Wypożyczeni: Gole Piecha i Wieteski

Łukasz Pazuła

15.02.2016 11:40

(akt. 21.12.2018 15:18)

Wypożyczeni legioniści powoli wchodzą na coraz większe obroty. Pierwszoligowe zespoły już za niecały miesiąc wznowią rozgrywki, a tymczasem inni trafiają do siatki w swoich oficjalnych występach. Gole w ubiegłym tygodniu strzelili Arkadiusz Piech i Mateusz Wieteska. Napastnik zdobył bramkę w ligowej potyczce z Doxą Katokopia, „Wietes” zaś wykorzystał rzut karny w towarzyskim meczu reprezentacji Polski do lat 19.

Jakub Kosecki (SV Sandhausen) – Sandhausen zremisowało na wyjeździe 1:1 z 1. FC Heidenheim. Kosecki wciąż leczy uraz i nie znalazł się w kadrze meczowej. Dla gospodarzy jedną bramkę zdobył Denis Thomalla, wypożyczony napastnik  Lecha Poznań.

Arkadiusz Piech (AEL Limassol) – AEL rozegrał dwa spotkania w ubiegłym tygodniu. Najpierw przegrał w Pucharze Cypru z Apollonem Limassol 0:2, a później w lidze wygrał  4:0 z Doxą Katokopia. Piech w pierwszym meczu rozegrał 67 minut, a w drugim 75 minut. Wypożyczony napastnik strzelił jednego gola.

Bartłomiej Kalinkowski (Wigry Suwałki) – Wigry w Wilnie zmierzyły się z miejscowym Żalgrisem. Sparing zakończył się wynikiem 1:1. Kalinkowski zagrał cały mecz.

Miłosz Kozak (Wigry Suwałki) – Kozak zaliczył pełne 90 minut w sparingu z Żalgrisem.

Mateusz Wieteska (Dolcan Ząbki) – Wieteska zagrał w dwóch spotkaniach reprezentacji Polski do lat 19. „Biało-czerwoni” występują obecnie w towarzyskim turnieju  na zgrupowaniu w Hiszpanii. Do tej pory Polacy zremisowali 2:2 z Portugalią i wygrali 3:2 z Norwegią. W obydwu konfrontacjach „Wietes” przebywał na murawie od pierwszej do ostatniej minuty. W pierwszym starciu wypożyczony obrońca Legii strzelił gola z rzutu karnego.

Michał Bajdur (Zagłębie Sosnowiec) – Zagłębie Sosnowiec przegrało z Odrą Opole 2:3. Bajdur nie wystąpił w tym sparingu.

Jakub Arak (Zagłębie Sosnowiec) – Arak również nie zagrał w sparingu z Odrą.

Robert Bartczak (Zagłębie Sosnowiec) – Bartczak w sparingu z Odrą zaliczył 65 minut.

Marcel Gąsior (Chrobry Głogów) – Chrobry rozegrał dwa wyjazdowe sparingi w poprzednim tygodniu. Głogowianie przegrali 0:3 z Lechem Poznań i 1:3 z Zagłębiem Lubin. Gąsior w obydwu meczach zaliczył 65 minut.

Ernest Dzięcioł (Pogoń Siedlce) – Pogoń rozegrała dwa sparingi w miejscowości Miętne. Najpierw wygrała 3:0 z Olimpią Zambrów, a później przegrała z Wisłą Puławy 2:3. Dzięcioł w obydwu meczach wychodził na boisko w podstawowym składzie i był zmieniany w przerwie.

Konrad Jałocha (Arka Gdynia) – Arka wygrała 2:0 z Gryfem Wejherowo. Jałocha zagrał pełny mecz. W wejherowskim zespole testowany był natomiast Dawid Leleń. Golkiper wszedł na boisko zaraz po przerwie.

Mateusz Szwoch (Arka Gdynia) – Szwoch w sparingu z Gryfem zaliczył 45 minut. Został zmieniony w przerwie przez byłego legionistę – Grzegorza Tomasiewicza.