News: Wypożyczeni: Bramki Sulley’a oraz Monety

Wypożyczeni: Gole Lachowicza i Knery

07.11.2023 11:00

(akt. 06.11.2023 23:23)

Oskar Lachowicz (Spezia U-19) strzelił gola w Primaverze 2. Kacper Knera (Elana Toruń) zdobył bramkę i asystę w III lidze. Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi wypożyczonych zawodników Legii.

Oskar Lachowicz (środkowy pomocnik; rocznik 2005; Spezia Calcio U-19, Primavera 2) – Spezia przegrała 2:3 z Benevento w Primaverze 2. Lachowicz wszedł na boisko w 46. minucie, a chwilę później strzelił gola na 2:1. Wypożyczony zawodnik Legii dostał piłkę tuż przed polem karnym i uderzył z 15. metra, z lewej nogi, od bliższego słupka.

Jordan Majchrzak (napastnik; rocznik 2004; Puszcza Niepołomice, Ekstraklasa) – W minionym tygodniu Puszcza przegrała ze Stalą Rzeszów (0:1; 1/16 finału Pucharu Polski) i Pogonią Szczecin (0:2; PKO Ekstraklasa). Majchrzak zagrał w pierwszej połowie z I-ligowcem (został zmieniony w przerwie), a drugie spotkanie oglądał z ławki.

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; GKS Tychy; I liga) – GKS ma za sobą nieudany tydzień, gdyż przegrał u siebie z Legią Warszawa (0:3; 1/16 finału Pucharu Polski) i Lechią Gdańsk (1:3; I liga). Kikolskiego zabrakło w kadrze na mecz z "Wojskowymi" z powodu zapisu w umowie wypożyczenia, który wykluczał jego udział w czwartkowej rywalizacji. Młodzieżowiec wystąpił w spotkaniu z Lechią, tracąc gole po strzałach z 12., 17. i 9. metra.

Przy pierwszej akcji bramkowej błysnął Maksym Chłań (latem był na testach w Legii II), który przełożył czterech rywali i uderzył w prawy, dolny róg. W 54. minucie Rifet Kapić uporał się z kilkoma przeciwnikami, technicznie podciął piłkę, strzelił tuż zza pola karnego, futbolówka musnęła Nemanję Nedicia, wpadła w kozioł, odbiła się od ręki interweniującego Kikolskiego i wpadła do siatki przy dalszym słupku.

Po godzinie gry Tomasz Neugebauer popisał się przechwytem w środku boiska, zabrał się do kontry i podał w "szesnastkę", a niepilnowany Tomas Bobcek znalazł się sam na sam z Kikolskim, który wyszedł z bramki, skrócił kąt, piłka się od niego odbiła i zatrzepotała w siatce.

Poza tym, "Kikol" wybronił m.in. dwa bezpośrednie uderzenia z rzutów wolnych, dwukrotnie z ok. 19. metra.

Marcel Krajewski (prawy wahadłowy; rocznik 2004; Znicz Pruszków; I liga) – Znicz przegrał 0:1 z Chrobrym w Głogowie w I lidze. Krajewski znalazł się w wyjściowej jedenastce, a w 85. minucie zastąpił go Jakub Wawszczyk. Wahadłowy powymieniał się piłką z obrońcami w fazie budowania gry, przeciął kilka górnych zagrań, miał dwa dośrodkowania (wybite), dwa odbiory na własnej połowie, trochę podań do przodu.

Na początku meczu popędził prawym skrzydłem, ale jego dogranie wzdłuż pola karnego, do Shumy Nagamatsu, zostało przecięte. Po kwadransie zbiegł do środka boiska, minął dwóch rywali, podprowadził piłkę i celnie podał. W 41. minucie zatrzymał przeciwnika w "szesnastce" Chrobrego, co przełożyło się na podanie do Jurija Tkaczuka, który niecelnie uderzył z 15. metra.

Tuż przed przerwą Krajewski popisał się indywidualnym rajdem na prawej flance, lecz jego podanie w boczny sektor pola karnego, do Jakuba Wójcickiego, okazało się niedokładne, zabrakło porozumienia.

Bartłomiej Ciepiela (środkowy pomocnik/napastnik; rocznik 2001; Resovia; I liga) – Resovia pokonała 2:1 Miedź w Legnicy w I lidze. Ciepiela znalazł się w wyjściowym składzie, w 71. minucie zmienił go Bartłomiej Eizenchart.

Jakub Kisiel (środkowy pomocnik; rocznik 2003; Podbeskidzie Bielsko-Biała; I liga) – Podbeskidzie przegrało 0:1 z Arką Gdynia w I lidze. Kisiel obserwował mecz z ławki rezerwowych.

Jakub Okusami (stoper; rocznik 2004; Pogoń Siedlce; II liga) – Pogoń zwyciężyła Chojniczankę w Chojnicach (2:1) w II lidze. Okusami oglądał rywalizację z ławki.

Jakub Murawski (bramkarz; rocznik 2005; Wieczysta Kraków; III liga) – Wieczysta pokonała 3:0 Siarkę Tarnobrzeg w III lidze (grupa IV). Murawskiego zabrakło w kadrze meczowej.

Maddox Sobociński (skrzydłowy; rocznik 2004; GKS Wikielec; III liga) – GKS zremisował 1:1 z Pelikanem Łowicz. Sobociński grał do 64. minuty, wcześniej został napomniany żółtą kartką.

Kacper Knera (środkowy pomocnik; rocznik 2004; Elana Toruń; III liga) – Elana wygrała na wyjeździe aż 4:0 ze Starogardem Gdańskim. Knera zagrał 75 minut, oddał dużo strzałów, był bardzo aktywny z przodu, miał wiele odbiorów, a w 53. minucie zdobył bramkę na 1:0.

Wypożyczony zawodnik Legii, ustawiony tyłem do bramki, pokazał się do gry, otrzymał podanie, zmylił rywali przyjęciem (obrót), uderzył z 14. metra, z tzw. pierwszej piłki, w okolice bliższego słupka, futbolówka odbiła się od interweniującego bramkarza i wpadła do siatki.

Knera miał też asystę przy golu na 4:0. Otrzymał górne podanie na prawą stronę boiska, uciekł rywalowi, minął drugiego, wbiegł w pole karne, a jego płaskie zagranie z 8. metra wykończył Jay Jaskólski.

"Kneri" zapoczątkował także akcję bramkową na 3:0. Dostał piłkę w środku boiska, podprowadził ją na ok. 25 metr i zagrał na prawe skrzydło, gdzie doszło do wycofania, potem dośrodkowania na dalszy słupek oraz finalizacji Macieja Rożnowskiego.

Szymon Siodłowski (napastnik; rocznik 2005; MKS Piaseczno; IV liga) – MKS zremisował u siebie 2:2 z KTS-em Weszło w IV lidze (grupa mazowiecka). Siodłowski wszedł na boisko w 90. minucie, na początku czasu doliczonego, a w końcówce sprokurował rzut karny, faulując Michała Kielaka, który wykorzystał "jedenastkę" (od 2:28:38 na poniższym wideo).

Aleksander Iwańczyk (środkowy pomocnik; rocznik 2007; ŁKS III; IV liga) – Trzeci zespół ŁKS-u zremisował na wyjeździe 1:1 ze Skalnikiem Sulejów w IV lidze (grupa łódzka). Iwańczyk pojawił się w podstawowym składzie, grał do 73. minuty. Miał asystę drugiego stopnia, kilka celnych dośrodkowań i parę strzałów z dystansu. W jednej z akcji uderzył z pola karnego w okienko, ale bramkarz udanie interweniował.