Wypożyczeni: Gole Piecha, Araka i Bajdura

Łukasz Pazuła

29.02.2016 12:00

(akt. 21.12.2018 15:18)

Arkadiusz Piech w trzecim ligowym meczu z rzędu strzelił gola dla swojej drużyny. Tym razem jego bramka zdecydowała o zwycięstwie jego drużyny. Do siatki w sparingach trafiali również Jakub Arak oraz Michał Bajdur. W następny weekend startują już rozgrywki na zapleczu Ekstraklasy, dlatego większość legionistów wróci do gry. W tym gronie nie zobaczymy Mateusza Wieteski, który wrócił do Legii, ponieważ Dolcan Ząbki ogłosił upadłość.

Jakub Kosecki (SV Sandhausen) – Sandhausen przegrało 2:3 z VfL Bochum na wyjeździe. Kosecki wciąż nie wyzdrowiał i nie było go w kadrze meczowej na to spotkanie.

Arkadiusz Piech (AEL Limassol) – AEL rozegrało dwa spotkania w poprzednim tygodniu na własnym stadionie. Najpierw przegrało w Pucharze Cypru z Apollonem Limassol 0:1, a następnie w lidze wygrali 1:0 z Ethnikosem Achna. Piech w pierwszym starciu nie wystąpił, a w drugim zszedł z murawy w 88. minucie. Strzelił jedynego gola w tym pojedynku.

Bartłomiej Kalinkowski (Wigry Suwałki) – Wigry rozegrały dwa sparingi na Cyprze w ubiegłym tygodniu. Najpierw zremisowały z Polonią Warszawa 0:0, a później przegrały z FK Krasnodar 1:2. „Kali” w pierwszym meczu wszedł na boisko w 65. minucie, a w drugim spotkaniu zszedł z murawy w 65.

Miłosz Kozak (Wigry Suwałki) – Kozak zagrał w obydwu meczach. W pierwszym meczu wszedł tak samo jak Kalinkowski, a w drugim spotkaniu grał do 75. minuty.

Michał Bajdur (Zagłębie Sosnowiec) – Zagłębie wygrało dwa sparingi u siebie w poprzednim tygodniu. Najpierw pokonało 8:0 Górnik Piaski, a następnie zwyciężyło 3:0 z Nadwiślanem Góra. Bajdur w pierwszym meczu wszedł w po godzinie gry i strzelił gola, natomiast w drugim starciu zszedł z płyty boiska w 67. minucie.

Jakub Arak (Zagłębie Sosnowiec) – Arak w meczu z Górnikiem wszedł po przerwie i zdobył dwie bramki. W spotkaniu z Nadwiślanem grał do 67. minuty.

Robert Bartczak (Zagłębie Sosnowiec) – Bartczak w meczu z Górnikiem wszedł po przerwie, a w spotkaniu z Nadwiślanem zaliczył pełne 90 minut.

Marcel Gąsior (Chrobry Głogów) – Chrobry wygrał na wyjeździe z MKS-em Kluczbork 3:2. Obydwie drużyny grały trzy razy po 45 minut. W owym starciu wystąpił Gąsior.

Ernest Dzięcioł (Pogoń Siedlce) – Pogoń rozegrała dwa sparingi u siebie w poprzednim tygodniu. Najpierw przegrała z FK Gorodieja 1:4, a następnie wygrała z Legionovią Legionowo 2:1. Dzięcioł nie zagrał w tych spotkaniach, ponieważ jest kontuzjowany.

Konrad Jałocha (Arka Gdynia) – Arka przegrała na wyjeździe 0:2 z Wisłą Płock. Jałocha zagrał cały mecz.

Mateusz Szwoch (Arka Gdynia) – Szwoch w meczu z Wisłą grał do 73. minuty.