Wypożyczeni: Kobylak obronił rzut karny, gole Krajewskiego i Lachowicza

11.03.2024 09:00

(akt. 10.03.2024 23:50)

Marcel Krajewski (Znicz Pruszków) strzelił pierwszego gola w piłce seniorskiej. Oskar Lachowicz (Spezia U-19) zdobył bramkę w Primaverze 2. Gabriel Kobylak (Radomiak Radom) obronił rzut karny w Ekstraklasie. Cezary Miszta (Rio Ave) jest kontuzjowany. Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi wypożyczonych zawodników Legii.

Makana Baku (skrzydłowy; rocznik 1998; OFI Kreta; liga grecka) – W najbliższą sobotę, 16 marca, OFI zacznie fazę play-out od wyjazdowego meczu z AE Kifisias.

Cezary Miszta (bramkarz; rocznik 2002; Rio Ave; liga portugalska) – Rio Ave bezbramkowo zremisowało u siebie z SC Braga w najwyższej klasie rozgrywkowej w Portugalii. Miszty, który doznał kontuzji (skręcenie prawej kostki) na lutowym treningu, zabrakło w kadrze meczowej.

Gabriel Kobylak (bramkarz; rocznik 2002; Radomiak Radom; Ekstraklasa) – Radomiak wygrał na wyjeździe 3:2 z Piastem Gliwice w 24. kolejce ligowej. Kobylak – który nie wystąpił w dwóch poprzednich meczach, gdyż Komisja Ligi postanowiła ukarać go za czerwoną kartkę z rywalizacji z Pogonią Szczecin – wrócił do składu w bardzo dobrym stylu i został bohaterem gości.

Młodzieżowiec uczestniczył w budowaniu akcji od tyłu, posyłał także dalsze podania (ok. 50 proc. skuteczność). Wyłapał:

• główkowanie Ariela Mosóra po rzucie rożnym
  • strzał Jorge Felixa z 25. metra
  • dogranie z autu
  • dośrodkowanie z akcji, z lewej strony boiska

Stracił pierwszego gola po rzucie karnym, podyktowanym po faulu Dawida Abramowicza. Bramkarz Radomiaka rzucił się w swoje prawo, a Patryk Dziczek trafił do siatki po uderzeniu w przeciwną stronę. Golkiper był też bezradny przy drugiej bramce Piasta, którą zdobył Michael Ameyaw (strzał z 3. metra, z tzw. pierwszej piłki).

Kobylak popisał się też ważną interwencją po zagraniu z autu oraz zamieszaniu w "szesnastce". Wypożyczony zawodnik Legii rzucił się po odbitce od Mosóra, zbił piłkę do boku, a przy okazji nabił Ameyawa, dzięki czemu wywalczył futbolówkę dla Radomiaka.

W końcówce Bruno Jordao popełnił faul we własnym polu karnym, a sędzia podyktował drugą "jedenastkę" dla Piasta. Gliwiczanie mogli wyrównać (3:3), ale tym razem Kobylak rzucił się w swoje lewo i wybronił strzał Dziczka z karnego. To sprawiło, że goście dowieźli zwycięstwo.

Igor Strzałek (Ekstraklasa; ofensywny pomocnik; rocznik 2004; Ekstraklasa) – Stal zwyciężyła 3:1 Ruch Chorzów w 24. kolejce ligowej. Strzałek oglądał mecz z ławki.

Jordan Majchrzak (napastnik; rocznik 2004; Puszcza Niepołomice; Ekstraklasa) – Puszcza zremisowała w Krakowie 1:1 z Rakowem Częstochowa w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Majchrzak wszedł na boisko w 78. minucie. Był aktywny, pokazywał się do gry, ustawiał się między stoperami gości, ale pracował w różnych sektorach. Walczył w kontakcie m.in. z Bogdanem Racovitanem i Kamilem Pestką.

W jednej z akcji, będąc na boku boiska, zszedł na prawą nogę pod presją Stratosa Svarnasa i mocno dośrodkował z lewej strony pola karnego, a Gustav Berggren podbił piłkę, którą złapał Vladan Kovacević.

Majchrzak miał dwa faule – pierwszy w ataku (na Racovitanie), drugi blisko pola karnego Puszczy Niepołomice, po którym wypożyczony piłkarz Legii zablokował strzał Johna Yeboaha z rzutu wolnego.

Oskar Lachowicz (środkowy pomocnik; rocznik 2005; Spezia Calcio U-19; Primavera 2) – Spezia zremisowała u siebie 2:2 z Perugią w lidze. Lachowicz pojawił się na murawie w 64. minucie i dał dobrą zmianę, gdyż w końcówce strzelił gola na wagę remisu. Dopadł do dośrodkowania z prawej strony na środek pola karnego, główkował, bramkarz obronił strzał, ale wypożyczony piłkarz Legii skutecznie dobijał pod poprzeczkę. Chwilę później został ukarany żółtą kartką za cieszynkę (wybicie piłki w trybuny).

Marcel Krajewski (prawy wahadłowy; rocznik 2004; Znicz Pruszków; I liga) – Znicz pokonał u siebie 2:0 Bruk-Bet Termalicę Nieciecza na zapleczu Ekstraklasy. Krajewski zagrał cały mecz na prawym wahadle, podłączał się do ofensywy, a w 80. minucie strzelił pierwszego gola w futbolu seniorskim. Dopadł do górnego podania Radosława Majewskiego z lewej strony na dalszy słupek, zgrał barkiem (w pojedynku z Damianem Hilbrychtem) do Daniela Stanclika, ten uderzył, Eric Topór udanie interweniował, ale "Krajo" podniósł się, przyjął piłkę i w drugim kontakcie popisał się skuteczną dobitką z 3. metra, ustalającą wynik.

W 90. minucie mógł znowu trafić do siatki. Oddał mocny strzał z 18. metra, z prawej nogi na dalszy słupek, lecz golkiper gości zbił piłkę do boku.

Poza tym, 19-latek celnie podawał, zakładał wysoki pressing, naciskał m.in. Hilbychta, zablokował dośrodkowanie na skrzydle, asekurował zespół przy ofensywnych stałych fragmentach – po jednym z nich nikt nie przeciął jego centry z tzw. ponowienia.

Przeciął podanie, miał 6 wybić, faul na połowie rywali, 3 straty (w tym 2 w ataku), 2 udane zgrania głową i 3 odbiory, z czego 2 z przodu. Po przejęciu futbolówki na własnej połowie, podprowadził ją, zapoczątkował kontrę i zagrał prostopadle do Kacpra Flisiuka, który niedokładnie dograł z prawej flanki.

W drugiej połowie wygrał 5 pojedynków 1 na 1, z czego 3 w defensywie, po których 2 razy (w kontakcie z Adamem Radwańskim i Jakubem Wróblem) wywalczył aut. W 49. minucie otrzymał podanie prostopadłe na skrzydło, minął Radwańskiego, ale ten zdołał zatrzymać go przed linią końcową, wybijając piłkę wślizgiem na korner. Po prawie godzinie gry dostał górne zagranie od Majewskiego na wolne pole, lecz Topór wyszedł z bramki i uprzedził Krajewskiego na 16. metrze.

Bartłomiej Ciepiela (środkowy pomocnik/napastnik; rocznik 2001; Resovia; I liga) – Resovia przegrała u siebie 0:2 z GKS-em Katowice w rozgrywkach ligowych. Ciepiela rywalizował do 84. minuty, wówczas został zmieniony. Był aktywny, pressował, walczył w kontakcie, podprowadzał piłkę, próbował akcji kombinacyjnych, pokazywał się do gry, schodził niżej, by uczestniczyć w kreowaniu. Większość jego podań była celna.

Zagrywał prostopadle, miał 2 faule, 2 wybicia, 3 celne zgrania głową, 2 przechwyty i stratę. Trzykrotnie dośrodkowywał, ale przeciwnicy przecinali jego centry. W 59. minucie oddał mocny strzał z tzw. pierwszej piłki (17. metr) na bliższy słupek (zablokowany).

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; GKS Tychy; I liga) – Tyszanie zremisowali na wyjeździe 2:2 z Miedzią Legnica na zapleczu Ekstraklasy. "Kikol" miał trochę gry nogami, posłał nieco dalszych podań, wyłapał cztery dośrodkowania.

Obronił:

• strzał Tarsiego Aguado z 18. metra (wyłapany)
  • główkowanie Wiktora Bogacza z 10. metra (wyłapane)
  • groźne uderzenie Emmanuela Agbora z 11. metra (wyłapane)
  • mocny strzał Ibana Salvadora z tzw. pierwszej piłki, z 18. metra (wyłapany)

W 10. minucie stracił gola po mocnym uderzeniu Damiana Michalika z prawej strony pola karnego (8. metr) na dalszy słupek. Po pół godzinie gry Kikolski był bezradny przy trafieniu niepilnowanego Mehdiego Lehaire (sam na sam), który wykorzystał zamieszanie i sfinalizował akcję po strzale z tzw. pierwszej piłki, z 6. metra, w lewy dolny róg. Chwilę później wypożyczony bramkarz Legii chciał posłać dalsze podanie, lecz został zablokowany na wślizgu przez Salvadora, od którego futbolówka się odbiła i przeleciała obok bramki.

Jakub Kisiel (środkowy pomocnik; rocznik 2003; Podbeskidzie Bielsko-Biała; I liga) – Podbeskidzie uległo u siebie 1:2 Lechii Gdańsk w lidze. Kisiel pojawił się na murawie w 63. minucie, zmieniając Lionela Abate Etoundiego. Młodzieżowiec celnie podawał, zablokował mocny strzał Tomasza Neugebauera z 20. metra, wybił piłkę z własnego pola karnego uprzedzając Rifeta Kapicia, a w doliczonym czasie płasko uderzył z lewej nogi (17. metr) na bliższy słupek (trochę niedokładnie).

Aleksander Iwańczyk (środkowy pomocnik; rocznik 2007; ŁKS II; II liga) – Rezerwy ŁKS-u zremisowały na wyjeździe 2:2 z KKS-em Kalisz w lidze. Iwańczyk pojawił się w podstawowym składzie gości, a w 74. minucie zmienił go Alan Siwek. Wypożyczony zawodnik Legii nieźle się zaprezentował. Dobrze utrzymywał się przy piłce, miał kilka odbiorów i kluczowe podanie, które zakończyło się bramką.

Jakub Okusami (stoper; rocznik 2004; Pogoń Siedlce; II liga) – Pogoń zwyciężyła na wyjeździe 3:2 Sandecję Nowy Sącz w rozgrywkach ligowych. Okusami oglądał spotkanie z ławki.

Jakub Murawski (bramkarz; rocznik 2005; Wieczysta Kraków; III liga) – Wieczysta pokonała u siebie Garbarnię Kraków (4:0) w 20. kolejce III ligi (grupa IV). Murawskiego zabrakło w kadrze meczowej gospodarzy.

Maddox Sobociński (skrzydłowy; rocznik 2004; GKS Wikielec; III liga) – W minioną środę GKS zremisował na wyjeździe 1:1 z Mławianką Mława w rozgrywkach ligowych. Sobociński grał do 74. minuty, wówczas został zmieniony. Młodzieżowiec pressował, walczył w pojedynkach powietrznych i na ziemi, miał 2 przechwyty, zatrzymał paru rywali, w kilku akcjach podprowadzał piłkę i podawał prostopadle. Dośrodkował raz (z prawej strony), choć trochę za mocno i futbolówkę złapał golkiper.

Oddał 3 strzały:

• pierwszy z 17. metra, z lewej nogi (w drugim kontakcie) – mocny, ale nad poprzeczką
  • drugi z 20. metra, z prawej nogi, pod presją – płaski, lecz za lekki, spokojnie złapany przez bramkarza
  • trzeci z prawej strony pola karnego na dalszy słupek, z lewej nogi, z półobrotu – silny, choć trochę niecelny

W sobotę, 9 marca, zespół z Wikielca zremisował na wyjeździe 1:1 z Pilicą Białobrzegi. Sobociński został zmieniony w przerwie meczu 20. kolejki III ligi (grupa I).

Kacper Knera (ofensywny pomocnik; rocznik 2004; Elana Toruń; III liga) – Elana przegrała na wyjeździe 0:1 z Vinetą Wolin w 20. kolejce III ligi (grupa II). Knera pojawił się w podstawowym składzie gości, zagrał na jednej z dwóch "dziesiątek" (system 3-4-3), został zmieniony w 53. minucie.

Zakładał wysoki pressing, który czasami przekładał się na błędy rywali. Miał stratę na połowie Vinety i niecelny strzał z 18. metra. Podawał prostopadle – w jednej z akcji zagrał w taki sposób ze środka pola na lewą stronę, na wolne pole do Kamila Kuropatwińskiego, którego strzał został obroniony przez bramkarza.

Fryderyk Misztal (środkowy pomocnik; rocznik 2006; Stolem Gniewino; III liga) – Stolem zremisował u siebie 1:1 z Unią Swarzędz w 20. kolejce III ligi (grupa II). Misztal grał do 82. minuty, wówczas został zmieniony. Występował w środku pola, ale pracował w różnych sektorach boiska, np. na bokach. Czasami był ustawiony wyżej, innym razem schodził niżej, nawet między stoperów, by uczestniczyć w rozegraniu, dać dodatkową opcję. W dużej mierze celnie podawał, pressował, zatrzymał paru przeciwników, przeciął nieco zagrań.

Miał parę odbiorów, 2 dośrodkowania (w tym jedno z rzutu wolnego; oba wyłapane), 1 stratę, wybicie głową i akcję kombinacyjną (na jeden kontakt). Kilkukrotnie, będąc w środku pola, zagrywał prostopadle na skrzydła.