Wypożyczeni: Gole Piecha i Araka, kontuzja Dzięcioła

Łukasz Pazuła

22.02.2016 11:23

(akt. 21.12.2018 15:18)

Arkadiusz Piech w kolejnym meczu ligowym strzelił gola i jego drużyna wygrała 2:1 z Nea Salamina Famagusta. W minionym tygodniu bramkę zdobył również Jakub Arak. Wypożyczony napastnik w sparingu pokonał bramkarza Górnika Wałbrzych. Do Legii wraca Mateusz Wieteska. Dolcan Ząbki dał wolną rękę swoim piłkarzom w poszukiwaniu nowych klubów. Ponadto Ernest Dzięcioł doznał urazu. Obrońca uszkodził więzadła w stawie kolanowym i skokowym. Przerwa może potrwać do trzech miesięcy.

Jakub Kosecki (SV Sandhausen) – Sandhausen przegrało 0:2 na własnym obiekcie z SC Freiburg. „Kosa” wciąż nie wyzdrowiał i nie wystąpił w tym spotkaniu.

Arkadiusz Piech (AEL Limassol) – AEL wygrało na wyjeździe 2:1 z Nea Salamina Famagusta. Piech grał 78 minut i zdołał strzelić jednego gola w tym spotkaniu.

Bartłomiej Kalinkowski (Wigry Suwałki) –  Wigry rozegrały dwa sparingi w zeszłym tygodniu. Obydwa mecze zostały rozegrane na Cyprze.  Najpierw drużyna z Suwałk wygrała 2:0 z Atlantasem Kłajpeda, a następnie mierzyła się z Pjunikem Erewan. Drugie spotkanie zostało przerwane z powodu ulewy w 55. minucie. Tablica świetlna pokazywała wtedy wynik 0:0. Kalinkowski w pierwszym pojedynku zszedł w przerwie, a w kolejnym grał do końca.

Miłosz Kozak (Wigry Suwałki) – Kozak zagrał w takim samym wymiarze czasowym jak jego kolega z drużyny.

Mateusz Wieteska (Dolcan Ząbki) – Piłkarze Dolcanu Ząbki dostali wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu. Wieteska wróci więc do Legii, gdzie będzie występował prawdopodobnie w trzecioligowych rezerwach. „Wietes” zagrał natomiast w reprezentacji Polski do lat 19. „Biało-czerwoni” przegrali 0:1 ze Słowacją w swoim ostatnim meczu turnieju towarzyskiego rozgrywanego na zgrupowaniu w Hiszpanii. Obrońca pojawił się na murawie po zmianie stron i zastąpił Krzysztofa Chruściela.

Michał Bajdur (Zagłębie Sosnowiec) – Zagłębie wygrało 2:1 z Górnikiem Wałbrzych na wyjeździe. Bajdur przebywał na murawie przez 75 minut.

Jakub Arak (Zagłębie Sosnowiec) – Arak na mecz z Górnikiem wyszedł w podstawowym składzie i strzelił gola. Wypożyczony napastnik został zmieniony w przerwie.

Robert Bartczak (Zagłębie Sosnowiec) – Bartczak również został zmieniony w przerwie spotkania.

Marcel Gąsior (Chrobry Głogów) – Chrobry wygrał u siebie 1:0 z Wartą Poznań. Gąsior zagrał od pierwszej minuty i został zmieniony w przerwie meczu.

Ernest Dzięcioł (Pogoń Siedlce) – Pogoń w minionym tygodniu przegrała z Orlętami Radzyń Podlaski 1:4 i wygrała 2:1 ze Zniczem Pruszków. Obydwa sparingi odbyły się w Siedlcach. Ani w jednym, ani w drugim meczu nie zagrał Dzięcioł. Wypożyczony obrońca w środę uszkodził więzadła w stawie kolanowym i skokowym. Przerwa w grze 18-latka może potrwać do trzech miesięcy.

Konrad Jałocha (Arka Gdynia) – Arka wygrała 5:0 w Kosakowie z GKS-em Przodkowo. Jałocha zagrał całą pierwszą połowę. W przerwie został zmieniony.

Mateusz Szwoch (Arka Gdynia) – Szwoch, tak samo jak Jałocha, został zmieniony w przerwie.