Wypożyczeni: Gole Monety i Dzięcioła, asysta Gąsiora

Łukasz Pazuła

19.10.2015 05:22

(akt. 21.12.2018 15:18)

Wypożyczeni legioniści mają już kolejny tydzień za sobą. Dobre zawody zaliczył Łukasz Moneta, który swój solidny występ przypieczętował golem w ostatnich minutach potyczki z GKS-em Bełchatów. Bramkę w meczu reprezentacji Polski U-18 zdobył Ernest Dzięcioł. Marcel Gąsior popisał się fenomenalną asystą przy trafieniu Macieja Górskiego, a Jakub Arak wywalczył rzut karny w konfrontacji ze Stomilem Olsztyn.

Jakub Kosecki (SV Sandhausen) – Sandhausen wygrało na własnym boisku 1:0 z Kaiserslautern. Kosecki zagrał w tym spotkaniu 84 minuty.

Kamil Kurowski (Olimpia Grudziądz) – Olimpia przegrała 0:1 z Pogonią Siedlce na własnym boisku. „Kura” rozegrał całe spotkanie.

Łukasz Moneta (Wigry Suwałki) – Wigry wygrały 2:0 na wyjeździe z GKS-em Bełchatów. Była to pierwsza wygrana drużyny z  Suwałk od 7 spotkań. Moneta grał pełne 90 minut i strzelił gola.

Bartłomiej Kalinkowski (Wigry Suwałki) – „Kali” zagrał w spotkaniu z GKS-em 67 minut. Pomocnik został zastąpiony przez Piotra Ruszkula. Wcześniej przed zmianą, legionista został upomniany żółtym kartonikiem.

Michał Bajdur (Dolcan Ząbki) – Dolcan przegrał 0:1 z Wisłą Płock na własnym obiekcie. Bajdur cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Mateusz Wieteska (Dolcan Ząbki) – Wieteska w ubiegłym tygodniu rozegrał mecz w reprezentacji Polski do lat 19. Polska przegrała towarzyskie spotkanie ze Słowenią 0:1 w Zambrowie. „Wietes” rozegrał pełne 90 minut. Natomiast ligowe starcie z Wisłą Płock, wypożyczony legionista oglądał z ławki rezerwowych.

Jakub Arak (Zagłębie Sosnowiec) – Zagłębie wygrało 4:2 na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn. Arak nie strzelił w tym spotkaniu gola, ale wywalczył rzut karny dla swojej drużyny, po którym Sebastian Dudek doprowadził do wyrównania. Wypożyczony legionista przebywał na boisku przez 84 minuty i został zmieniony przez Tomasza Szatana. – Nie szukałem rzutu karnego. Wolałem od razu skierować piłkę do siatki. Bramkarz mnie jednak sfaulował i moim zdaniem powinien za to przewinienie zobaczyć czerwoną kartkę. Arbiter jej nie pokazał, ale może to dobrze, ponieważ wtedy Stomil by się cofnął i szanowałby ten remis, a tak dalej grać otwarty futbol – powiedział po spotkaniu Arak.

Przemysław Mizgała (Zagłębie Sosnowiec) – Mizgała w spotkaniu ze Stomilem zagrał całą pierwszą połowę. Po przerwie w jego miejsce wszedł Michał Fidziukiewicz.

Marcel Gąsior (Chrobry Głogów) – Chrobry wygrał na swoim stadionie z Zawiszą Bydgoszcz 3:1. Gąsior zaliczył asystę przy pierwszym trafieniu dla gospodarzy. Wypożyczony legionista przed ostatecznym podaniem popisał się jeszcze świetną ruletką, po której minął dwóch zawodników drużyny przeciwnej. Pomocnik zszedł z murawy w 89. minucie, a na placu gry pojawił się Mateusz Halambiec.

Ernest Dzięcioł (Pogoń Siedlce) – Dzięcioł w ubiegłym tygodniu zagrał w meczu reprezentacji Polski do lat 18. Polska wygrała w Rzymie z Włochami 2:1. Legionista strzelił gola z rzutu karnego i zagrał 76 minut. Zmienił go Maciej Felsch. Obrońca wystąpił również w spotkaniu z Olimpią Grudziądz. Zaliczył pełne 90 minut.

Konrad Jałocha (Arka Gdynia) – Arka zremisowała na wyjeździe 1:1 z Bytovią Bytów. Jałocha rozegrał cały mecz.