Wypożyczeni: Gole Nawotki i Suchanka, asysta Szwocha

Łukasz Pazuła

14.08.2017 09:14

(akt. 21.12.2018 15:17)

Dwóch nowych legionistów poszło na wypożyczenie. Mateusz Szwoch wrócił do Arki Gdynia i już w swoim debiucie asystował przy bramce. Mateusz Leleno zaś nie załapał się jeszcze do meczowej osiemnastki na spotkanie ligowe Puszczy Niepołomice. Pozostali zawodnicy różnie będą wspominać poprzedni tydzień. Szczególnie mieszane uczucia będą mieli Michał Suchanek i Tomasz Nawotka, którzy odpadli z Pucharu Polski, ale strzelili honorowe gole dla swoich drużyn.

Sandro Kulenović (Juventus F.C.) – Primavera swoje rozgrywki rozpocznie 9 września.

Konrad Michalak (Wisła Płock) – Wisła Płock rozegrała dwa mecze w ubiegłym tygodniu na wyjeździe. Najpierw przegrała 1:2 w Pucharze Polski z Wisłą Kraków, a następnie w lidze zwyciężyła 1:0 z Sandecją Nowy Sącz. Michalak zadebiutował w barwach płocczan w pucharowym spotkaniu. Wypożyczony legionista w 62. minucie zmienił Niko Varelę. Pomocnik został napomniany przez sędziego żółta kartką.

Mateusz Szwoch (Arka Gdynia) – Arka również rozegrała w ubiegłym tygodniu dwa spotkania. Najpierw u siebie pokonała w Pucharze Polski po dogrywce 4:2 Śląsk Wrocław. Później w lidze zaś gdynianie zremisowali na wyjeździe 1:1 z Górnikiem Zabrze. W pucharowym spotkaniu Szwoch stwarzał sporo zagrożenia pod bramką przeciwnika. Pomocnik asystował przy golu byłego legionisty – Damiana Zbozienia - oraz brał udziału w akcji, która zakończyła się wyrównującym trafieniem Rafała Siemaszki (skrót). „Szwochinho” został zmieniony w 71. minucie przez Michała Nalepę. Z zabrzanami zaś wypożyczony legionista grał przez całe starcie. Wypracował jedną sytuację Patrykowi Kunowi (skrót).

Jakub Szrek (Pogoń Siedlce) – Pogoń przegrała na wyjeździe w lidze  z Zagłębiem Sosnowiec 0:1. Szrek na murawę wszedł w 86. minucie. Zastąpił Dawida Polkowskiego.

Adrian Małachowski (Pogoń Siedlce) – Małachowski całe spotkanie z Zagłębiem przesiedział na ławce rezerwowych.

Miłosz Kozak (Podbeskidzie Bielsko-Biała) – Podbeskidzie rozegrało dwa spotkania na wyjeździe w ubiegłym tygodniu. Bielszczanie najpierw wygrali 3:1 z Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, a następnie przegrali takim samym wynikiem ze Stomilem Olsztyn. Kozak nie grał w obu starciach.

Mateusz Hołownia (Ruch Chorzów) – Ruch przegrał dwa spotkania w ubiegłym tygodniu. Najpierw chorzowianie zanotowali porażkę z Chrobrym Głogów 1:3 u siebie, a potem zostali pokonani na wyjeździe przez Bytovię Bytów. Bytowanie wygrali 2:1. Hołownia nie grał w obu starciach.

Tomasz Nawotka (Zagłębie Sosnowiec) – Zagłębie zagrało dwa spotkanie u siebie w poprzednim tygodniu. Najpierw przegrało u siebie po dogrywce z Koroną Kielce, a następnie wygrało 1:0 z Pogonią Siedlce. Nawotka w pierwszym starciu grał cały mecz i strzelił honorowego gola. Z siedlaczanami zaś zszedł w 88. minucie. Zastąpił go Patryk Mularczyk.

Rafał Makowski (Zagłębie Sosnowiec) – Makowski zagrał dwa pełne mecze z Koroną i Pogonią.

Radosław Majecki (Stal Mielec) – Stal również rozegrała dwa mecze w poprzednim tygodniu. Oba spotkania odbyły się w Mielcu. Najpierw mielczanie przegrali 0:2 z Piastem Gliwice w Pucharze Polski, później wygrali 1:0 z Olimpią Grudziądz. Majecki nie bronił w pierwszej potyczce, ale w ligowej zanotował pełne 90 minut, zanotował czyste konto i otrzymał żółtą kartkę.

Michał Suchanek (Górnik Łęczna) – Górnik, podobnie jak drużyny wyżej wymienione, rozegrał dwa spotkania. Oba mecze odbyły się na wyjeździe. Najpierw łęcznianie przegrali w Pucharze Polski 1:2 z Ruchem Zdzieszowice, później zremisowali 0:0 z Wigrami Suwałki w lidze. Suchanek grał w obu meczach od początku do końca. W pierwszym starciu strzelił honorowego gola.

Mateusz Leleno (Puszcza Niepołomice) - Puszcza wygrała na wyjeździe 2:1 z GKS-em Bełchatów. Leleno nie znalazł się w kadrze meczowej.

Bramki z meczu Zagłębie Sosnowiec : Korona Kielce (Puchar Polski)