Wypożyczeni: Majecki dwa mecze na zero

Łukasz Pazuła

30.07.2017 20:24

(akt. 21.12.2018 15:17)

W ubiegły weekend rozpoczął się nowy sezon w Nice I lidze, w której legioniści mają swoich siedmiu reprezentantów. Tylko jeden z nich na razie może być w pełni usatysfakcjonowany, ponieważ wystąpił w dwóch pełnych meczach po 90 minut i nie stracił żadnej bramki. Mowa o Radosławie Majeckim. W Juventusie F.C. w Primaverze będzie grał natomiast Sandro Kulenović, który naszemu serwisowi kilka dni temu udzielił wywiadu.

Sandro Kulenović (Juventus F.C.) – Cel w Juventusie jest taki, jak w Legii - wygrywać. Chcemy zdobyć mistrzostwo Primavery. Podobnie będzie na drugim froncie, w Youth League. Pragniemy prezentować się w tych rozgrywkach jak najdłużej. Tego trenerzy oczekują od zespołu. Osobiście liczę też, że uda mi się postrzelać. Zdobycie kilkunastu bramek byłoby fajnym osiągnięciem, które pomogłoby w drużynie w zrealizowaniu celów – powiedział namKulenović o swoim wypożyczeniu do „Starej Damy”.

Jakub Szrek (Pogoń Siedlce) – Pogoń rozegrała już dwa oficjalne mecze (oba na wyjeździe). Najpierw po rzutach karnych przegrała z Wisłą Puławy w Pucharze Polski, następnie została wygrała z GKS Katowice 2:1. Szrek nie wystąpił w tych starciach, natomiast podczas okresu przygotowawczego zanotował 213 minut w pięciu sparingach.

Adrian Małachowski (Pogoń Siedlce)
–Małachowski podobnie jak Szrek również nie grał w oficjalnych meczach, natomiast zanotował 194 minuty w pięciu sparingach.

Miłosz Kozak (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
– Podbeskidzie wygrało na wyjeździe po rzutach karnych z Radomiakiem Radom w Pucharze Polski. W lidze zaś w Głogowie zremisowali z Chrobrym 1:1. Kozak w obu starciach grał około 25 minut. W okresie przygotowawczym wystąpił czterech sparingach i zanotował 167 minut.

Mateusz Hołownia (Ruch Chorzów) – Hołowania zagrał w czterech sparingach Ruchu. Zanotował 148 minut. Obrońca nie znalazł się w kadrze meczowej na ligowe starcie ze Stalą Mielec, w którym chorzowianie na wyjeździe przegrali 0:1.

Tomasz Nawotka (Zagłębie Sosnowiec) – Zagłębie w Pucharze Polski wygrało 3:0 na wyjeździe z Chełmianką Chełm. Natomiast w lidze przegrało u siebie w lidze 0:1 z Olimpią Grudziądz. Nawotka w pierwszym starciu zszedł chwilę przed upływem regulaminowego czasu gry, a w drugim został zmieniony w 67. minucie. „Nawot” w okresie przygotowawczym wystąpił w czterech sparingach (225 minut) i strzelił jednego gola.

Radosław Majecki (Stal Mielec) - Stal wygrała na wyjeździe w Pucharze Polski 1:0 z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Mielczanie takim samym wynikiem pokonali u siebie Ruch Chorzów. W obu meczach zagrał Majecki, który zachował dwa czyste konta. Wypożyczony bramkarz legionistów wystąpił w jednym pełnym sparingu w okresie przygotowawczym.

Michał Suchanek (Górnik Łęczna) – Suchanek dopiero od kilku dni oficjalnie został wypożyczony do Górnika, ale już wcześniej trenował z tym zespołem. Pomocnik zagrał w trzech sparingach, zaliczył 161 minut i strzelił gola. W starciu ligowym łęcznianie przegrali 0:3 na wyjeździe z Odrą Opole. Wypożyczony legionista w 88. minucie został zastąpiony przez Piotra Packa.