Wypożyczeni: Koniec sezonu dla większości zawodników

Łukasz Pazuła

Źródło: 100% Zagłębie Sosnowiec, Legia.Net

08.06.2015 12:14

(akt. 21.12.2018 15:18)

Prawie wszyscy wypożyczeni zawodnicy Legii, oprócz Henrika Ojamy, zakończyli swoje sezony w ubiegłym tygodniu. Jakub Arak, Konrad Budek i Przemysław Mizgała przyczynili się do awansu Zagłębia Sosnowiec do I ligi. Arkadiusz Piech i Sebastian Szerszeń niestety nie zdołali uratować swoich drużyn przed spadkiem do niższego szczeblu rozgrywek. Pogoń Siedlce, gdzie występuje Jan Grzesik, zajęła 15. miejsce w tabeli i zmierzy się w barażu o I ligę z Rakowem Częstochowa.

Henrik Ojamaa (Sarpsborg 08) – Sarpsborg znowu w ubiegłym tygodniu rozegrał dwa spotkania. Tym razem jedno pucharowe z Gjovik – Lyn i jedno ligowe z Mjondalen. Obydwa mecze drużyna Ojamy rozegrała na wyjeździe. W pierwszym wygrała 2:0 i awansowała do 1/8 finału. Wypożyczony legionista zagrał przez 64 minuty. Drugi mecz zaś rozpoczął na ławce rezerwowych i pojawił się na murawie w 73. minucie. Starcie te zakończyło się remisem 1:1.

Arkadiusz Piech (GKS Bełchatów) – Mimo że GKS Bełchatów również rozegrał dwa mecze w ubiegłym tygodniu, to Piech wystąpił tylko w jednym spotkaniu. W 36. kolejce T-Mobile Ekstraklasy, „Brunatni” zremisowali u siebie 2:2 z Koroną Kielce. Ten wynik oznaczał, iż tegoroczny beniaminek spada z powrotem do I ligi. Wypożyczony legionista przebywał na murawie przez 90 minut. Następnie, na koniec sezonu, podopieczni Kamila Kieresia przegrali w Łęcznej z miejscowym Górnikiem 0:1.

Kamil Kurowski (Olimpia Grudziądz) – Olimpia zremisowała u siebie 1:1 z Widzewem Łódź i zakończyła sezon na 4. miejscu w tabeli. Kurowski nie znalazł się w kadrze meczowej.

Michał Kopczyński (Wigry Suwałki) – Wigry Suwałki przegrały 1:2 z Wisłą Płock. Drużyna z Podlasia uplasowała się w ten sposób na 9. miejscu. Całe spotkanie rozegrał Michał Kopczyński, który strzelił gola dla swojego zespołu.

Łukasz Moneta (Wigry Suwałki) – Moneta przebywał na boisku przez 74 minuty. Otrzymał od sędziego żółtą kartkę. Został zmieniony przez Mateusza Żebrowskiego.

Mateusz Cichocki (Dolcan Ząbki) – Dolcan wygrał 2:1 z GKS-em Tychy. Drużyna z Ząbek zajęła 6. miejsce w I lidze. Cichocki zagrał cały mecz.

Mateusz Długołęcki (Dolcan Ząbki) – Długołęcki również rozegrał pełne 90 minut.

Michał Bajdur (Dolcan Ząbki) – Bajdur także zagrał cały mecz. Strzelił gola i otrzymał żółtą kartę. Tygodnik Piłka Nożna sklasyfikował wypożyczonego legionistę do najlepszej jedenastki 34. kolejki I ligi.

Patryk Mikita (Dolcan Ząbki) – Mikita zagrał przez 53 minuty. Zmienił go Damian Świerblewski.

Marcel Gąsior (Chrobry Głogów) – Chrobry Głogów wygrał 3:1 z Miedzią Legnica. Uplasował się na 11. pozycji w tabeli. Gąsior zagrał 90 minut.

Jan Grzesik (Pogoń Siedlce) – Pogoń wygrała walkowerem z Flotą Świnoujście 3:0. Dzięki temu zwycięstwu zajęła 15. miejsce w tabeli. To oznacza, iż drużyna z Siedlec zagra baraż o pozostanie w I lidze z czwartym zespołem II ligi. Jej rywalem będzie Raków Częstochowa.

Bartosz Żurek (Znicz Pruszków) – Żurek znowu zagrał w rezerwach Znicza Pruszków. Jego drużyna zremisowała 1:1 z Victorią Sulejówek. Wypożyczony pomocnik zagrał całe spotkanie.

Konrad Budek (Zagłębie Sosnowiec) – Zagłębie zremisowało 0:0 z Puszczą Niepołomice. Co prawda przez ten remis sosnowiczanie spadli na drugą lokatę w tabeli, ale i tak awansowali do I ligi. Budek zagrał całe spotkanie.

Jakub Arak (Zagłębie Sosnowiec) – Arak zagrał przez 89 minut. Zmienił go Konrad Zaradny. Wypożyczony legionista po meczu udzielił obszernej wypowiedzi dziennikarzom na temat swojej gry w Zagłębiu w przyszłym sezonie oraz podzielił się radością, która mu towarzyszy po awansie do I ligi:
- Cieszymy się niezmiernie. Dla takich chwil warto pracować i każdego dnia wychodzić na trening. Naprawdę warto mimo zmęczenia zacisnąć zęby, żeby później przeżywać to, co my teraz. To dopiero mój drugi sezon w seniorskiej piłce. Wcześniej świętowałem Mistrzostwo Polski w Młodej Ekstraklasie, czy w juniorach starszych z Legią, ale to nie jest to samo. Ten awans ma dla mnie niesamowity smak.

- Jak kibice skandowali moje nazwisko, to przeszedł mnie dreszcz emocji. Fantastyczna chwila. Być może, jak ktoś spojrzy na liczby, to zobaczy, że strzeliłem najwięcej bramek dla Zagłębia, ale to jest złudne. Napastnik strzela, ale chłopaki grali naprawdę świetnie. Zostawali po treningach po to, żeby pracować nad dośrodkowaniami, żeby mi stwarzać jak najwięcej sytuacji. Za to chciałbym podziękować kolegom i trenerom. Wykonaliśmy kawał dobrej roboty.

- Wiąże mnie umowa z Legią, która będzie stroną decydującą. Wszystko zależy od tego, jaki pomysł ma na mnie stołeczny klub. Nie wiadomo, jak się to potoczy, ale jeśli w przyszłym sezonie zostanę w Zagłębiu, to będę bardzo szczęśliwy. Dla młodego zawodnika ważna jest regularna gra, a ja tutaj rozegrałem wszystkie 34 spotkania w sezonie. Ponadto jest tu kapitalny kompleks treningowy. Jeżeli chodzi o mnie, to jest naprawdę super miejsce.

Przemysław Mizgała (Zagłębie Sosnowiec) – Mizgała nie wystąpił w spotkaniu z Puszczą.

Mikołaj Smyłek (Legionovia Legionowo) – Legionovia wygrała z Wisłą Puławy na wyjeździe 2:1. Te zwycięstwo zagwarantowało jej 11. miejsce w tabeli II ligi. Smyłek rozegrał całe spotkanie.

Kamil Dankowski (Legionovia Legionowo) – Dankowski nie wystąpił w meczu przeciwko Wiśle.

Marcin Stromecki (Legionovia Legionowo) – Stromecki także nie zagrał w owym spotkaniu.

Sebastian Szerszeń (OKS Start Otwock) – Start rozegrał dwa spotkania w ubiegłym tygodniu. Najpierw zremisował na wyjeździe 1:1 z Świtem Nowym Dworem Mazowieckim. Szerszeń zagrał cały mecz i strzelił gola. Później na swoim boisku drużyna z Otwocka przegrała 1:4 z Pelikanem Łowicz. Wypożyczony napastnik Legii nie zagrał w tym starciu. Start uplasował się 17. miejscu w tabeli i spada z III ligi.