Wypożyczeni: Majecki znów z czystym kontem

Łukasz Pazuła

30.10.2017 08:35

(akt. 21.12.2018 15:17)

Żaden z wypożyczonych legionistów nie wpisał się na listę strzelców w ubiegłym tygodniu ani nie zanotował żadnej asysty. Najbliższy strzelenia gola był Miłosz Kozak, ale skrzydłowy zmarnował trzy sytuacje pod bramką Zagłębia Sosnowiec. Należy pochwalić natomiast Radosława Majeckiego. Golkiper, już szósty raz w obecnym sezonie, zachował czyste konto w barwach Stali Mielec

Sandro Kulenović (Juventus FC) – Juniorzy Juventusu przegrali u siebie 1:3 z S.S. Lazio. Kulenović wszedł na boisko na ostatnie 13 minut.

Tin Matić (MFK Zemplin Michalovce) – Zemplin wygrał u siebie 2:1 ze Sportem Podbrezova. Matić nie znalazł się w kadrze meczowej.

Sadam Sulley (MFK Zemplin Michalovce) – Sulley zagrał cały mecz ze Sportem.

Konrad Michalak (Wisła Płock) – Wisła Płock przegrała u siebie 1:2 z Piastem Gliwice. Michalak zagrał cały mecz.

Mateusz Szwoch (Arka Gdynia) – Arka przegrała na wyjeździe z Legią Warszawa 0:2. Szwoch zagrał cały mecz. Przyjechaliśmy po zwycięstwo. Dobrze weszliśmy w mecz, stworzyliśmy sobie kilka okazji, ale po straconej bramce grało nam się o wiele trudniej. Zanim Legia strzeliła gola, grała nerwowo i źle rozgrywała futbolówkę. Staraliśmy się kontrować legionistów, lecz nie potrafiliśmy trafić do siatki. Szkoda, że nic nie wpadło. Zmusiliśmy warszawiaków do błędów. Sami z siebie nie mylą się w rozpoczynaniu akcji, przecież w Warszawie występują reprezentanci Polski. Nie daliśmy im miejsca na murawie, ponieważ na tym bazuje nasz styl. Na szybkim odbiorze i błyskawicznym ataku – powiedział nam wypożyczony legionista po meczu.

- Oprócz skuteczności w pierwszych minutach brakowało nam szczęścia. Tydzień temu, w różnych sytuacjach, w spotkaniu z Jagiellonią futbolówka wpadała do siatki, teraz niestety tak nie było. Czuliśmy się lepszą drużyną w początkowej fazie tego spotkania. Losy tego meczu zmieniły się, gdy legioniści strzelili gola. Od tego momentu liczyły się piłkarskie umiejętności, a te były po stronie rywali – kontynuował Szwoch.

Jakub Szrek (Pogoń Siedlce) – Pogoń przegrała u siebie 2:3 z Miedzią Legnica. Szrek cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Adrian Małachowski (Pogoń Siedlce) – Rezerwy Pogoni przegrały na wyjeździe 2:4 z Dolcanem Ząbki. Małachowski zagrał cały mecz.

Miłosz Kozak (Podbeskidzie Bielsko-Biała) – Podbeskidzie zremisowało u siebie 0:0 z Zagłębiem Sosnowiec. Kozak zagrał cały mecz. Wypożyczony legionista trzy razy był bliski strzelenia gola. Przy pierwszej sytuacji uderzył niecelnie, później zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału, a przy ostatniej próbie dobrze interweniował bramkarz. Skrót zobaczycie tutaj.

Mateusz Hołownia (Ruch Chorzów) – Ruch wygrał u siebie 3:1 z Odrą Opole. Hołownia zagrał cały mecz.

Tomasz Nawotka (Zagłębie Sosnowiec) – Nawotka zagrał cały mecz z Podbeskidziem.

Rafał Makowski (Zagłębie Sosnowiec) – Makowski nie znalazł się w kadrze meczowej na Podbeskidzie. W zeszłym tygodniu przechodził kolejne badania w szpitalu.

Vamara Sanogo (Zagłębie Sosnowiec) – Sanogo w przerwie zmienił Adama Banasiaka. Napastnik otrzymał żółtą kartkę.

Radosław Majecki (Stal Mielec) – Stal bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z Bytovią Bytów. Majecki zagrał cały mecz i zachował czyste konto. Mecz w 67. minucie został przerwany przez awarie oświetlenia.

Michał Suchanek (Górnik Łęczna) – Górnik przegrał 0:1 z Puszczą Niepołomice. Suchanek nie znalazł się w kadrze meczowej.

Mateusz Leleno (Puszcza Niepołomice) – Leleno nie znalazł się w kadrze meczowej na spotkanie z Górnikiem.