Wypożyczeni grają od początku

Jakub Trepczyński

08.03.2009 20:13

(akt. 18.12.2018 02:50)

Rewelacją rozpoczętej tydzień temu rundy wiosennej Ekstraklasy jest drużyna ŁKS-u Łódź. Jeszcze kilkanaście dni temu niewielu spodziewało się, że drużyna z alei Unii będzie mogła dopisać na swoje konto 6 punktów po dwóch rozegranych wiosną meczach. Jednym z autorów dobrych wyników zespołu z Łodzi jest wypożyczony z Legii <b>Marcin Smoliński</b>. W piątkowym meczu z Cracovią ŁKS rzutem na taśmę wygrał 4:3, a „Smoła” wybiegł na boisko w pierwszej „jedenastce”. W 66. minucie gry miał dobrą okazję do zdobycia bramki, lecz po jego strzale piłka uderzyła w poprzeczkę. Smoliński opuścił plac w 88. minucie, gdy został zmieniony przez <b>Sieranta</b>.
W podstawowym składzie swej drużyny pojawił się także inny legionista – Kamil Grosicki. „Grosik” próbował walczyć z obrońcami Lecha, ale nie udało mu się rozegrać tak dobrych zawodów, jak przed tygodniem. W 60. minucie spotkania na murawie zmienił go Ensar Arifović. W Poznaniu Jagiellonia uległa „Kolejorzowi” 0:1. W spotkaniu Legii z Odrą Wodzisław szansę na pokazanie się przy Łazienkowskiej otrzymał Maciej Korzym, który przebywa na wypożyczeniu w Wodzisławiu Śląskim. Młody napastnik niczym się nie wyróżnił i został zastąpiony przez Deivydasa Matuleviciusa w 68. minucie meczu. Z powodu kontuzji na boiska nie wybiegli Błażej Augustyn i Przemysław Wysocki. Zarówno Piast Gliwice, jak i Rimini Calcio zwyciężyły 1:0 w pojedynkach z, odpowiednio, GKS-em Bełchatów i Brescią.