Wypożyczeni: Gole Monety, Bajdura i Szerszenia

Łukasz Pazuła

23.03.2015 10:19

(akt. 21.12.2018 15:18)

Minął kolejny tydzień, w którym piłkarze wypożyczeni z Legii mogli zaprezentować swoje umiejętności w poszczególnych klubach. Jedynie Przemysław Mizgała i Patryk Mikita nie zagrali ani minuty. Drużyna Henrika Ojaamy rozgrywa na razie tylko sparingi, ponieważ sezon w Norwegii rozpoczyna się 6. kwietnia.

Henrik Ojamaa (Sarpsborg 08) – Sarpsborg 08 zremisował 2:2 ze Stabaek w sparingowym spotkaniu. Estończyk grał od pierwszej minuty i był bliski strzelenia gola. Po jego główce piłka wylądowała na słupku.

Arkadiusz Piech (GKS Bełchatów) – Pogoń Szczecin zwyciężyła 3:0 z GKS-em Bełchatów. Wypożyczony napastnik Legii zagrał 90 minut i otrzymał żółtą kartkę.

Kamil Kurowski (Olimpia Grudziądz) – Wisła Płock pokonała na swoim stadionie Olimpię Grudziądz 1:0. Kurowski wszedł na boisko w 84. minucie meczu. Zajął miejsce Rok Elsnera.

Michał Kopczyński (Wigry Suwałki) – „Kopa” rozegrał całe spotkanie dla swojego zespołu. Wigry pokonały 1:0 Chrobry Głogów. Obydwie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę. Czerwone kartki dostali Nerijus Valskis i Krzysztof Ziemniak.

Łukasz Moneta (Wigry Suwałki) – Moneta strzelił decydującą o zwycięstwie bramkę dla swojego zespołu. Zagrał 70 minut i został zmieniony przez Kamila Zapolnika. - Mecz nie był łatwy. Pierwsza połowa była dobra w naszym wykonaniu, lecz brakowało skuteczności. Cieszę się, że na początku drugiej połowy udało mi się trafić do bramki Chrobrego. Osiągnęliśmy przewagę i powinniśmy strzelić drugiego gola by dobić rywala. Niestety tak się nie stało, a po czerwonej kartce dla Nerijusa siły znów się wyrównały i było nerwowo. Na szczęście po nerwowej końcówce udało się wygrać i odskoczyć rywalom. Jesteśmy zadowoleni z wygranej i skupiamy się już na kolejnym spotkaniu. – powiedział wypożyczony z Legii pomocnik.

Mateusz Cichocki (Dolcan Ząbki) – Dolcan Ząbki rozegrał dwa spotkania w tym tygodniu. Obydwa wygrał! Najpierw w środku tygodnia pokonał Widzew Łódź na swoim stadionie 2:1. A później zwyciężył z Flotą Świnoujście 1:0 na wyjeździe. Cichocki wystąpił w obydwu starciach w pełnym wymiarze czasowym.

Mateusz Długołęcki (Dolcan Ząbki) – Drugi wypożyczony stoper również zagrał pełne dwa spotkania w barwach Dolcanu. W meczu z Flotą otrzymał żółtą kartkę.

Michał Bajdur (Dolcan Ząbki) – W zeszłym tygodniu Bajdur miał pecha. Jego bramka została sklasyfikowana jako trafienie samobójcze. Tym razem pomocnik strzelił gola z Widzewem i zagrał przez pełne 90 minut. W spotkaniu z Flotą na boisku przebywał przez 76. minut i został zmieniony przez Sebastiana Bartlewskiego.

Patryk Mikita (Dolcan Ząbki) – Mikita nie znalazł się w osiemnastce meczowej na spotkania z Widzewem i Flotą.

Marcel Gąsior (Chrobry Głogów) – Drużyna Gąsiora przegrała swój mecz z Wigrami Suwałki. Wypożyczony legionista na boisku pojawił się w 59. minucie spotkania. Zmienił Tomasza Zająca.

Bartosz Żurek (Znicz Pruszków) – Znicz Pruszków przegrał swoje dwa spotkania w tym tygodniu. Lech Poznań zwyciężył 1:0 z drużyną Dariusza Banasika w rewanżowym spotkaniu Pucharu Polski. Żurek pojawił się na murawie w 71. minucie meczu. Znicz przegrał również ligowe starcie z Energetykiem ROW Rybnik (3:2). W tym spotkaniu wypożyczony legionista zagrał całe spotkanie i wywalczył jeden rzut karny dwa swojego zespołu.

Jan Grzesik (Pogoń Siedlce) – Stomil Olsztyn wygrał 3:2 z Pogonią Siedlce. Grzesik zagrał cały mecz.

Konrad Budek (Zagłębie Sosnowiec) – Zagłębie Sosnowiec wygrało z Limanovią Limanowa 4:3 po zaciętym spotkaniu na stadionie rywala! Wypożyczony obrońca zagrał cały mecz i sprokurował rzut karny dla drużyny przeciwnej.

Jakub Arak (Zagłębie Sosnowiec) – Napastnik zagrał 66. minut meczu przeciwko Limanovii. Łukasz Tumicz pojawił się za niego na boisku. Przed zmianą Arak został sfaulowany w polu karnym, a Sebastian Dudek zamienił jedenastkę na gola.

Przemysław Mizgała (Zagłębie Sosnowiec) - Mizgała nie znalazł się w osiemnastce meczowej na starcie z Limanovią.

Rafał Parobczyk (Siarka Tarnobrzeg) – Siarka Tarnobrzeg wygrała ze Stalą Stalowa Wola 2:1. Parobczyk zagrał 52. minuty i otrzymał żółtą kartkę.

Mikołaj Smyłek (Legionovia Legionowo) – Drugi mecz z rzędu Legionovia remisuje 2:2. Tym razem przeciwnikiem była Stal Mielec. To oznacza, że Smyłek dwa razy musiał wyciągnąć piłkę ze swojej bramki. Wypożyczony golkiper rozegrał całe spotkanie.

Kamil Dankowski (Legionovia Legionowo) - Dankowski zagrał przez 90 minut. Otrzymał żółtą kartkę.

Marcin Stromecki (Legionovia Legionowo) – Stromecki tym razem wszedł w 82. minucie spotkania.

Sebastian Szerszeń (OKS Start Otwock) – Zespół Szerszenia wygrał z Pogonią II Siedlce 4:0 na swoim obiekcie! Wypożyczony napastnik zagrał cały mecz, strzelił gola i otrzymał żółtą kartkę!