News: Wypożyczeni: Wolski strzela dla Polski

Wypożyczeni: Kartka Zbozienia, spadek Żurka

04.06.2013 12:20

(akt. 04.01.2019 12:14)

W ostatniej kolejce Ekstraklasy, była szansa na starcie legionistów, gdyż Piast Gliwice mierzył się z GKS-em Bełchatów. Ostatecznie na boisku pojawił się jedynie Damian Zbozień, który w doliczonym czasie gry zobaczył żółtą kartkę. Wygrali z kolei podopieczni Kamila Kieresia, którzy i tak spadli z Ekstraklasy, a "Piastunki" mimo wszystko mogły cieszyć się z awansu do europejskich pucharów. Poniżej szczegóły.

Damian Zbozień (Piast Gliwice) - W czwartek przez 90 minut przebywał na boisku. Piast zremisował z Polonia 1:1 i zapewnił sobie występ w europejskich pucharach. Podczas spotkania ostatniej kolejki z GKS-em Bełchatów wystąpił od pierwszej do ostatniej sekundy. Podopiecznie Marcina Brosza przegrali 2:3, a "Ciupaga" w doliczonym czasie gry obejrzał żółtą kartkę.

Jakub Szumski (Piast Gliwice) - Zarówno w czwartek jak i w niedzielę, Szumski usiadł na ławce rezerwowych.

Wojciech Lisowski (Piast Gliwice) - Nie znalazł się w kadrze meczowej na pierwszy mecz. Siedział na ławce rezerwowych w starciu z GKS-em Bełchatów.

Bartosz Żurek (GKS Bełchatów) - W 29. kolejce, Żurek wszedł na boisko w doliczonym czasie gry w miejsce Łukasza Madeja. Przez całe spotkanie z Piastem, Żurek siedział na ławce rezerwowych. Mimo wygranej 3:2, GKS spadł z Ekstraklasy.

Marijan Antolović (Żeljeżnicar Sarajewo) - Antolović zakończył już sezon, w którym razem z Żeljeżnicarem został mistrzem Bośni.

Cezary Michalak (Warta Poznań) - Nie znalazł się w kadrze na mecz z Miedzią Legnica. Warta zremisowała 2:2.

Kamil Kurowski (Kolejarz Stróże) - Kolejarz rozegrał słaby mecz i 1:3 przegrał z Polonią Bytom. Kurowskiego nie było nawet na ławce rezerwowych.

Mateusz Cichocki (Dolcan Ząbki) - Arka wygrała na wyjeździe z Dolcanem 4:1. Przez 90 minut na placu gry przebywał Mateusz Cichocki.

Konrad Jałocha (Chojniczanka Chojnice) - Jałocha przez 90 minut stał między słupkami Chojniczanki i bez zarzutu wywiązywał się ze swoich zadań. Ekipa z Chojnic wygrała 3:1 z Bytovią Bytów, w której grał były golkiper Legii - Maciej Gostomski. Drużyna Konrada liczy się jeszcze w walce o awans do pierwszej ligi.

Marcin Stromecki (Pogoń Siedlce) - Stromecki był aktywny przez cały mecz i zaliczył asystę przy bramce Przemysława Rodaka. Legionista opuścił plac gry w 78. minucie, a za niego wszedł Bartłomiej Dołubizna.

,

Piotr Wasikowski (Pogoń Siedlce) - Nie zagrał w meczu z Garbarnią.

Bartosz Widejko (Wigry Suwałki) - Pauzował za kartki w meczu z Pelikanem Łowicz.

Mateusz Romachów (Wigry Suwałki)  - Wszedł na boisko w 68. minucie w miejsce Pawła Grudzińskiego. Wigry przegrały 1:2 z trzecią drużyną II ligi wschodniej.