Wypożyczeni: Jałocha trenował z kadrą

Łukasz Pazuła

23.05.2016 11:22

(akt. 21.12.2018 15:18)

Sześciu legionistów w ubiegłym tygodniu nie zagrało w żadnym spotkaniu. Drużyny Jakuba Koseckiego i Arkadiusza Piecha zakończyły rozgrywki ligowe. Zespół Michała Bajdura, Jakuba Araka i Roberta Bartczaka wygrał walkowerem z Dolcanem Ząbki, a Ernest Dzięcioł znalazł się pierwszy raz po kontuzji w meczowej osiemnastce, ale całe starcie przesiedział na ławce rezerwowych. Arka Gdynia, razem z Konradem Jałochą i Mateuszem Szwochem, zremisowała u siebie 0:0 z Chojniczanką Chojnice i została mistrzem I ligi. Wypożyczony bramkarz dodatkowo trenował pod okiem Adama Nawałki z reprezentacją Polski.

Jakub Kosecki (SV Sandhausen) – 2. Bundesliga zakończyła swoje rozgrywki. Sandhausen zajął trzynaste miejsce w lidze.

Arkadiusz Piech (AEL Limassol) – Liga cypryjska również zakończyła swoje rozgrywki. AEL zajął pierwsze miejsce w grupie spadkowej.

Bartłomiej Kalinkowski (Wigry Suwałki) – Wigry wygrały 2:0 na własnym stadionie z Sandejcą Nowy Sącz. „Kali” na murawie pojawił się w 83. minucie spotkania, pomocnik zmienił Omara Santanę.

Miłosz Kozak (Wigry Suwałki) – Kozak zagrał pełne 90 minut w spotkaniu z Sandecją.

Michał Bajdur (Zagłębie Sosnowiec) – Zagłębie walkowerem wygrał mecz z Dolcanem Ząbki.

Jakub Arak (Zagłębie Sosnowiec) – Jak wyżej.

Robert Bartczak (Zagłębie Sosnowiec) – Jak wyżej.

Marcel Gąsior (Chrobry Głogów) – Chrobry zremisował na wyjeździe 0:0 z GKS-em Katowice. Gąsior rozpoczął mecz w podstawowym składzie i został zmieniony w 89. minucie przez Piotra Malinowskiego.

Ernest Dzięcioł (Pogoń Siedlce) – Pogoń zremisowała u siebie 0:0 z Bytovią Bytów. Dzięcioł cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Konrad Jałocha (Arka Gdynia) –  Arka zremisowała u siebie 0:0 z Chojniczanką Chojnice i została mistrzem I ligi. Jałocha zagrał cały mecz i zachował czyste konto. Wypożyczony bramkarz Legii w ubiegłym tygodniu trenował z reprezentacją Polski. Zawodnik wygrał mini-turniej w siatkonogę zorganizowany przez Adama Nawałkę na koniec zgrupowania. W drużynie był z Arkadiuszem Milikiem oraz Arturem Sobiechem. – To było super doświadczenie. Cieszę się, że mogłem ćwiczyć z kadrą kilka dni przed Euro 2016. Mogłem poczuć atmosferę jaka panuje w zespole. Super sprawa – powiedział Legia.Net golkiper.

Mateusz Szwoch (Arka Gdynia) – Szwoch zagrał 60 minut w spotkaniu z Chojniczanką. Pomocnika zmienił Michał Nalepa.