Wypożyczeni: Gole Niezgody i Wieteski, asysta Szwocha

Łukasz Pazuła

13.03.2017 09:53

(akt. 21.12.2018 15:17)

Jarosław Niezgoda zapewnił zwycięstwo Ruchowi Chorzów w meczu z liderem Lotto Ekstraklasy - Lechią Gdańsk. Napastnik chorzowian mógł mieć jeszcze więcej bramek na koncie, ale świetnie jego strzały sparował Dusan Kuciak. Na listę strzelców w ubiegły weekend wpisał się również Mateusz Wieteska. Niestety, Chrobry Głogów przegrał z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:2. Dodatkowo asystę w starciu z Lechem Poznań zanotował Mateusz Szwoch. Tego pojedynku miło jednak nie będzie wspominał Konrad Jałocha, który cztery razy wyciągał piłkę z siatki. Drugi z wypożyczonych golkiperów Legii również nie miał powodów do zadowolenia, bo został pokonany aż pięć razy.

Steeven Langil (Waasland-Beveren) – Waasland-Beveren przegrał na wyjeździe 0:3 z RSC Anderlecht. Langil zagrał cały mecz.

Konrad Jałocha (Arka Gdynia) – Arka przegrała u siebie 1:4 z Lechem Poznań. Jałocha zagrał cały mecz. Wypożyczony golkiper już na początku spotkania wybronił uderzenie Darko Jevticia, ale później nie miał większych szans na udane interwencje przy bramkach lechitów.

Mateusz Szwoch (Arka Gdynia) – Szwoch w spotkaniu z Lechem zanotował 62. minuty. Pomocnik zaliczył asystę przy golu Rafała Siemaszki.

Michał Masłowski (Piast Gliwice) – Piast wygrał na wyjeździe 4:3 ze Śląskiem Wrocław. Masłowski w 66. minucie zmienił Martina Bukatę.

Jarosław Niezgoda (Ruch Chorzów) – Ruch pokonał u siebie Lechię Gdańsk 2:1. Niezgoda grał w tym spotkaniu przez 85 minut i został zmieniony przez byłego legionistę – Jakuba Araka. Wypożyczony napastnik Legii w 43. minucie próbował pokonać bramkarza biało-zielonych uderzeniem głową, ale świetnie interweniował Dusan Kuciak. Snajper chorzowian wpisał się jednak na listę strzelców w drugiej połowie i zapewnił „Niebieskim” zwycięstwo.

Aleksander Karbowiak (Stomil Olsztyn) – Stomil zremisował na wyjeździe 2:2 z GKS-em Katowice. Karbowiak nie znalazł się w kadrze meczowej.

Miłosz Kozak (Wigry Suwałki) – Wigry wygrały na wyjeździe z Wisłą Puławy. Kozak zanotował asystę drugiego stopnia,  zagrał 90 minut i został zmieniony przez Ryczkowskiego.

Adam Ryczkowski (Wigry Suwałki) – Ryczkowski w spotkaniu z Wisłą wszedł w doliczonym czasie gry. Zmienił Kozaka.

Robert Bartczak (Zagłębie Sosnowiec) – Zagłębie przegrało na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz 0:5. Bartczak zagrał cały mecz. Skrót zobaczycie tutaj.

Arkadiusz Najemski (Zagłębie Sosnowiec) – Najemski całe spotkanie z Sandecją oglądał z ławki rezerwowych.

Jakub Szumski (Zagłębie Sosnowiec) – Szumski zagrał cały mecz z Sandecją. Bramkarz popisał się kilkoma dobry interwencjami, ale przy bramkach nie miał żadnych szans.

Konrad Michalak (Zagłębie Sosnowiec) – Michalak w spotkaniu z Sandecją na murawie pojawił się w 53. minucie. Pomocnik zmienił Marcina Sierczyńskiego.

Mateusz Wieteska (Chrobry Głogów) – Chrobry przegrał na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:2. Wieteska zagrał cały mecz, strzelił honorowego gola i otrzymał żółtą kartkę. „Wietes” drugą połowę spędził na prawej obronie, a w końcówce został przestawiony do ataku i bramkarza rywali pokonał po uderzeniu głową. – Moja aklimatyzacja w Głogowie przebiegła bardzo szybko. Znałem kilku zawodników wcześniej takich jak Marcel Gąsior czy Michał Borecki. W klubie powitano mnie bardzo ciepło. Od pierwszych dni wszyscy byli bardzo pomocni. Jeśli natomiast chodzi o aspekt sportowy, to nie powiodło nam się w dwóch ostatnich kolejkach, ale myślę pozytywnie i wierzę, że teraz będzie tylko lepiej – powiedział nam wypożyczony defensor.

Michał Suchanek (Chojniczanka Chojnice) – Chojniczanka zremisowała na wyjeździe 3:3 ze Zniczem Pruszków. Suchanek nie znalazł się w kadrze meczowej.

Jakub Szrek (Pogoń Siedlce) – Pogoń wygrała u siebie z Górnikiem Zabrze 2:1. Szrek całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Arkadiusz Madeński (Legionovia Legionowo) – Legionovia pokonała u siebie Kotwicę Kołobrzeg 3:1. Madeński zagrał cały mecz. Wypożyczony pomocnik miał udział przy każdej bramce swojego zespołu.

Ernest Dzięcioł (Legionovia Legionowo) – Dzięcioł nie zagrał w meczu z Kotwicą.

Michał Trąbka (Rozwój Katowice) – Rozwój pokonał na wyjeździe Radomiak Radom 1:0. Trąbka nie zagrał w tym spotkaniu.