Wypożyczeni: Gole Niezgody i Masłowskiego

Łukasz Pazuła

30.10.2016 22:14

(akt. 21.12.2018 15:18)

Ruch Chorzów w ubiegłym tygodniu rozegrał dwa spotkania, a Jarosław Niezgoda w obydwu starciach skierował piłkę do siatki. Napastnik chorzowian jest jedynym zawodnikiem w Lotto Ekstraklasie, który w czterech meczach z rzędu strzelał gole. Na listę strzelców wpisał się również Michał Masłowski. „Masło” pokonał bramkarza Bruk-Betu z rzutu wolnego. Pomocnik miał też spory udział przy bramce Josipa Barisicia, gdzie zaliczył asystę drugiego stopnia.

Konrad Jałocha (Arka Gdynia) – Arka zremisowała na własnym stadionie z Lechią Gdańsk 1:1. Jałocha zagrał całe spotkanie. Przy bramce wypożyczony legionista nie miał szans, by uratować swój zespół. Zrobił to jednak, gdy jego drużyna wyrównała. „Jao” dwa razy popisał się fantastycznym refleksem, gdy piłka po rykoszecie zmieniała tor lotu.

Mateusz Szwoch (Arka Gdynia) – Szwoch również zagrał całe spotkanie. Wypożyczony legionista mógł wpisać się na listę strzelców w pierwszej połowie, ale piłka po jego strzale z siedmiu metrów poleciała nad poprzeczką.

Michał Masłowski (Piast Gliwice) – Piast wygrał 2:1 z Ruchem Chorzów. Masłowski zagrał cały mecz i strzelił pięknego gola z rzutu wolnego. To pierwsza bramka wypożyczonego legionisty w gliwickim zespole. „Masło” zanotował również asystę drugiego stopnia przy trafieniu Josipa Barisicia. - Oczywiście cieszę się, że strzeliłem gola Bruk-Betowi. Najważniejsze są jednak trzy punkty zdobyte przez naszą drużynę. Mamy teraz większy komfort w tabeli - powiedział pomocnik gliwiczan.

Jarosław Niezgoda (Ruch Chorzów) – Ruch rozegrał dwa spotkania w ubiegłym tygodniu. Chorzowianie najpierw w poniedziałek rozgromili u siebie Koronę Kielcie 4:0, a później przegrali w sobotę 1:2 z Pogonią Szczecin na wyjeździe. W pierwszym meczu wypożyczony legionista zagrał 85. minut i strzelił gola. Wychowanek Wisły Puławy został zmieniony przez Patryka Lipskiego. W starciu ze szczecinianami 21-latek zaliczył pełne zawody i  również skierował piłkę do siatki. - W Ruchu jest dwóch napastników bardzo dobrych. Początkowo trener stawiał na Eduardsa, nie strzelał jednak goli, więc szkoleniowiec mnie puścił na boisko. Później dostałem szansę od pierwszej minuty i ją wykorzystałem. Mam nadzieję, że nie oddam już miejsca w podstawowej jedenastce – mówił w rozmowie z serwisem Legia.Net napastnik „Niebieskich”.

Niezgoda w spotkaniu z Koroną oddał strzał z dystansu, piłka po drodze odbiła się od obrońcy i wpadła do siatki. W ten sposób wypożyczony legionista strzelił trzeciego gola w trzecim kolejnym spotkaniu. Spytaliśmy się napastnika Ruchu, czego możemy się spodziewać po nim w rywalizacji z Pogonią Szczecin. Odpowiedział: - Mam nadzieję, że zarówno ja jak i cała drużyna zagramy dobry mecz. – Jego drużyna co prawda nie zwyciężyła, lecz snajper chorzowian znów trafił do bramki. Tym razem popisał się boiskową odwagą. Zawodnik w pełnym biegu minął obrońcę, potem nieco szczęśliwie oszukał następnego rywala, a na końcu sprytnym strzałem pokonał Dawida Kudłę.

Alban Sulejmani (Pogoń Siedlce) – Siedlczanie pokonali na własnym obiekcie 2:1 Wisłę Puławy. Sulejmani całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych. Macedończyk zanotował natomiast 55 minut w meczu rezerw. Druga drużyna Pogoni zremisowała u siebie 2:2 z Bugiem Wyszków.

Rafał Makowski (Pogoń Siedlce) – Makowski zagrał całe spotkanie z Wisłą.

Aleksander Karbowiak (Stomil Olsztyn) – Rezerwy Stomilu przegrały na wyjeździe z Romintą Gołdap 0:6. Całe zawody rozegrał Karbowiak.

Miłosz Kozak (Wigry Suwałki) – Wigry zremisowały u siebie 2:2 z Chrobrym Głogów. Kozak w 76. minucie zmienił Damiana Gąskę.

Robert Bartczak (Zagłębie Sosnowiec) – Zagłębie przegrało na wyjeździe 0:2 ze Stalą Mielec. Bartczak zanotował 74. minuty na boisku. Zastąpił go Jakub Wilk.

Arkadiusz Najemski (Zagłębie Sosnowiec) – Najemski zagrał cały mecz przeciwko Stali. Obrońca dwa razy doszedł do strzału po centrze z rzutu rożnego, ale za każdym razem przenosił piłkę nad bramką.

Konrad Handzlik (Zagłębie Sosnowiec) – Drugi zespół Zagłębia przegrał u siebie z Górnikiem Sosnowiec 1:2. Całe spotkanie rozegrał Handzlik.

Jakub Szumski (Zagłębie Sosnowiec) – Szumski zagrał cały mecz ze Stalą. Wypożyczony bramkarz przy pierwszej straconej bramce musiał interweniować poza polem karnym. Golkiper wybił piłkę rywalowi, ale futbolówka trafiła pod nogi Jakuba Żubrowskiego, który za chwilę wpisał się na listę strzelców.

Tin Matić (Zagłębie Sosnowiec) – Matić w 64. minucie zmienił Vamarę Sanogo. Wypożyczony napastnik oddał jeden strzał z ostrego kąta, lecz golkiper Stali wyszedł obronną ręką z tej sytuacji.

Arkadiusz Madeński (Legionovia Legionowo) – Legionovia przegrała 1:2 z Siarką Tarnobrzeg. Madeński na murawie pojawił się w po przerwie. Zastąpił Dzięcioła. Pomocnik zanotował asystę drugiego stopnia przy bramce Legionovii.

Ernest Dzięcioł (Legionovia Legionowo) – Dzięcioł zagrał jedną połowę w meczu z Siarką. Obrońca otrzymał żółtą kartkę, a po przerwie zastąpił go Madeński.