Wypożyczeni: Ligowe gole Langila i Niezgody

Łukasz Pazuła

20.02.2017 08:48

(akt. 21.12.2018 15:17)

Steeven Langil zapewnił zwycięstwo swojej drużynie. Waasland-Beveren pokonał na wyjeździe 2:1 Royal Mouscron-Peruweiz. Ważną postacią w swoim zespole był również Jarosław Niezgoda, bez którego Ruch Chorzów nie wygrałby zapewne z Legią Warszawa. Napastnik najpierw wypracował rzut wolny dla chorzowian, po którym Patryk Lipski trafił do siatki, a później sam wpisał się na listę strzelców. W sparingach gola strzelił Miłosz Kozak młodzieżowemu Spartakowi Moskwa. Dodatkowo do wypożyczonych dołącza kolejny zawodnik. Jakub Szrek związał się z Pogonią Siedlce na pół roku.

Steeven Langil (Waasland-Beveren) – Waasland-Beveren wygrał na wyjeździe 2:1 z Royal Mouscron-Peruweiz. Langil został zmieniony w 90. minucie. Skrzydłowy zanim zszedł z boiska, strzelił gola na wagę trzech punktów dla swojego zespołu.

Konrad Jałocha (Arka Gdynia) – Arka swój wyjazdowy mecz rozegra dopiero w poniedziałek z Zagłębiem Lubin. Początek o 18:00.

Mateusz Szwoch (Arka Gdynia) – Jak wyżej.

Michał Masłowski (Piast Gliwice) – Piast przegrał u siebie z Lechem Poznań 0:3. Masłowski na murawie pojawił się w 61. minucie. Pomocnik zmienił byłego legionistę – Stojana Vranjesa.

Jarosław Niezgoda (Ruch Chorzów) – Ruch wygrał na wyjeździe 3:1 z Legią Warszawa. Niezgoda strzelił gola i wypracował rzut wolny, po którym bramkę zdobył Patryk Lipski. Wypożyczony legionista przegrał też jeden pojedynek sam na sam z Arkadiuszem Malarzem - Zanim Patryk (Lipski) strzelił gola z rzutu wolnego, zostałem sfaulowany przez Michała (Pazdana). Na początku chciałem uderzyć, „Pazdek” wysoko mnie zaatakował, więc puściłem mu piłkę między nogami i za chwilę mnie sfaulował. Prawdopodobnie gdyby mnie nie zatrzymał w ten sposób, znalazłbym się w sytuacji sam na sam z Arkiem Malarzem – powiedział snajper po spotkaniu.

-  Zagrałem przy Łazienkowskiej dwa razy. Pierwszego meczu z Arką nie chcę wspominać. Teraz na pewno zanotowałem lepszy występ. Legia w spotkaniu z nami waliła trochę głową w mur. Ustawiliśmy się defensywnie. Nie prezentowaliśmy otwartego futbolu, ale taki był nasz plan. Nie mogliśmy sobie pozwolić na grę wysokim pressingiem z drużyną, która występuje w europejskich pucharach. Wyszło świetnie. Nasze kontrataki zakończyły się bramkami i cieszymy się, że zrealizowaliśmy założenia taktyczne – mówił Niezgoda po meczu. Napastnik został wybrany przez Canal + Sport wybrany do jedenastki kolejki. Snajper w 81. minucie został zmieniony przez byłego legionistę – Łukasza Monetę.

Aleksander Karbowiak (Stomil Olsztyn) – Stomil zagrał sparing z Chojniczanką Chojnice. Olsztynianie wygrali wyjazdowe spotkanie 1:0. Karbowiak pojawił się na murawie na 35 minut.

Miłosz Kozak (Wigry Suwałki) – Wigry rozegrały dwa sparingi w ubiegłym tygodniu. Suwalszczanie najpierw wygrali 2:0 z Pjunikiem Erewan, a później zremisowali 1:1 z młodzieżowym zespołem Spartaka Moskwa. Kozak zagrał po jednej połowie w obydwu starciach. Skrzydłowy w konfrontacji z Rosjanami strzelił gola.

Adam Ryczkowski (Wigry Suwałki) – Ryczkowski, podobnie jak Kozak, w obydwu spotkaniach zagrał po jednej połowie.

Robert Bartczak (Zagłębie Sosnowiec) – Zagłębie nie zagrało żadnego sparingu w zeszłym tygodniu. Planowany mecz z Rakowem Częstochowa został odwołany.

Arkadiusz Najemski (Zagłębie Sosnowiec) – Jak wyżej.

Jakub Szumski (Zagłębie Sosnowiec) – Jak wyżej.

Konrad Michalak (Zagłębie Sosnowiec) – - Cieszę się, że w okresie przygotowawczym wszystko idzie po naszej myśli. Idziemy do przodu i mam nadzieję, że w lidze też będziemy sobie tak radzić. Udało mi się w sparingach zanotować kilka asyst. Mamy dobrych dwóch napastników: Michała Fidziukiewicza i Makengo. Zobaczymy, który wygra rywalizację o miejsce w składzie. Mam nadzieję, że będzie mi się dobrze współpracowało zarówno z jednym jak i drugim – powiedział Michalak w wywiadzie dla oficjalnej stronie Zagłębia.

- Na pewno łatwiej jest wejść do szatni, gdy zna się kilka osób. Z Robertem, Arkiem i Kubą Szumskim występowałem w Legii. Pomogli mi wejść do zespołu. Mamy jednak fajną paczkę. Szybko zostałem przyjęty do drużyny. Mam nadzieję, że przełoży się to na wyniki. Chciałbym jak najlepiej wykorzystać nadchodzące pół roku w Zagłębiu. Nie ukrywam, iż w przyszłości pragnę powalczyć o miejsce w pierwszym składzie mistrzów Polski – zakończył Michalak.

Mateusz Wieteska (Chrobry Głogów) – Chrobry przegrał u siebie sparing z Odrą Opole (0:1). Wieteska zagrał cały mecz.

Michał Suchanek (Chojniczanka Chojnice) – Chojniczanka rozegrała dwa sparingi w ubiegłym tygodniu. Chojniczanie obydwa spotkania przegrali. Najpierw ponieśli porażkę ze Stomilem Olsztyn (0:1), później z Elaną Toruń (3:4). Suchanek zaliczył tylko pół godziny w starciu z olsztynianami.

Jakub Szrek (Pogoń Siedlce) – Pogoń rozegrała dwa sparingi w zeszłym tygodniu. Siedlczanie zremisowali 1:1 z FK Gorodieja i 0:0 z Wisłą Puławy. Szrek w pierwszym meczu zagrał 7 minut, w drugim na placu gry przebywał nieco ponad godzinę.

Arkadiusz Madeński (Legionovia Legionowo) – Legionovia rozegrała dwa sparingi w ubiegłym tygodniu. Najpierw przegrała ze Zniczem Pruszków 1:2, później wygrała 5:3 z ŁKS-em 1926 Łomża. W pierwszym meczu Madeński zagrał przez godzinę. W drugim zaliczył całe 45 minut.

Ernest Dzięcioł (Legionovia Legionowo) – Dzięcioł w obu sparingach zagrał po jednej połowie.