa od 1:05 na filmie poniżej)

Mikołaj Neuman (KKS Kalisz) – Kaliszanie pierwszą grę kontrolną rozegrają 13 lutego. Rywalem Neumana i reszty będzie Sokół Aleksandrów Łódzki.

Kacper Wełniak (Siarka Tarnobrzeg) – Siarka pokonała 1:0 Resovią Rzeszów w spotkaniu towarzyskim. Grano cztery razy po 30 minut. Wełniak walczył zarówno w trzeciej, jak i w czwartej kwarcie.