Wypożyczeni: Gole Michalaka i Szreka

Łukasz Pazuła

27.03.2017 08:43

(akt. 21.12.2018 15:17)

Konrad Michalak, Robert Bartczak i Mateusz Wieteska zagrali w meczu reprezentacji Polski U-20. Biało-czerwoni wygrali 3:1 z Włochami, a wypożyczeni legioniści przyczynili się do zwycięstwa. „Barry” brał udział w każdej bramkowej akcji. Zanotował również asystę przy trzecim golu. Wcześniej ostatnie podanie zaliczył „Wietes”. „Kondziu” zaś doprowadził do wyrównania w 70. minucie spotkania. Na listę strzelców w ubiegłym tygodniu wpisał się również Jakub Szrek. Pomocnik trafił do siatki grając dla drugiego zespołu Pogoni Siedlce.

Steeven Langil (Waasland-Beveren) – Przerwa na reprezentacyjne mecze.

Konrad Jałocha (Arka Gdynia) – Jak wyżej.

Mateusz Szwoch (Arka Gdynia) – Jak wyżej.

Michał Masłowski (Piast Gliwice) – Jak wyżej.

Jarosław Niezgoda (Ruch Chorzów) – Niezgoda zadebiutował w reprezentacji Polski U-21. Biało-czerwoni przegrali sparingowe spotkanie z Włochami 1:2, a wypożyczony napastnik Legii w 81. minucie zmienił Patryka Lipskiego. - Myślę, że do seniorskiej reprezentacji jeszcze daleka droga. Na razie zaliczyłem debiut w młodzieżówce i cieszę się z tego. Fajnie byłoby zagrać w pierwszej drużynie, ale na dziś dzień nie ma co wybiegać tak daleko w przyszłość. Nie jestem zawodnikiem pukającym do drzwi zespołu Adam Nawałki – powiedział snajper Ruchu portalowi pilkarskaprawda.pl.

Aleksander Karbowiak (Stomil Olsztyn) – Rezerwy Stomilu przegrały 0:1 z Orlętami Reszel. Karbowiak zagrał cały mecz.

Miłosz Kozak (Wigry Suwałki) – Wigry przegrały 1:2 na wyjeździe ze Stalą Mielec. Kozak na murawie pojawił się tuż po przerwie. Pomocnik zmienił Łukasza Wrońskiego.

Adam Ryczkowski (Wigry Suwałki) – Ryczkowski w 82. minucie zmienił Omarę Santanę.

Robert Bartczak (Zagłębie Sosnowiec) – Reprezentacja U-20 rozegrała swój ostatni mecz w Turnieju Czterech Narodów. Biało-czerwoni wygrali z Włochami 3:1. Bartczak wszedł na boisko w 60. minucie i zmienił Roberta Janickiego. „Barry” brał udział w każdej bramkowej akcji swojego zespołu. Dodatkowo zanotował asystę przy trzecim golu.

Arkadiusz Najemski (Zagłębie Sosnowiec) – Zagłębie rozegrało sparing z Legią Warszawa. Najemski rozegrał całą pierwszą połowę.

Jakub Szumski (Zagłębie Sosnowiec) – Sytuacja golkipera wypożyczonego z Legii była tajemnicza. Media informowały o kłopotach z powiększonymi węzłami chłonnymi, przewijała się nawet dramatyczna wizja nowotworu. Z naszych informacji wynika jednak, że to kwestia infekcji, a bramkarz wróci do treningów maksymalnie za sześć tygodni.

Konrad Michalak (Zagłębie Sosnowiec) – Michalak również zagrał w reprezentacji Polski U-20 w meczu z Włochami. Pomocnik po przerwie zmienił Mateusza Wdowiaka i w 70. minucie wpisał się na listę strzelców.

Mateusz Wieteska (Chrobry Głogów)
– Wieteska zagrał cały mecz z Włochami (reprezentacja Polski U-20). Stoper zanotował asystę przy drugiej bramce dla Polaków.

Michał Suchanek (Chojniczanka Chojnice) – Chojniczanka zremisowała na wyjeździe 0:0 z Wisłą Puławy. Suchanek zadebiutował w podstawowym składzie chojnickiego zespołu. Wypożyczony legionista został zmieniony w 68. minucie  meczu przez Hieronima Gierszewskiego.

Jakub Szrek (Pogoń Siedlce) – Rezerwy Pogoni wygrały 2:1 z Deltą Słupno. Szrek strzelił gola i zagrał cały mecz.

Arkadiusz Madeński (Legionovia Legionowo) – Legionovia Legionowo wygrała u siebie 3:0 z Polonią Bytom. Madeński zagrał tylko 37 minut, ponieważ doznał urazu kolana. Pomocnik został zmieniony przez Krystiana Misia. Wypożyczony legionista w poniedziałek przejdzie badania.

Ernest Dzięcioł (Legionovia Legionowo) – Dzięcioł nie zagrał w meczu z Polonią Bytom.

Michał Trąbka (Rozwój Katowice) – Rozwój zremisował u siebie 2:2 ze Stalą Stalowa Wola. Trąbka nie zagrał w tym spotkaniu.

Bramki z meczu reprezentacji Polski U-20 z Włochami.