Wypożyczeni: Kiepski bilans legionistów

Emil Kopański

04.03.2014 18:54

(akt. 21.12.2018 15:18)

Miniony tydzień i weekend nie był zbyt łaskawy dla wypożyczonych legionistów. Większość z nich albo w ogóle nie wyszła na boisko, albo musiała przełknąć gorycz porażki, czasem wysokiej. Zapraszamy do zapoznania się z naszym cotygodniowym raportem.

Jakub Szumski (Piast Gliwice*) - Piast przegrał z Lechem Poznań aż 0:4, więc Szumski minionego weekendu nie zaliczy do udanych. Wychowanek Legii spędził na murawie 90 minut.

Bartosz Żurek (Cracovia) – wypożyczony z Legii zawodnik nadal zmaga się ze skutkami poważnej kontuzji i nie znalazł się w kadrze meczowej na spotkanie ze Śląskiem Wrocław (0:1).

Aleksander Jagiełło (Lechia Gdańsk) – Jagiełło po raz kolejny nie znalazł się w osiemnastce meczowej, a jego Lechia po bardzo słabym i bezbarwnym spotkaniu podzieliła się punktami z Wisłą Kraków (0:0).

Patryk Mikita (Widzew Łódź) – Widzew przegrał z Ruchem Chorzów 1:2, a Mikita nie znalazł się wśród wybrańców Artura Skowronka na to spotkanie.

Łukasz Bogusławski (Widzew Łódź) – kilka dni temu podpisał umowę z Widzewem, jeszcze nie dostał szansy.

Mateusz Cichocki (Arka Gdynia) – Cichocki po raz pierwszy przywdział barwy Arki Gdynia. W sparingu z Concordią Elbląg pojawił się w wyjściowej jedenastce i spędził na murawie 61 minut, a jego zespół wygrał 6:2.

Mateusz Długołęcki (Dolcan Ząbki) – Dolcan rozegrał mecz towarzyski z innym I-ligowcem, Olimpią Grudziądz. Na boisku padł remis 2:2, a Długołęcki rozegrał pełne spotkanie.

Kamil Mazek (Dolcan Ząbki) – nie wystąpił w sparingu z Olimpią.

Tomasz Prejs (Dolcan Ząbki) – nie wystąpił w sparingu z Olimpią.

Marcel Gąsior (GKS Tychy) – pojawił się w wyjściowej jedenastce GKS na spotkanie sparingowe z MKS Kluczbork. Na boisku padł remis 0:0, a Gąsior opuścił murawę w przerwie.

Bartosz Widejko (Wigry Suwałki) – dochodzi do zdrowia po zerwaniu więzadła skokowo-strzałkowego. Obrońca powinien wrócić do pełnej sprawności za około miesiąc.

Michał Grudniewski (Zagłębie Sosnowiec) – sosnowiczanie rozegrali sparing z BKS Stal Bielsko-Biała. Zwyciężyli 2:1, a Grudniewski rozegrał pełne 90 minut w środku obrony.

Jan Grzesik (Zagłębie Sosnowiec) – w sparingu z BKS Stal opuścił boisko w 64 minucie, zmieniony przez Sławomira Jarczyka.

Przemysław Mizgała (Zagłębie Sosnowiec) – jeszcze nie dostał szansy gry w sparingach Zagłębia. Może dlatego, że wciąż trenuje z Legią...

Marcin Stromecki (Pogoń Siedlce) – nadal leczy skutki dość poważnej kontuzji.

Kamil Dankowski (Legionovia Legionowo) – nie wystąpił w sparingu ze Stomilem Olsztyn z powodu kontuzji.

Paweł Wolski (Legionovia Legionowo) – zagrał w wygranym 3:2 sparingu ze Stomilem.

Patryk Sokołowski (Olimpia Elbląg) – Olimpia wygrała w sparingu z Kaszubią Kościerzyna 2:1. Pojawił się na boisku w 56. minucie, zmieniając Iuliana Petrache, który wcześniej został ukarany... czerwoną kartką. Trener Kaszubii wyraził jednak zgodę na taką zmianę.

Maciej Prusinowski (Olimpia Elbląg) – w meczu z Kaszubią w 64. minucie zmienił Patryka Oleksę.

Artur Dębiec (Lechia Tomaszów Mazowiecki) – wszedł z ławki w sparingu z Oskarem Przysucha (0:1).

Kordian Latos – opuścił II-ligową Legionovię Legionowo. Prawdopodobnie zahaczy się w Jarocie Jarocin, występującym w tej samej klasie rozgrywkowej.

* - Szumski został sprzedany do Piasta, ale Legia nadal ma możliwość odkupienia bramkarza, więc nadal będziemy śledzić jego sytuację w klubie.