News: Wypożyczeni: Wolski strzela dla Polski

Wypożyczeni: Jagiełło przyczynia się do remisu

Emil Kopański

26.08.2013 13:30

(akt. 04.01.2019 12:14)

Wypożyczeni z Legii piłkarze rozegrali kolejne mecze. Najlepiej miniony tydzień wspominać będą Mateusz Długołęcki i Michał Bajdur, którzy wpisywali się na listę strzelców. Do jednego z wypożyczonych legionistów trafiło także powołanie do reprezentacji Polski U-20.

Jakub Szumski (Piast Gliwice *) – mecz z Koroną Kielce w poniedziałek o godz. 18.00.

Damian Zbozień (Piast Gliwice *)
 – mecz z Koroną Kielce w poniedziałek o godz. 18.00.

Bartosz Żurek (Cracovia) –
krakowianie zwyciężyli 1:0 w meczu z Zagłębiem Lubin. Niestety, Bartosz Żurek nie pojawił się na murawie, znajdując się poza osiemnastką meczową.

Kamil Kurowski (Podbeskidzie Bielsko-Biała) –
zespół z Bielska-Białej szczęśliwie zremisował 2:2 z Zawiszą w Bydgoszczy. Kurowski na boisko nie wszedł, ale do klubu dotarło powołanie do reprezentacji Polski U-20 na mecze z Niemcami i Włochami.

Aleksander Jagiełło (Podbeskidzie
) – w zremisowanym z Zawiszą meczu wszedł na plac gry w przerwie, zmieniając Piotra Malinowskiego. Na minutę przed końcem meczu wywalczył rzut karny dla Podbeskidzia, wykorzystany przez Marcina Wodeckiego.

Mateusz Długołęcki (Dolcan Ząbki) – Dolcan rozegrał dwa I-ligowe mecze w minionym tygodniu. W środę rozbił GKS Tychy 4:0 – Długołęcki pojawił się na murawie w 76 minucie zmieniając Szymona Matuszka, a dwie minuty później zdobył bramkę na 3:0. Znalazł się także w kadrze na sobotnie spotkanie z Wisłą Płock (2:2), lecz tym razem trener nie dał mu szansy gry.

Kamil Mazek (Dolcan) – w meczu z GKS Tychy zagrał w podstawowej jedenastce, a w 81 minucie zastąpił go Marcin Figiel. W Płocku spędził na boisku 58 minut, a w jego miejsce wszedł Tomasz Prejs. Zaliczył asystę przy trafieniu Dariusza Zjawińskiego.

Tomasz Prejs (Dolcan) – nie było mu dane zmierzyć się z GKS Tychy, choć znalazł się w kadrze meczowej. W spotkaniu z Wisłą wszedł na boisko w 58 minucie, zmieniając Kamila Mazka.

Konrad Jałocha (Chojniczanka Chojnice
) – w środę jego Chojniczanka zremisowała 1:1 z Olimpią Grudziądz, a Jałocha rozegrał pełne 90 minut. Podobnie było w niedzielę w Niecieczy – Jałocha nie dał szans na grę Rafałowi Misztalowi, a Chojniczanka podzieliła się punktami z Termalicą Bruk-Bet (0:0).

Michał Bajdur (Kolejarz Stróże)
 – zespół Kolejarza pewnie zwyciężył w Tychach z tamtejszym GKS (3:0). Bajdur na boisku zameldował się po przerwie, zastępując Patryka Szymańskiego. To był dobry ruch – na 10 minut przed końcem wypożyczony z Legii zawodnik trafił do bramki strzeżonej przez Piotra Misztala, ustalając wynik meczu.

Marcel Gąsior (GKS Tychy)
 – fatalny tydzień zaliczył GKS Tychy i Marcel Gąsior. W środę tyszanie zostali zdewastowani w Ząbkach (0:4), a Marcel rozegrał pełne 90 minut i zapracował na żółtą kartkę. W niedzielę GKS poległ na własnym boisku w batalii z Kolejarzem – Gąsior pojawił się na murawie w 78 minucie.

Bartosz Widejko (Wigry Suwałki)
– Wigry dostały srogie lanie na własnym terenie, przegrywając 0:4 z Wisłą Puławy. Meczu nie będzie dobrze wspominał Widejko, który z powodu urazu opuścił boisko już w 15 minucie.

Bartłomiej Czarnecki (Zagłębie Sosnowiec)
 – Zagłębie pnie się w górę tabeli II ligi zachodniej. W piątek odprawiło z kwitkiem Jarotę Jarocin (2:1). Czarnecki na boisku się nie pojawił.

Jan Grzesik (Zagłębie Sosnowiec)
 – miał więcej szczęścia niż Bartłomiej Czarnecki i spędził na murawie 90 minut w wygranym meczu z Jarotą.

Kamil Dankowski (Legionovia)
 – piłkarze z podwarszawskiej miejscowości wygrali 3:2 z Pelikanem Łowicz. Dankowski nie wyszedł na boisko.